Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Puchar Powiatu, jak Puchar Polski


W czerwcu odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Zmierzą się w nich nasze lokalne drużyny: Błękitni Pasym, Omulew Wielbark, SKS Szczytno, GKS Dźwierzuty, GKS Szczytno i WKS Wałpusza 07. Finałową rywalizację zaplanowano wstępnie na niedzielę, 29 czerwca.Będzie to taki mały Puchar Polski – śmieje się Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Nasze rozgrywki porównuję do Pucharu Polski, bo na nim się wzorujemy. Pomysł rozgrywek wyszedł z Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki. Koronawirus wyzwala nowe pomysły. Bardzo się z tego cieszę.

 

 

Pierwsza faza rozgrywek ruszy prawdopodobnie już 17 czerwca.

 

- Losowanie grup i rywali już się odbyło – mówi Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki w Szczytnie. - W pierwszej rundzie zmierzą się GKS Dźwierzuty z GKS Szczytno oraz WKS Wałpusza 07 z SKS Szczytno. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają mecze półfinałowe z rozstawionymi drużynami, czyli Błękitnymi Pasym i Omulwią Wielbark.


Reklama

 

Mecze grupowe zaplanowano na 17 czerwca. Pojedynek GKS Dźwierzuty - GKS Szczytno ma odbyć się w Dźwierzutach. Z kolei mecz WKS Wałpusza 07 – SKS Szczytno na stadionie w Zabielach.

 

Półfinałowe pojedynki zaplanowano na 26 czerwca. Zarówno pasymianie, jak i wielbarczanie będą musieli wybrać się na mecze do swoich rywali.

 

 

Mecz finałowy wstępnie zaplanowano na 29 czerwca. Ma być on piknikiem z wieloma niespodziankami.

 

 

- Miejsce i szczegóły jego rozegrania podamy wkrótce – mówi Ewa Bogusz. - Wciąż czekamy na informacje o zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią. Wiele będzie zależało od tego, na co pozwoli rząd. Nasze wydarzenie chcielibyśmy zrobić bardzo atrakcyjnie, ale i bezpiecznie. Myślę że piłkarze, kibice, i zwykli mieszkańcy naszego powiatu, i to w każdym wieku, będą zadowoleni z tego wydarzenia, bo nie będzie to tylko sportowe święto – dodaje tajemniczo.

Reklama

 

 

 


Mecze mają trwać po 90 minut, a w przypadku braku rozstrzygnięcia w tym czasie o zwycięstwie zadecyduje dogrywka i karne - między innymi takie warunki ustalono na specjalnym spotkaniu członków klubów ze starostą szczycieńskim.Komentarze do artykułu

Greg

Super pomysł :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41