Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Powstanie mural z wizerunkiem Krzysztofa Klenczona


Kolejną niespodziankę dla mieszkańców Szczytna oraz turystów szykują członkowie komitetu honorowego obchodów Roku Klenczonowskiego w Szczytnie. Na ścianie szkoły muzycznej ma pojawić się ogromny mural z wizerunkiem artysty.Projekt potwierdza Anna Dramowicz, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczytnie.


Reklama

- Nawet bardzo się z niego ucieszyłam – mówi. - Mural ma powstać na ścianie od strony jeziora, będzie do idealne miejsce do, na przykład, pamiątkowych fotografii, ale też promocji szkoły i miasta.

- Wspólnie ze szkołą ogłosimy konkurs na zaprojektowanie muralu – mówi Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Szczytnie. - Być może będzie tak, że zarówno projekt, jak i wykonanie będzie w rękach jednego artysty, ale nie wykluczamy też, że kto inny zaprojektuje mural, a jeszcze kto inny go wykona.

Reklama

W komisji konkursowej zasiądą między innymi dyrektor szkoły muzycznej Anna Dramowicz, burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, Hanna Klenczon, siostra Krzysztofa Klenczona i być może jego żona Bibi.Komentarze do artykułu

tak z ciekawości

szkoła im F. Chopina z muralem Klenczona ?

Krajan

No, no - grupa superekspertów. A państwo nie wiedzą czasami, że jurorzy to osoby kompetentne, fachowcy (wykształcenie i dorobek) oraz niezależne, niezaangażowane i nie powiązane z tematem - obiektem konkursu? Jakie walory pod tym względem mają wymienione w materiale osoby? Żadne - bo to tylko i wyłącznie rodzina, której celem jest zbudowanie kaplicy pod wezwaniem Krzysztofa Klenczona, który cieszy się już coraz mniejszym zainteresowaniem. A Szczytno po 1995 r. straciło szansę na stworzenie miejsca prawdziwego kultu muzyki lat 60 i 70. Inicjatywę przejął Pułtusk.

Napisz

Reklama


Komentarze