Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Przyjaciele pożegnali Łukasza Piekarskiego


Młody (35 lat) i bardzo aktywny mieszkaniec Piasutna odszedł w czwartek, 12 listopada. We wtorek, 17 listopada w ostatniej drodze towarzyszyło Mu bardzo liczne grono rodziny, przyjaciół, znajomych... Ci, których życie zmienił, których inspirował tak go wspominająSiedzimy wspólnie przy jednym stole. Nagle pada jakiś pomysł. Rozpoczyna się burza mózgów. Wymienianie wszelkich za i przeciw, gdy w jednej chwili z ust Łukasza pada „OK, ROBIMY". Nie rozdrabniając się w szczegóły, w jednej chwili rozpoczynał realizacje pomysłu. Pomimo swojej ciężkiej choroby, pomagał wielu osobom i instytucjom. Zarażał swoim entuzjazmem i chęcią do działania wszystkich tych, z którymi miał styczność. Znajomość z Łukaszem rozpaliła w nas na nowo ogień, który wybudził nas z letargu i marazmu.

 

Staliśmy się ponownie kreatywni, chętni do zdobywania świata. Na nowo poznaliśmy samych siebie i obudziliśmy wszelkie pokłady dobra, które gdzieś w głębi naszych serc zostały przysypane złością i nienawiścią. Tak jak on, który nas zjednoczył, tak my w tym ciężkim dla wszystkich dniu, zjednoczyliśmy się. Pokazaliśmy, że nie będzie problemu zorganizować w sposób wyjątkowy - ostatnią, jego drogę. Jednak to, co się wydarzyło, przeszło nasze oczekiwania.


Reklama

 

Tak jak on wspierał innych, tak samo inni wsparli go dziś. Przepiękny kondukt żałobny w obecności rodziny, został otwarty przez okoliczne jednostki (na czele z rodzimą jednostką z Piasutna) Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendę Policji, Służby Medyczne, pasjonatów marki BMW oraz Wojciecha Kozioła, który przybył na ceremonię na jednośladzie, a któremu Łukasz uwiecznił piękne chwile podczas słynnego w całej Polsce tańca państwa młodych w centrum miasta.

 

Nie zabrakło również przyjaciół, którzy zawsze na niego mogli liczyć, nigdy nie odmawiał im wsparcia ani pomocy. Liczba osób żegnających Łukasza świadczyła o tym, jakim był człowiekiem.

Zawsze służył dobrą radą. Pomimo swojej niepełnosprawności, potrafił zrobić więcej niż osoby pełnosprawne.

Reklama

Kontrowersyjny, zawsze szczery, ale przede wszystkim o wielkim sercu.

Taki właśnie był Łukasz.

Przyjaciele Łukasza

 

 

Fot. Justyna RolkaKomentarze do artykułu

Agnieszka - do Anonima

Pożegnali Łukasza tłumnie,masz \" ale\" na pogrzebie księdza Drężka było jeszcze więcej ludzi , cisza . Parodia normalnie

Anonim

A podobno jest zakaz zgromadzeń na pogrzebach. A tu takie zbiorowisko policja która kara za zgromadzenia służby medyczne i ile innych osób jak mo umarła bliska osoba moglo być tylko 5 osób. Szanuje Pana Łukasza ale musimy chronić swoje zdrowie l.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Ze swojego nie daje. Chojny bo cudze. Jak słyszę że ktoś komuś coś daje, to od razu zastanawiam się komu zabiera. Lepszej zmiany maseczki też nie obowiązują. Są tylko dla pospólstwa.

  Mieszkaniec


  2020-11-30 06:28:08
 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08