Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Przyjaciele pożegnali Łukasza Piekarskiego


Młody (35 lat) i bardzo aktywny mieszkaniec Piasutna odszedł w czwartek, 12 listopada. We wtorek, 17 listopada w ostatniej drodze towarzyszyło Mu bardzo liczne grono rodziny, przyjaciół, znajomych... Ci, których życie zmienił, których inspirował tak go wspominająSiedzimy wspólnie przy jednym stole. Nagle pada jakiś pomysł. Rozpoczyna się burza mózgów. Wymienianie wszelkich za i przeciw, gdy w jednej chwili z ust Łukasza pada „OK, ROBIMY". Nie rozdrabniając się w szczegóły, w jednej chwili rozpoczynał realizacje pomysłu. Pomimo swojej ciężkiej choroby, pomagał wielu osobom i instytucjom. Zarażał swoim entuzjazmem i chęcią do działania wszystkich tych, z którymi miał styczność. Znajomość z Łukaszem rozpaliła w nas na nowo ogień, który wybudził nas z letargu i marazmu.

 

Staliśmy się ponownie kreatywni, chętni do zdobywania świata. Na nowo poznaliśmy samych siebie i obudziliśmy wszelkie pokłady dobra, które gdzieś w głębi naszych serc zostały przysypane złością i nienawiścią. Tak jak on, który nas zjednoczył, tak my w tym ciężkim dla wszystkich dniu, zjednoczyliśmy się. Pokazaliśmy, że nie będzie problemu zorganizować w sposób wyjątkowy - ostatnią, jego drogę. Jednak to, co się wydarzyło, przeszło nasze oczekiwania.


Reklama

 

Tak jak on wspierał innych, tak samo inni wsparli go dziś. Przepiękny kondukt żałobny w obecności rodziny, został otwarty przez okoliczne jednostki (na czele z rodzimą jednostką z Piasutna) Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendę Policji, Służby Medyczne, pasjonatów marki BMW oraz Wojciecha Kozioła, który przybył na ceremonię na jednośladzie, a któremu Łukasz uwiecznił piękne chwile podczas słynnego w całej Polsce tańca państwa młodych w centrum miasta.

 

Nie zabrakło również przyjaciół, którzy zawsze na niego mogli liczyć, nigdy nie odmawiał im wsparcia ani pomocy. Liczba osób żegnających Łukasza świadczyła o tym, jakim był człowiekiem.

Zawsze służył dobrą radą. Pomimo swojej niepełnosprawności, potrafił zrobić więcej niż osoby pełnosprawne.

Reklama

Kontrowersyjny, zawsze szczery, ale przede wszystkim o wielkim sercu.

Taki właśnie był Łukasz.

Przyjaciele Łukasza

 

 

Fot. Justyna RolkaKomentarze do artykułu

Agnieszka - do Anonima

Pożegnali Łukasza tłumnie,masz \" ale\" na pogrzebie księdza Drężka było jeszcze więcej ludzi , cisza . Parodia normalnie

Anonim

A podobno jest zakaz zgromadzeń na pogrzebach. A tu takie zbiorowisko policja która kara za zgromadzenia służby medyczne i ile innych osób jak mo umarła bliska osoba moglo być tylko 5 osób. Szanuje Pana Łukasza ale musimy chronić swoje zdrowie l.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama