Reklama


Reklama

Przyjechał „odhaczyć” dozór przywłaszczonym oplem


Pewien 33-latek ze Szczytna pożyczył od swojego kolegi samochód i narzędzia budowlane. Gdy właściciel upomniał się o swoją własność „kumpel” wyłączył telefon i unikał z nim kontaktu. Rozzłoszczony 42-latek zgłosił sprawę szczycieńskim śledczym. Niespełna dwa dni później do miejscowej komendy zgłosił się sprawca przywłaszczenia Opla, który akurat stawił się na policyjny dozór. Zastępca oficera dyżurnego natychmiast powiązał mężczyznę ze zgłoszonym, dwa dni wcześniej, przestępstwem. Szczycieńscy policjanci zatrzymali 33-latka w komendzie, a następnie odzyskali przywłaszczone mienie.W sobotę, 16 maja do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się, 42-letni mieszkaniec gminy Świętajno.


Reklama

 

- Mężczyzna oświadczył, że znany mu osobiście, 33-letni mieszkaniec Szczytna, pożyczył od niego samochód oraz narzędzia budowlane, a teraz nie chcę mu ich oddać – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, dotyczącego przywłaszczenia samochodu osobowego marki Opel, a także wkrętarki wraz z ładowarką, dwóch akumulatorów i plastikowej skrzyni na narzędzia. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączna kwotę 4500 tys. złotych.

 

Dwa dni później, w poniedziałek, 18 maja parę minut przed północą do szczycieńskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który zgodnie z decyzją sądu ma obowiązek stawiać się w komendzie, w ramach przydzielonego dozoru.

Reklama

 

- Gdy okazał on zastępcy dyżurnego swój dowód osobisty, funkcjonariusz od razu powiązał go ze zgłoszonym zawiadomieniem dotyczącym przywłaszczenia mienia – mówi policjantka.

 

Policjant zaczął rozmawiać z 33-latkiem, który oświadczył, że trochę się śpieszy, bo żeby się „odhaczyć” musiał pożyczył samochód od znajomego. A czym pan jeździ? – zapytał policjant. Na co 33-latek odpowiedział - Oplem Vectrą. A gdzie Pan zaparkował? Na parkingu przed komendą. I w ten o to sposób funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony pojazd, a 33-latka osadzili w policyjnej celi. Ponadto w pojeździe, którym się poruszał zabezpieczyli również 4 gramy amfetaminy.

 

- W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni odzyskali również narzędzia budowlane, należące do 42-letniego mieszkańca Świętajna – mówi Izabela Cyganiuk.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Polak

Obywatel zgłasza kradzież podając wszystkie dane złodzieja który ma dozór policyjny i dopiero po dwóch dniach gdy owy rabuś sam przyjechał na komisariat to dopiero zostaje zatrzymamy! Wszelkie obelgi pod adresem policjantów stają się zasadne.

Napisz

Reklama


Komentarze