Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

SKS Szczytno traci trenera, ale pozostaje w okręgówce


Aż trzy mecze musieli stoczyć piłkarze SKS Szczytno, aby utrzymać się w klasie okręgowej. Po fatalnym sezonie zasadniczym zajęli w swojej grupie 14 miejsce na 16 drużyn. Podopieczni trenera Pawła Pietrzaka musieli wygrać pojedynek prebarażowy, a potem dwumecz barażowy, aby uniknąć spadku. Udało się, ale z drużyną żegna się trener Paweł Pietrzak.Radomniak Radomno - SKS Szczytno 2:3

 

Bramki dla SKS: Kamil Świercz, Maciej Balcerzak (2)

 

SKS Szczytno - Pomowiec Gronowo Elbląskie 6:3

 

Bramki dla SKS: Grzegorz Kozicki 22', Filip Brzeziński 42', Arkadiusz Wnuk 47', Maciej Ochtera 66', Arkadiusz Wnuk 72', Jakub Sosnowski 88'.

 

Pomowiec Gronowo Elbląskie - SKS Szczytno 2:3

 

Bramki dla SKS: Kulesik, Wnuk, Ochtera.

 

 

Paweł Pietrzak,

trener seniorów SKS Szczytno

 

Udało się, SKS Szczytno pozostanie w nowym sezonie w okręgówce...

 

 

Uważam, że to utrzymanie w obecnym sezonie jest dla klubu oraz zespołu ogromnym sukcesem. Przy tej organizacji i kadrze myślę, że więcej nie dało się zrobić. Powinniśmy się cieszyć z tego, że nie spadliśmy do a klasy.

 

 

Łatwo jednak nie było. W sezonie zasadniczym zespołowi wiodło się fatalnie.


Reklama

 

Ale za to na koniec sezonu drużyna pokazała charakter i prawdziwy potencjał. Jest to młody zespół, a ma już naprawdę fajne umiejętności piłkarskie.

 

 

Tych umiejętności nie było widać na boisku podczas meczów ligowych.

 

To nieprawda. Były naprawdę fajne momenty gry. Problem jest gdzie indziej. To młody zespół, a atmosfera, która była wokół tej drużyny nie pozwoliła na uwolnienie tym młodym chłopkom w pełni swoich umiejętności.

 

 

A jaka to była atmosfera?

 

Prawda jest taka, że wyniki w tym sezonie nie były najlepsze, a wymagania ze strony kibiców są zawsze. Zespół był dość często i mocno krytykowany. Tak młodej drużynie nie jest łatwo funkcjonować w takich warunkach.

 

 

To przełożyło się na jakość gry?

 

Umiejętności piłkarskie to jedno, druga, nie mniej ważna rzecz to głowa. Presja sprawia, że trudno jest czasem przełamać się psychicznie. Ale powiem to raz jeszcze, jestem bardzo dumny z tego zespołu. Bo po tak kiepskim sezonie podnieśli się, zawalczyli. Te trzy mecze barażowe pokazały charakter zawodników i ich prawdziwe umiejętności. W dwóch ostatnich meczach musieliśmy gonić wynik, bo przegrywaliśmy 0:2. dogoniliśmy i wygraliśmy. Inna rzecz, że piłkarko byliśmy dużo lepsi, a bramki padały po naszych indywidualnych błędach.

Reklama

Pewnie nikt tego w dostateczny sposób nie doceni, ale zawodnicy SKS Szczytno dokonali naprawdę dużej rzeczy utrzymując się w okręgówce. Wygraliśmy trzy mecze w sześć dni. I to naprawdę w ładnym stylu.

 

Czy coś się zmieni w klubie w nowym sezonie?

 

Tak, trener.

 

 

Zaskoczył mnie pan.

 

Umowę z klubem miałem podpisaną do końca tego sezonu. Od poniedziałku nie jestem już trenerem SKS-u.

 

 

Kto pana zastąpi?

 

Tego nie wiem, ta decyzja należy do zarządu. Ja na sto procent nie podpiszę umowy na nową rundę jesienną. Nadal jednak jestem otwarty na współpracę z klubem, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli ktoś mnie przekona, że w tym klubie można zrobić sukces piłkarski, uda się zbudować kadrę, taką mieszankę młodości z doświadczeniem, grać w poważną piłkę, to chętnie podejmę to wyzwanie. Ale jeśli ma to być jedynie walka o przetrwanie, to się na to nie piszę.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49