Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Powstanie mural z wizerunkiem Krzysztofa Klenczona


Kolejną niespodziankę dla mieszkańców Szczytna oraz turystów szykują członkowie komitetu honorowego obchodów Roku Klenczonowskiego w Szczytnie. Na ścianie szkoły muzycznej ma pojawić się ogromny mural z wizerunkiem artysty.Projekt potwierdza Anna Dramowicz, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczytnie.


Reklama

- Nawet bardzo się z niego ucieszyłam – mówi. - Mural ma powstać na ścianie od strony jeziora, będzie do idealne miejsce do, na przykład, pamiątkowych fotografii, ale też promocji szkoły i miasta.

- Wspólnie ze szkołą ogłosimy konkurs na zaprojektowanie muralu – mówi Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Szczytnie. - Być może będzie tak, że zarówno projekt, jak i wykonanie będzie w rękach jednego artysty, ale nie wykluczamy też, że kto inny zaprojektuje mural, a jeszcze kto inny go wykona.

Reklama

W komisji konkursowej zasiądą między innymi dyrektor szkoły muzycznej Anna Dramowicz, burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, Hanna Klenczon, siostra Krzysztofa Klenczona i być może jego żona Bibi.Komentarze do artykułu

tak z ciekawości

szkoła im F. Chopina z muralem Klenczona ?

Krajan

No, no - grupa superekspertów. A państwo nie wiedzą czasami, że jurorzy to osoby kompetentne, fachowcy (wykształcenie i dorobek) oraz niezależne, niezaangażowane i nie powiązane z tematem - obiektem konkursu? Jakie walory pod tym względem mają wymienione w materiale osoby? Żadne - bo to tylko i wyłącznie rodzina, której celem jest zbudowanie kaplicy pod wezwaniem Krzysztofa Klenczona, który cieszy się już coraz mniejszym zainteresowaniem. A Szczytno po 1995 r. straciło szansę na stworzenie miejsca prawdziwego kultu muzyki lat 60 i 70. Inicjatywę przejął Pułtusk.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40