Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Przyjechał „odhaczyć” dozór przywłaszczonym oplem


Pewien 33-latek ze Szczytna pożyczył od swojego kolegi samochód i narzędzia budowlane. Gdy właściciel upomniał się o swoją własność „kumpel” wyłączył telefon i unikał z nim kontaktu. Rozzłoszczony 42-latek zgłosił sprawę szczycieńskim śledczym. Niespełna dwa dni później do miejscowej komendy zgłosił się sprawca przywłaszczenia Opla, który akurat stawił się na policyjny dozór. Zastępca oficera dyżurnego natychmiast powiązał mężczyznę ze zgłoszonym, dwa dni wcześniej, przestępstwem. Szczycieńscy policjanci zatrzymali 33-latka w komendzie, a następnie odzyskali przywłaszczone mienie.W sobotę, 16 maja do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się, 42-letni mieszkaniec gminy Świętajno.


Reklama

 

- Mężczyzna oświadczył, że znany mu osobiście, 33-letni mieszkaniec Szczytna, pożyczył od niego samochód oraz narzędzia budowlane, a teraz nie chcę mu ich oddać – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, dotyczącego przywłaszczenia samochodu osobowego marki Opel, a także wkrętarki wraz z ładowarką, dwóch akumulatorów i plastikowej skrzyni na narzędzia. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączna kwotę 4500 tys. złotych.

 

Dwa dni później, w poniedziałek, 18 maja parę minut przed północą do szczycieńskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który zgodnie z decyzją sądu ma obowiązek stawiać się w komendzie, w ramach przydzielonego dozoru.

Reklama

 

- Gdy okazał on zastępcy dyżurnego swój dowód osobisty, funkcjonariusz od razu powiązał go ze zgłoszonym zawiadomieniem dotyczącym przywłaszczenia mienia – mówi policjantka.

 

Policjant zaczął rozmawiać z 33-latkiem, który oświadczył, że trochę się śpieszy, bo żeby się „odhaczyć” musiał pożyczył samochód od znajomego. A czym pan jeździ? – zapytał policjant. Na co 33-latek odpowiedział - Oplem Vectrą. A gdzie Pan zaparkował? Na parkingu przed komendą. I w ten o to sposób funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony pojazd, a 33-latka osadzili w policyjnej celi. Ponadto w pojeździe, którym się poruszał zabezpieczyli również 4 gramy amfetaminy.

 

- W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni odzyskali również narzędzia budowlane, należące do 42-letniego mieszkańca Świętajna – mówi Izabela Cyganiuk.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23