Reklama


Reklama

Pomaga się sercem, trwa zbiórka


Na portalu pomagam.pl pojawiła się nowa lokalna zbiórka. Pieniędzy wiele nie trzeba, bo tylko 2,5 tysiąca złotych. Cel – trampolina podwórkowa dla szczycieńskiego rodzinnego domu dziecka. Akcję rozkręciła Agnieszka Dziwura. Zbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodiaZbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodia


Reklama

 

Reklama

Dom rodzinny państwa Dudków mieści się w Szczytnie przy ul. Borowej. Małżonkowie, poza trojgiem własnych dzieci, zapewniają opiekę siedmiorgu innym. Trampolina, z której dzieci chętnie korzystały, zużyła się i na ten moment w życie rodziny wkroczyła Agnieszka Dziwura.

 

Pani Agnieszka pochodzi z Lubelszczyzny, w Szczytnie studiuje kryminologię i pracuje (od niedawna) jako przedstawiciel handlowy.

 

- Przygotowuję pracę licencjacką o placówkach opiekuńczo-wychowawczych i tak trafiłam do rodziny państwa Dudków – mówi. - Od jakichś dwóch tygodni wspieram ich jako wolontariuszka, pomagam dzieciom przy odrabianiu lekcji.

 

Ta krótka współpraca zaowocowała konstatacją, że dzieci chętnie korzystały z trampoliny (niektóre w celach nawet rehabilitacyjnych ze względu na zdrowotne mankamenty) i że stary sprzęt nie nadaje się już do użytku. Aktywna studentka uznała, że w uczelnianych murach zwykłej zbiórki, ze względu na wymagane zgody i procedury, przeprowadzić się nie da, skorzystała więc z drogi łatwiejszej i coraz bardziej powszechnej. Uruchomiła „zrzutkę” internetową.

 

- Nie ma tam wyznaczonego terminu, a potrzeba około 2,5 tysiąca złotych, bo chodzi o zakup urządzenia określonych rozmiarów, solidnego, trwałego, a przede wszystkim bezpiecznego. Taka trampolina kosztuje około 1,8 tys. złotych i więcej. A że portal, za pośrednictwem którego zbiórka jest prowadzona, pobiera 7,5-procentową prowizję uznałam, że kwota 2,5 tysiąca będzie akurat – tłumaczy Agnieszka Dziwura.- To spory wydatek dla rodziny uznałam więc, że poprzez tę zbiórkę uda się ich wspomóc.

 

Zbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodiaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04