Poniedziałek, 16 Grudzień, Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy


Za kilka dni minie dokładnie rok od śmierci 9-letniego Bartka na karuzeli w Szczytnie. Mimo to wciąż nikt nie usłyszał zarzutów za śmierć dziecka. Śledztwo właśnie ma być wydłużone o kolejne miesiące.



W sprawie tej tragedii śledczy ze Szczytna mają zebraną już niemal całą dokumentację. Brakuje jednak opinii biegłego z biura ekspertyz sądowych w Katowicach, który ma określić „ewentualne błędy w procesie sprawdzania stanu technicznego urządzenia, dopuszczenia urządzenia do użytkowania oraz określenie osób, które w procesie dopuszczenia i użytkowanie urządzenia poprzez swoje działania, bądź zaniechanie niezgodne z przepisami przyczyniły się do wypadku”.

 

- Biegły został powołany 9 maja – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Miał wydać opinię do końca czerwca, tak się jednak nie stało. Wysłaliśmy do niego prośbę z określeniem kolejnego terminu. Jednocześnie złożyliśmy w prokuraturze okręgowej wniosek o przedłużenie postępowania. Ta sytuacja ma bez wątpienia wpływ na czas, który potrzebny jest do wyjaśnienia przyczyn tragedii, w której zginął 9-latek.


 

Ciekawostką jest fakt, że tylko ten jeden biegły zgodził się wydać opinię w szczycieńskim postępowaniu. Jest to biegły z Katowic, który opiniował między innymi katastrofę z 2006 roku, kiedy zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich.

 

Przypomnijmy. 9-letni chłopiec zginął po tym, gdy karuzela, na której kręcił się wraz z wujkiem, uległa awarii. W pewnym momencie puściły lub pękły mocowania przytwierdzające gondolę do podłoża i ta straciła stabilność. Zanim zatrzymano karuzelę siedzący w gondoli chłopiec kilkakrotnie uderzył głową w metalowe elementy urządzenia. Mimo reanimacji, nie przeżył.



Komentarze do artykułu

Krajan

Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.

Siwy Stefan burczymucha

Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....

Mirek

To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-11-25 13:42:59

Kacper znów pokonał Olsztyn

  • Poniedziałek, 2019-09-02 12:14:02

Uczniowie ruszyli do szkół (zdjęcia)


Komentarze

  • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
    To prawda, tak słabej rady miejskiej od wielu kadencji nie było , aż przykro na to patrzeć czasem że łzami w oczach . Począwszy od przewodniczącego, przez przewodniczących po radnych nie ma społeczników ......
    Autor: Joanna
    2019-12-15 20:42:50
  • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
    Kolejną porażka a właściwie porażka goni porażkę, burmistrz wizjoner jak i przewodniczący czyhający powinni ustąpić że stanowisk dla dobra miasta i mieszkańców. Projekt innopolice trafił do kosza, wypożyczenie lodowiska za niebotyczną sumę co dalej, zaciągnięcie ogromnego kredytu??????
    Autor: Waldemar
    2019-12-15 08:26:31
  • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowna Pani Leno, ma Pani całkowitą rację. Prostak ze mnie i cham pospolity a z inteligencją jak widać też różnie. Dlatego np. trudno mi na określenie ludzi (?) rozjeżdżających nasze leśne drogi znaleźć inne określenia. Przepraszam niniejszym wszyskich \"durniów\", \'troglodytów\" a przede wszystkim barany. Może lepiej byłoby \"ci wspaniali mężczyźni na ich szalejących maszynach\"? Kłaniam się uprzejmie.
    Autor: wiesław mądrzejowski
    2019-12-15 00:42:02
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    W Rybniku wieże ciśnień stoja i niszczeją. Szkoda, bo są obiektami z ciekawą historią i pod względem architektonicznym naprawdę interesujące : https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html
    Autor: Bułczyn
    2019-12-15 00:37:52
  • Święto krwiodawców
    Czy burmistrz oddaje krew? Z tego co wiem to nie, nigdy podczas żadnej akcji go nie widziałem.... Nie ładnie jak naklejka się przykleja gdzie tylko może.
    Autor: Waldemar
    2019-12-14 17:45:58
  • Święto krwiodawców
    Do tego naszego grajdoła nie chce się - nawet z tak szczytnych powodów - nikomu tzw. przyjeżdżać i wysyła ciągle Jaskulską. Niech się zajmie przecinaniem, pozowaniem itd., itp. Ale niech się nie wtrąca do rozmowy \'dorosłych\". Widać jak ją olewają koledzy z zarządu województwa. Taka paprotka i nic więcej.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-12-14 15:40:51
  • Pogorzelcy czekają na dachy
    Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
    Autor:
    2019-12-14 00:18:25
  • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
    Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-12-14 00:02:53
  • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
    Kocem od ciebie wsystko
    Autor: Kacper Pietrzak
    2019-12-13 16:11:50
  • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
    Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
    Autor: massakra
    2019-12-13 14:15:17