Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Przewodniczący rad łączą siły


Niewykluczone, że w naszym powiecie powstanie konwent przewodniczących rad gmin i powiatu. To pomysł Tomasza Łachacza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie. - Samorządy często realizują zadania ponadlokalne, które warto byłoby przedyskutować w szerszym gronie, nie tylko na szczeblu burmistrz, wójt, czy starosta – tłumaczy swój pomysł Tomasz Łachacz.Przewodniczący Rady Miejskiej mówi, że to na razie luźny pomysł, ale którym już zainteresowali się przewodniczący rady powiatu Jan Lisiewski i Zbigniew Woźniak, przewodniczący Rady Gminy Szczytno.


Reklama

 

- Na razie nie mam pomysłu, jak miałoby to wyglądać formalnie, ale bardzo cieszę się, że jest zainteresowanie wśród przewodniczących rad – mówi Tomasz Łachacz. - Jestem otwarty na propozycje. Czy będą to spotkania raz w miesiącu, raz na kwartał, czy będzie to formalny konwent przewodniczących, czy niesformalizowana grupa tego nie wiem, ale warto rozmawiać. O czym? Tematów, które łączą poszczególne samorządy jest mnóstwo. Na przykład obwodnica, oczyszczalnia ścieków, budowa basenu... Takich projektów ponadlokalnych, wykraczających poza jeden samorząd jest wiele, można by je mnożyć.

 

Reklama

- Zawsze pozytywnie oceniam takie inicjatywy – mówi Robert Kwiatkowski, przewodniczący rady z Wielbarka. - Co wiele głów, to nie jedna. Myślę, że będzie to doskonałe forum do budowania wspólnych, wielkich przedsięwzięć służących rozwojowi całego powiatu. Fajnie, że pan Tomasz o tym pomyślał.

 

W podobnym tonie wypowiada się Arkadiusz Deptuła, przewodniczący rady gminy Świętajno.

 

- Wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi radami gmin jest fatalna, a taki konwent przewodniczących to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, czy szukania najlepszych rozwiązań, takich jak na przykład gospodarka śmieciowa, która dotyczy każdej gminy. Bardzo się cieszę z tej inicjatywy.

 

Pierwsze spotkanie przewodniczących ma odbyć się pod koniec stycznia.

 

- Na razie zaplanowałem spotkanie przewodniczących miasta, powiatu i gminy Szczytna, ale jeśli ktoś z pozostałych przewodniczących ma ochotę dołączyć to zapraszam do kontaktu – zachęca Tomasz Łachacz.Komentarze do artykułu

urzadskarbowy

Pan Łachacz jest specjalista od przypisywania sobie wszelakich inwesticji i dobrych zdarzne w Szczytnie czym chwalil sie w folderze przedwyborczym. Rondo przy Lidlu jego dzielo pomijajac ze to inwestycja GDDKIA, nowe nawierzchnie place zabaw itp rzeczy tylko on on i on a nie jeszce Kiersikowski :)

Piotr

Panie Łachacz ten pomysł to faktycznie nie autorski Pana gdyż już ok 2 tygodnie temu w komentarzach owy został panu zapisany.... Oj brzydko brzydko.....

Krajan

Wojtek, widzę , że teraz jesteś ekspertem od interpretowania hejtu. O dziwo, na wszystkim się znasz, nieźle. A czym są twoje wpisy, które nazywasz opinią? Oczernianiem? Manipulacją? Prowokacją?

Wojtek

Krajan, widzę , że teraz jesteś ekspertem od interpretowania hejtu. O dziwo, na wszystkim się znasz, nieźle. A czym są twoje wpisy, które nazywasz opinią? Oczernianiem? Manipulacją? Prowokacją?

Krajan

Wojtek! Wobec tego jak nazwać twoją opinię, która brzmi: \"Czareczku, Śmieszku, Krajanku, czyli \\\"Misiaczki Krzysia\\\", które są bezradne w działaniu ale aktywni w sieci\"? Hejtem? Wazeliniarstwem? Poza wszystkim hejt to zupełnie inna kategoria wpisów.

Wojtek

Krajan, opinia jest wtedy, jeśli jej autor ujawnia się, a nie anonimowo pisze co chce. To nie jest opinia, tylko hejt

Krajan

Wojciechu, Wojciechu, cóżeś ty uczynił... \"Misiaczku Tomcia\". I po co to pisać takie głupotki? Jak się nie zgadzasz z jakąś opinią - to wyjaśnij dlaczego, a nie przywalaj personalnie. Zaprezentuj swoje - bądź protektora - osiągnięcia. Ja ich nie widzę, więc wyrażam tylko opinię, iż obecny tzw. przewodniczący rady miejskiej Tomasz Łachacz szykuje się do skoku na stanowisko burmistrza, bądź starosty. Jeśli tak nie jest, to wyprowadź mnie z błędu. Gdzieś musi zarabiać ten doktor praw wszelakich.

Adam

Ten pomysł to chyba nie do końca autorski. Pomysł ten był podany panu Tomkowi w komentarzach do artykułu dotyczącym uciekającemu że Szczytna KRUS.....

Wojtek

Czareczku, Śmieszku, Krajanku, czyli \"Misiaczki Krzysia\", które są bezradne w działaniu ale aktywni w sieci.

Czarek

Bzdury i jeszcze raz bzdury, weź się ,,chłopcze \"zreflektuj i zarób na darowane ci z budżetu miasta pieniądze bo jak na razie to nawet budżetu miasta ustalić nie możesz, pieniądze i projekt z innopolice stracone. Ale uśmiech nr 5 na twarzy cały czas bez zmian.

Śmieszek

A to ci dopiero! - specjalnie przeczytałem o co chodzi, bo zdumiał mnie wpis niejakiej ANNY, która pyta się niejakiego KRAJANA, kto go o zdanie pytał w sprawie inicjatywy niejakiego Tomasza Łachacza. Mnie nie chodzi o jego inicjatywę, tylko o to, jacy ludzie mu sprzyjają i go bronią. Toż to umysłowość partyjnego aparatczyka: lud ma mordę na kłódkę trzymać i tylko czekać na objawienie pańskie. Panie Łachacz: z wrogami to sobie może pan poradzisz, ale uważaj pan na przyjaciół.

Krajan

A co mnie obchodzi, co ty na ten temat myśli Anno? Widocznie mocno zabolało: uderz w stół, a nożyce się odezwą (zawsze). Ty Anno należysz z pewnością do tej właściwej \"elyty\", zupełnie jak ta słynna \"Emi\". Jak to się dawniej mówiło \"żywią i bronią\", albo odwrotnie. A poza wszystkim jestem obywatelem, którego głos powinien się liczyć i na każdym głosie każdego obywatela powinno zależeć tym panom. Jeśli do tej pory tego nie pojęli, a ty dałaś tego świadectwo - no to jesteście samorządowcy jak z koziej d...y trąba.

Anna

Krajan, a kto pytał się Ciebie o zdanie?

Krajan

Jakoś trzeba pływać w tym bagienku. Operacja ewakuacja. Powodzenia! Żaden z tych panów nie ma u mnie szans na głos - obojętnie gdzie bym nie mieszkał.

Mydlenie oczu .

Ciekawe ile zadań z obietnic wyborczych zrealizowane jest przez przewodniczącego ?.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43