Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje


Od poniedziałku do pracy wracają szczycieńskie przedszkola oraz szkoły podstawowe. W przypadku podstawówek jedynie oddziały 1-3. Będą tam prowadzone jednak wyłącznie tak zwane zajęcia opiekuńcze. Dla starszych uczniów przewidziane są konsultacje. - Na pewno zapewnimy opiekę dzieciom, które wrócą, ale mam też apel do rodziców – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Jeśli mają możliwość zatrzymania dzieci w domu, to niech na razie tak zrobią, proszę jeszcze o chwilę wstrzymania się z powrotami dzieci.Zarówno miejskie przedszkola, jak i szkoły są przygotowane na powrót dzieci.

 

 

- Placówki od kilku tygodni szykowały się do tego – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Opieka będzie opierała się głównie na zajęciach świetlicowych, ale pojawią się też lekcje. Będą one na pewno prowadzone w rygorze sanitarnym. Zastosujemy się do wszystkich obostrzeń przekazanych nam przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na przykład do ograniczonej ilości dzieci w salach, czy tego, że rodzic odprowadzający dziecko do szkoły nie będzie mógł wejść na jej teren.

 

 

Ile dzieci może pojawić się w poniedziałek w przedszkolach i szkołach?


Reklama

 

 

- Mamy jakieś szacunki, ale tak naprawdę okaże się to dopiero w poniedziałek – mówi burmistrz. - W mojej ocenie ten rok szkolny i tak nie jest już do uratowania. Musimy za to ratować miejsca pracy. Mam ogromny szacunek do nauczycieli i ich postawę w tych trudnych czasach. W opinii dyrektorów szkół, rodziców stanęli oni na wysokości zadania. Ale mam też informacje, że chcą już wrócić do normalnej pracy.

 

 

Łącznie w miejskich przedszkolach jest około 600 przedszkolaków. Chęć powrotu zgłosiło około 120 dzieci. W szkołach z kolei jest 2200 uczniów.

Reklama

 

 

- O ile nie mam obawy, że funkcja opiekuńcza w naszych placówkach będzie na wysokim poziomie, to moje obawy budzą konsultacje uczniów z nauczycielami – mówi burmistrz Mańkowski. - Zagrożenie epidemiologiczne będzie z dwóch stron. Musimy wypracować jakiś sensowny regulamin takich spotkań, aby nikogo niepotrzebnie nie narażać. Być może będą to konsultacje telefoniczne, być może przez komunikatory video, osobisty kontakt to ostateczność, mimo że wiem iż uczniowie i rodzice uczniów klas starszych najbardziej tej ostatniej formy konsultacji właśnie oczekują.Komentarze do artykułu

Prezes

najważniejszy dla tego pożal się boże burmistrza jest sport, nic wiecej w tym mieście sie nie liczy. Na pewno nie wrócę do tej dziury...

andrzej

Dlaczego w Szczytnie nie ma jeszcze funkcjonującej np. szkoły niepublicznej pozwalającej podnosić poziom edukacji dla zdolnych dzieci? Szkoła sportowa to kolejna propozycja ale może coś bardziej ambitnego ze strony nauczycieli. Chyba że wolą zarabiać w ramach korepetycji a nauka w szkołach publicznych tylko jako etat do składek :) Czy nasze dzieci muszą edukować się w Olsztynie? A może w budynku kolegium nasi nauczyciele otworzą szkołę, która będzie zapewniała wysoki poziom nauki, mniejsze klasy oraz ciekawą ofertę. Po co płacić za korepetycje jak można by dopłacić do takiej nauki i nie ciągać dzieci popołudniami! Chyba że w naszym mieście nie ma dobrych i ambitnych nauczycieli a są jedynie ci którzy nie czują żadnego powołania i nie mają większych ambicji. Szkoda.

Stracona kadencja.

Narzekali na Panią burmistrz Górska ,ale teraz to macie burmistrza.

nina

Ja na szczęście nie mam czego żałować, bo nie głosowałam na Mańkowskiego. Czułam, że to bardzo nieciekawy osobnik i intuicja mnie nie zawiodła. Burmistrz nie musi apelować do rodziców, bo oni doskonale wiedzą, co jest najlepsze dla ich dzieci.

Marian

Ja też szczerze....facet nie wie co to jest zarządzanie organizacją. Jedynie wie ,że nic nie wie. Najgorsze, to że nauczyciele zamiast uczyć dzieci, zajmują się polityką i pieniędzmi. Oni nie wiedzą nic po za \"ściemnianiem innym ,że pracują\", wiedzą jak tylko żyć na koszt ludzi. Mamy obecnie najgorsze czasy dla dzieci. Nauczyciele, co nie chcą uczyć dzieci \"DOBRZE\" , tylko utrzymać się na stołkach państwowych.

Szczytno

Szczerze to żałuję że głosowałem-am na burmistrza Mankowskiego..W d....ma z czym zwracają sie mieszkańcy porażka!!!!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41
 • Czujne kamery i burmistrz
  Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

  ika


  2020-07-08 23:46:11
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

  ika


  2020-07-08 23:38:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

  Paweł Krassowski


  2020-07-08 18:40:05
 • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
  Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

  Stefek Burczymucha


  2020-07-08 17:45:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

  k.arzyna


  2020-07-08 17:20:41
 • Kamery popilnują Dźwierzut
  To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

  Do pana alo


  2020-07-08 16:58:23
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

  Do K.arzyna i mol.


  2020-07-08 15:07:40