Reklama


Reklama

Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy


Za kilka dni minie dokładnie rok od śmierci 9-letniego Bartka na karuzeli w Szczytnie. Mimo to wciąż nikt nie usłyszał zarzutów za śmierć dziecka. Śledztwo właśnie ma być wydłużone o kolejne miesiące.W sprawie tej tragedii śledczy ze Szczytna mają zebraną już niemal całą dokumentację. Brakuje jednak opinii biegłego z biura ekspertyz sądowych w Katowicach, który ma określić „ewentualne błędy w procesie sprawdzania stanu technicznego urządzenia, dopuszczenia urządzenia do użytkowania oraz określenie osób, które w procesie dopuszczenia i użytkowanie urządzenia poprzez swoje działania, bądź zaniechanie niezgodne z przepisami przyczyniły się do wypadku”.


Reklama

 

- Biegły został powołany 9 maja – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Miał wydać opinię do końca czerwca, tak się jednak nie stało. Wysłaliśmy do niego prośbę z określeniem kolejnego terminu. Jednocześnie złożyliśmy w prokuraturze okręgowej wniosek o przedłużenie postępowania. Ta sytuacja ma bez wątpienia wpływ na czas, który potrzebny jest do wyjaśnienia przyczyn tragedii, w której zginął 9-latek.

 

Ciekawostką jest fakt, że tylko ten jeden biegły zgodził się wydać opinię w szczycieńskim postępowaniu. Jest to biegły z Katowic, który opiniował między innymi katastrofę z 2006 roku, kiedy zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich.

Reklama

 

Przypomnijmy. 9-letni chłopiec zginął po tym, gdy karuzela, na której kręcił się wraz z wujkiem, uległa awarii. W pewnym momencie puściły lub pękły mocowania przytwierdzające gondolę do podłoża i ta straciła stabilność. Zanim zatrzymano karuzelę siedzący w gondoli chłopiec kilkakrotnie uderzył głową w metalowe elementy urządzenia. Mimo reanimacji, nie przeżył.Komentarze do artykułu

Krajan

Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.

Siwy Stefan burczymucha

Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....

Mirek

To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04