Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Puchar Powiatu, jak Puchar Polski


W czerwcu odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Zmierzą się w nich nasze lokalne drużyny: Błękitni Pasym, Omulew Wielbark, SKS Szczytno, GKS Dźwierzuty, GKS Szczytno i WKS Wałpusza 07. Finałową rywalizację zaplanowano wstępnie na niedzielę, 29 czerwca.Będzie to taki mały Puchar Polski – śmieje się Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Nasze rozgrywki porównuję do Pucharu Polski, bo na nim się wzorujemy. Pomysł rozgrywek wyszedł z Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki. Koronawirus wyzwala nowe pomysły. Bardzo się z tego cieszę.

 

 

Pierwsza faza rozgrywek ruszy prawdopodobnie już 17 czerwca.

 

- Losowanie grup i rywali już się odbyło – mówi Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki w Szczytnie. - W pierwszej rundzie zmierzą się GKS Dźwierzuty z GKS Szczytno oraz WKS Wałpusza 07 z SKS Szczytno. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają mecze półfinałowe z rozstawionymi drużynami, czyli Błękitnymi Pasym i Omulwią Wielbark.


Reklama

 

Mecze grupowe zaplanowano na 17 czerwca. Pojedynek GKS Dźwierzuty - GKS Szczytno ma odbyć się w Dźwierzutach. Z kolei mecz WKS Wałpusza 07 – SKS Szczytno na stadionie w Zabielach.

 

Półfinałowe pojedynki zaplanowano na 26 czerwca. Zarówno pasymianie, jak i wielbarczanie będą musieli wybrać się na mecze do swoich rywali.

 

 

Mecz finałowy wstępnie zaplanowano na 29 czerwca. Ma być on piknikiem z wieloma niespodziankami.

 

 

- Miejsce i szczegóły jego rozegrania podamy wkrótce – mówi Ewa Bogusz. - Wciąż czekamy na informacje o zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią. Wiele będzie zależało od tego, na co pozwoli rząd. Nasze wydarzenie chcielibyśmy zrobić bardzo atrakcyjnie, ale i bezpiecznie. Myślę że piłkarze, kibice, i zwykli mieszkańcy naszego powiatu, i to w każdym wieku, będą zadowoleni z tego wydarzenia, bo nie będzie to tylko sportowe święto – dodaje tajemniczo.

Reklama

 

 

 


Mecze mają trwać po 90 minut, a w przypadku braku rozstrzygnięcia w tym czasie o zwycięstwie zadecyduje dogrywka i karne - między innymi takie warunki ustalono na specjalnym spotkaniu członków klubów ze starostą szczycieńskim.Komentarze do artykułu

Greg

Super pomysł :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04