Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Przedsiębiorca na medal z sercem do ludzi


Janusz Skweres to prawdziwy człowiek biznesu z sercem na dłoni. Swój sklep w Szymanach prowadzi już od 27 lat. Znają go wszyscy w okolicy. Jego sklep słynie z rodzinnej atmosfery, dbałości o klienta oraz tego, że zawsze sprosta oczekiwaniom konsumenta. Motto, które przewodzi działalności pana Janusza brzmi: “Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba poczekać do jutra”. Udało mi się z nim porozmawiać nie tylko o tym jak rozwijał swoją działalność na przestrzeni lat, ale także jak sobie radzi w trudnych czasach związanych z pandemią.Skąd pomysł na prowadzenie sklepu i jak wyglądały początki?

 

Końcówka lat 80 i początek lat 90 to wielki boom na prywatę. Upadł system komunistyczny i każdy chciał spróbować swoich sił, w tym i my. Na początku prowadziliśmy w Szymanach kawiarnię. Nie potrwało to jednak długo, gdyż nie miała ona szans konkurować ze sklepami, które oferowały dużo niższe ceny. Tak nasz interes przerodził się w sklep. Wynajęliśmy inny budynek od gminy i tam rozpoczęliśmy sprzedaż. Mówię my, ponieważ moja żona do tej pory bardzo mnie we wszystkim wspiera.

 

Jak pana sklep stał się najbardziej konkurencyjny w okolicy, a z czasem jedyny?

 

Nasz sukces zawdzięczamy paru czynnikom. Po pierwsze staramy się traktować naszych klientów jak najlepiej. Każdy może powiedzieć, że panuje u nas rodzinna atmosfera. Towary wybieramy tak, aby jak najbardziej wpasować się w oczekiwania konsumenta. Zawsze byliśmy chętni do udzielania pomocy. Udzielaliśmy pożyczek, choć przez to często sami mieliśmy ciężko. To wszystko teraz procentuje, ludzie o nas pamiętają i to doceniają. Po drugie stawiamy na polskie produkty, uważamy, że są najlepsze. Ich jakość mówi sama za siebie.


Reklama

 

Jak to wygląda od strony biznesowej?

 

Wszystko jest na właściwej drodze. Zarobek zależy od tego, jaki mamy okres. Najwięcej zarabiamy latem, w sezonie grillowym. Należy też podkreślić zalety programu 500+. Od kiedy został wprowadzony, tu, w małej wsi, klienci przestali kupować najtańsze, słabej jakości towary, a przerzucili się na te droższe. Co też jest dla nas korzystne. Trudno nam pokonać konkurencję dużych marketów, ale tu pomogły niedziele niehandlowe, w które ja jako właściciel mogę sprzedawać, a markety są zamknięte. To wszystko pozwala zatrudniać mi troje pracowników i spać spokojnie.

 

Jakie są pańskie plany na przyszłość?

 

Jestem zadowolony z tego, co jest, co mam teraz. Osiągnęliśmy szczyt rozwoju. Myślę czasem, aby sklep komuś przekazać, ale na razie chcę jak najdłużej i jak najbardziej cieszyć się z jego prowadzenia, daje mi to dużo satysfakcji. Kontakt z klientem to coś wyjątkowego, z wieloma z nich jesteśmy zaprzyjaźnieni, nawet jeśli są z Warszawy i goszczą u nas tylko raz w roku w drodze na wakacje. Zawsze o nas pamiętają i wracają.

Reklama

 

 

Tekst i foto: Damian Skalski

 

Foto 1: Janusz Skweres i jego pracownicyKomentarze do artykułu

Tomaszek

Właściciel Janusz to prawdziwy wódz i mózg biznesu. Żona Hania nie tylko go wspiera ale ciągnie ten nie lekki wóz z nim jak równa z równym. Wspaniali ludzie robią nawet pyszne kanapki dla miejscowych zglodnialych służb. Pozdrawiam Was serdecznie.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama