Reklama


Reklama

Puchar Powiatu, jak Puchar Polski


W czerwcu odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Zmierzą się w nich nasze lokalne drużyny: Błękitni Pasym, Omulew Wielbark, SKS Szczytno, GKS Dźwierzuty, GKS Szczytno i WKS Wałpusza 07. Finałową rywalizację zaplanowano wstępnie na niedzielę, 29 czerwca.Będzie to taki mały Puchar Polski – śmieje się Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Nasze rozgrywki porównuję do Pucharu Polski, bo na nim się wzorujemy. Pomysł rozgrywek wyszedł z Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki. Koronawirus wyzwala nowe pomysły. Bardzo się z tego cieszę.

 

 

Pierwsza faza rozgrywek ruszy prawdopodobnie już 17 czerwca.

 

- Losowanie grup i rywali już się odbyło – mówi Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki w Szczytnie. - W pierwszej rundzie zmierzą się GKS Dźwierzuty z GKS Szczytno oraz WKS Wałpusza 07 z SKS Szczytno. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają mecze półfinałowe z rozstawionymi drużynami, czyli Błękitnymi Pasym i Omulwią Wielbark.


Reklama

 

Mecze grupowe zaplanowano na 17 czerwca. Pojedynek GKS Dźwierzuty - GKS Szczytno ma odbyć się w Dźwierzutach. Z kolei mecz WKS Wałpusza 07 – SKS Szczytno na stadionie w Zabielach.

 

Półfinałowe pojedynki zaplanowano na 26 czerwca. Zarówno pasymianie, jak i wielbarczanie będą musieli wybrać się na mecze do swoich rywali.

 

 

Mecz finałowy wstępnie zaplanowano na 29 czerwca. Ma być on piknikiem z wieloma niespodziankami.

 

 

- Miejsce i szczegóły jego rozegrania podamy wkrótce – mówi Ewa Bogusz. - Wciąż czekamy na informacje o zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią. Wiele będzie zależało od tego, na co pozwoli rząd. Nasze wydarzenie chcielibyśmy zrobić bardzo atrakcyjnie, ale i bezpiecznie. Myślę że piłkarze, kibice, i zwykli mieszkańcy naszego powiatu, i to w każdym wieku, będą zadowoleni z tego wydarzenia, bo nie będzie to tylko sportowe święto – dodaje tajemniczo.

Reklama

 

 

 


Mecze mają trwać po 90 minut, a w przypadku braku rozstrzygnięcia w tym czasie o zwycięstwie zadecyduje dogrywka i karne - między innymi takie warunki ustalono na specjalnym spotkaniu członków klubów ze starostą szczycieńskim.Komentarze do artykułu

Greg

Super pomysł :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39
 • Pożar domu przy ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu
  Witam. W imieniu rodziny prosimy o najmniejsza pomoc, albo udostępnienie innym https://zrzutka.pl/xna66k

  M. P


  2021-01-16 19:24:30
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

  Spec


  2021-01-16 18:45:46
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Do \"lekarza\"- chcialem Panu powiedzieć że większość tomografów komputerowych jest chińskiej produkcji . Koszt jego produkcji jest tam po prostu o wiele niższy niż w innych krajach. A co do firmy to aparat jest bardzo dobrej jakości i na pewno pomoże mieszkańcom Szczytna w walce z Covid19.

  Technik


  2021-01-16 18:09:34