Reklama


Reklama

Przyjechał „odhaczyć” dozór przywłaszczonym oplem


Pewien 33-latek ze Szczytna pożyczył od swojego kolegi samochód i narzędzia budowlane. Gdy właściciel upomniał się o swoją własność „kumpel” wyłączył telefon i unikał z nim kontaktu. Rozzłoszczony 42-latek zgłosił sprawę szczycieńskim śledczym. Niespełna dwa dni później do miejscowej komendy zgłosił się sprawca przywłaszczenia Opla, który akurat stawił się na policyjny dozór. Zastępca oficera dyżurnego natychmiast powiązał mężczyznę ze zgłoszonym, dwa dni wcześniej, przestępstwem. Szczycieńscy policjanci zatrzymali 33-latka w komendzie, a następnie odzyskali przywłaszczone mienie.W sobotę, 16 maja do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się, 42-letni mieszkaniec gminy Świętajno.


Reklama

 

- Mężczyzna oświadczył, że znany mu osobiście, 33-letni mieszkaniec Szczytna, pożyczył od niego samochód oraz narzędzia budowlane, a teraz nie chcę mu ich oddać – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, dotyczącego przywłaszczenia samochodu osobowego marki Opel, a także wkrętarki wraz z ładowarką, dwóch akumulatorów i plastikowej skrzyni na narzędzia. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączna kwotę 4500 tys. złotych.

 

Dwa dni później, w poniedziałek, 18 maja parę minut przed północą do szczycieńskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który zgodnie z decyzją sądu ma obowiązek stawiać się w komendzie, w ramach przydzielonego dozoru.

Reklama

 

- Gdy okazał on zastępcy dyżurnego swój dowód osobisty, funkcjonariusz od razu powiązał go ze zgłoszonym zawiadomieniem dotyczącym przywłaszczenia mienia – mówi policjantka.

 

Policjant zaczął rozmawiać z 33-latkiem, który oświadczył, że trochę się śpieszy, bo żeby się „odhaczyć” musiał pożyczył samochód od znajomego. A czym pan jeździ? – zapytał policjant. Na co 33-latek odpowiedział - Oplem Vectrą. A gdzie Pan zaparkował? Na parkingu przed komendą. I w ten o to sposób funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony pojazd, a 33-latka osadzili w policyjnej celi. Ponadto w pojeździe, którym się poruszał zabezpieczyli również 4 gramy amfetaminy.

 

- W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni odzyskali również narzędzia budowlane, należące do 42-letniego mieszkańca Świętajna – mówi Izabela Cyganiuk.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Polak

Obywatel zgłasza kradzież podając wszystkie dane złodzieja który ma dozór policyjny i dopiero po dwóch dniach gdy owy rabuś sam przyjechał na komisariat to dopiero zostaje zatrzymamy! Wszelkie obelgi pod adresem policjantów stają się zasadne.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01