Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

SKS Szczytno traci trenera, ale pozostaje w okręgówce


Aż trzy mecze musieli stoczyć piłkarze SKS Szczytno, aby utrzymać się w klasie okręgowej. Po fatalnym sezonie zasadniczym zajęli w swojej grupie 14 miejsce na 16 drużyn. Podopieczni trenera Pawła Pietrzaka musieli wygrać pojedynek prebarażowy, a potem dwumecz barażowy, aby uniknąć spadku. Udało się, ale z drużyną żegna się trener Paweł Pietrzak.Radomniak Radomno - SKS Szczytno 2:3

 

Bramki dla SKS: Kamil Świercz, Maciej Balcerzak (2)

 

SKS Szczytno - Pomowiec Gronowo Elbląskie 6:3

 

Bramki dla SKS: Grzegorz Kozicki 22', Filip Brzeziński 42', Arkadiusz Wnuk 47', Maciej Ochtera 66', Arkadiusz Wnuk 72', Jakub Sosnowski 88'.

 

Pomowiec Gronowo Elbląskie - SKS Szczytno 2:3

 

Bramki dla SKS: Kulesik, Wnuk, Ochtera.

 

 

Paweł Pietrzak,

trener seniorów SKS Szczytno

 

Udało się, SKS Szczytno pozostanie w nowym sezonie w okręgówce...

 

 

Uważam, że to utrzymanie w obecnym sezonie jest dla klubu oraz zespołu ogromnym sukcesem. Przy tej organizacji i kadrze myślę, że więcej nie dało się zrobić. Powinniśmy się cieszyć z tego, że nie spadliśmy do a klasy.

 

 

Łatwo jednak nie było. W sezonie zasadniczym zespołowi wiodło się fatalnie.

 

Ale za to na koniec sezonu drużyna pokazała charakter i prawdziwy potencjał. Jest to młody zespół, a ma już naprawdę fajne umiejętności piłkarskie.

 

 

Tych umiejętności nie było widać na boisku podczas meczów ligowych.

 

To nieprawda. Były naprawdę fajne momenty gry. Problem jest gdzie indziej. To młody zespół, a atmosfera, która była wokół tej drużyny nie pozwoliła na uwolnienie tym młodym chłopkom w pełni swoich umiejętności.

 

 

A jaka to była atmosfera?

 

Prawda jest taka, że wyniki w tym sezonie nie były najlepsze, a wymagania ze strony kibiców są zawsze. Zespół był dość często i mocno krytykowany. Tak młodej drużynie nie jest łatwo funkcjonować w takich warunkach.


 

 

To przełożyło się na jakość gry?

 

Umiejętności piłkarskie to jedno, druga, nie mniej ważna rzecz to głowa. Presja sprawia, że trudno jest czasem przełamać się psychicznie. Ale powiem to raz jeszcze, jestem bardzo dumny z tego zespołu. Bo po tak kiepskim sezonie podnieśli się, zawalczyli. Te trzy mecze barażowe pokazały charakter zawodników i ich prawdziwe umiejętności. W dwóch ostatnich meczach musieliśmy gonić wynik, bo przegrywaliśmy 0:2. dogoniliśmy i wygraliśmy. Inna rzecz, że piłkarko byliśmy dużo lepsi, a bramki padały po naszych indywidualnych błędach.

Pewnie nikt tego w dostateczny sposób nie doceni, ale zawodnicy SKS Szczytno dokonali naprawdę dużej rzeczy utrzymując się w okręgówce. Wygraliśmy trzy mecze w sześć dni. I to naprawdę w ładnym stylu.

 

Czy coś się zmieni w klubie w nowym sezonie?

 

Tak, trener.

 

 

Zaskoczył mnie pan.

 

Umowę z klubem miałem podpisaną do końca tego sezonu. Od poniedziałku nie jestem już trenerem SKS-u.

 

 

Kto pana zastąpi?

 

Tego nie wiem, ta decyzja należy do zarządu. Ja na sto procent nie podpiszę umowy na nową rundę jesienną. Nadal jednak jestem otwarty na współpracę z klubem, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli ktoś mnie przekona, że w tym klubie można zrobić sukces piłkarski, uda się zbudować kadrę, taką mieszankę młodości z doświadczeniem, grać w poważną piłkę, to chętnie podejmę to wyzwanie. Ale jeśli ma to być jedynie walka o przetrwanie, to się na to nie piszę.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07