Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Ponad 3,5 tysiąca kilometrów wokół jeziora (zdjęcia)


Ponad 170 osób wzięło udział w sobotnim biegu 12 godzin w Szczytnie. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych padł rekord trasy. Rafał Kot przebiegł aż 126 km, czyli Jezioro Duże Domowe okrążył 26 razy. Wśród pań, z 18 „kółkami”, najlepsza była Magdalena Filipiak. Łącznie uczestnicy biegali przez 458 godzin 13 minut i 13 sekund, zrobili 732 okrążenia i pokonali 3550,2 km!Pomysłodawcą biegu jest... Rafał Kot, nasz znakomity ultramaratończyk. Pierwsze 12-godzinne bieganie w Szczytnie odbyło się trzy lata temu. Teraz organizacją biegania zajął się Klub Biegacza Jurund. W tegorocznej rywalizacji wzięły udział 172 osoby. Bieganie rozpoczęło się o godz. 6 rano i trwało do 18.

 

- Bieganie i ekstremalny charakter tego wydarzenia miały zachęcić ludzi do wzięcia w nim udziału – mówi Rafał Kot. - I chyba się udało, bo przedział wiekowy uczestników jest od kilku do nawet 80 lat. Bywa, że biegają całe rodziny. Tak było przynajmniej w tym roku. Tradycją stało się również to, że głównym punktem tego biegu jest jakaś akcja charytatywna. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na leczenie Szymona Polaka ze Szczytna. Udało się nam zebrać ponad 3200 zł.

 

W tym roku najstarszym uczestnikiem rywalizacji był 80-letni Aleksander Kot, prywatnie tata Rafała. Nestor przebiegł dwa okrążenia.


Reklama

 

W tym roku w zawodach wzięła udział spora ilość biegaczy spoza Szczytna. Byli na przykład mieszkańcy: Malborka, Iławy, Jednorożca i Morąga.

 

- Pogoda była fatalna, porywisty wiatr, deszcz i niska temperatura. Sądziłem, że skutecznie odstraszy uczestników, a tymczasem już o 6 rano pojawiło się 18 pierwszych biegaczy – śmieje się Rafał Kot. - Potem, mimo tej paskudnej pogody, było ich coraz więcej. Bardzo się cieszę, że tylu nas było.

 

Mimo trudnych warunków ustanowiono rekord trasy. Do soboty należał on do Konrada Patli. Przebiegł on 22 okrążenia, co równa się odległości 106,5 km. Nowy rekord jest lepszy o niemal 20 kilometrów, czyli 4 okrążenia i obecnie należy do Rafała Kota. - Bardzo dziękuję członkom Klubu Biegacza Jurund i szczególne podziękowania kieruję w stronę wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie, za organizację i pomoc przy prowadzeniu 12-godzinnego biegu – mówi Rafał Kot.

Reklama

 

 

Najlepsi:

 

mężczyźni

1) Rafał Kot - 26 okrążeń - 126 km

2) Tomasz Płodzicki - 19 okrążeń - 92,2 km

3) Adam Remlajn - 19 okrążeń - 92,2 km

 

kobiety:

1) Magdalena Filipiak - 18 okrążeń - 87,3 km

2) Urszula Wojciechowska - 17 okrążeń - 82,5 km

3) Monika Mańkowska - 15 okrążeń - 72,7 kmKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama