Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ponad 3,5 tysiąca kilometrów wokół jeziora (zdjęcia)


Ponad 170 osób wzięło udział w sobotnim biegu 12 godzin w Szczytnie. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych padł rekord trasy. Rafał Kot przebiegł aż 126 km, czyli Jezioro Duże Domowe okrążył 26 razy. Wśród pań, z 18 „kółkami”, najlepsza była Magdalena Filipiak. Łącznie uczestnicy biegali przez 458 godzin 13 minut i 13 sekund, zrobili 732 okrążenia i pokonali 3550,2 km!Pomysłodawcą biegu jest... Rafał Kot, nasz znakomity ultramaratończyk. Pierwsze 12-godzinne bieganie w Szczytnie odbyło się trzy lata temu. Teraz organizacją biegania zajął się Klub Biegacza Jurund. W tegorocznej rywalizacji wzięły udział 172 osoby. Bieganie rozpoczęło się o godz. 6 rano i trwało do 18.

 

- Bieganie i ekstremalny charakter tego wydarzenia miały zachęcić ludzi do wzięcia w nim udziału – mówi Rafał Kot. - I chyba się udało, bo przedział wiekowy uczestników jest od kilku do nawet 80 lat. Bywa, że biegają całe rodziny. Tak było przynajmniej w tym roku. Tradycją stało się również to, że głównym punktem tego biegu jest jakaś akcja charytatywna. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na leczenie Szymona Polaka ze Szczytna. Udało się nam zebrać ponad 3200 zł.

 

W tym roku najstarszym uczestnikiem rywalizacji był 80-letni Aleksander Kot, prywatnie tata Rafała. Nestor przebiegł dwa okrążenia.

 

W tym roku w zawodach wzięła udział spora ilość biegaczy spoza Szczytna. Byli na przykład mieszkańcy: Malborka, Iławy, Jednorożca i Morąga.

 

- Pogoda była fatalna, porywisty wiatr, deszcz i niska temperatura. Sądziłem, że skutecznie odstraszy uczestników, a tymczasem już o 6 rano pojawiło się 18 pierwszych biegaczy – śmieje się Rafał Kot. - Potem, mimo tej paskudnej pogody, było ich coraz więcej. Bardzo się cieszę, że tylu nas było.


 

Mimo trudnych warunków ustanowiono rekord trasy. Do soboty należał on do Konrada Patli. Przebiegł on 22 okrążenia, co równa się odległości 106,5 km. Nowy rekord jest lepszy o niemal 20 kilometrów, czyli 4 okrążenia i obecnie należy do Rafała Kota. - Bardzo dziękuję członkom Klubu Biegacza Jurund i szczególne podziękowania kieruję w stronę wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie, za organizację i pomoc przy prowadzeniu 12-godzinnego biegu – mówi Rafał Kot.

 

 

Najlepsi:

 

mężczyźni

1) Rafał Kot - 26 okrążeń - 126 km

2) Tomasz Płodzicki - 19 okrążeń - 92,2 km

3) Adam Remlajn - 19 okrążeń - 92,2 km

 

kobiety:

1) Magdalena Filipiak - 18 okrążeń - 87,3 km

2) Urszula Wojciechowska - 17 okrążeń - 82,5 km

3) Monika Mańkowska - 15 okrążeń - 72,7 kmKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36