Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Pomaga się sercem, trwa zbiórka


Na portalu pomagam.pl pojawiła się nowa lokalna zbiórka. Pieniędzy wiele nie trzeba, bo tylko 2,5 tysiąca złotych. Cel – trampolina podwórkowa dla szczycieńskiego rodzinnego domu dziecka. Akcję rozkręciła Agnieszka Dziwura. Zbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodiaZbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodia


Reklama

 

Reklama

Dom rodzinny państwa Dudków mieści się w Szczytnie przy ul. Borowej. Małżonkowie, poza trojgiem własnych dzieci, zapewniają opiekę siedmiorgu innym. Trampolina, z której dzieci chętnie korzystały, zużyła się i na ten moment w życie rodziny wkroczyła Agnieszka Dziwura.

 

Pani Agnieszka pochodzi z Lubelszczyzny, w Szczytnie studiuje kryminologię i pracuje (od niedawna) jako przedstawiciel handlowy.

 

- Przygotowuję pracę licencjacką o placówkach opiekuńczo-wychowawczych i tak trafiłam do rodziny państwa Dudków – mówi. - Od jakichś dwóch tygodni wspieram ich jako wolontariuszka, pomagam dzieciom przy odrabianiu lekcji.

 

Ta krótka współpraca zaowocowała konstatacją, że dzieci chętnie korzystały z trampoliny (niektóre w celach nawet rehabilitacyjnych ze względu na zdrowotne mankamenty) i że stary sprzęt nie nadaje się już do użytku. Aktywna studentka uznała, że w uczelnianych murach zwykłej zbiórki, ze względu na wymagane zgody i procedury, przeprowadzić się nie da, skorzystała więc z drogi łatwiejszej i coraz bardziej powszechnej. Uruchomiła „zrzutkę” internetową.

 

- Nie ma tam wyznaczonego terminu, a potrzeba około 2,5 tysiąca złotych, bo chodzi o zakup urządzenia określonych rozmiarów, solidnego, trwałego, a przede wszystkim bezpiecznego. Taka trampolina kosztuje około 1,8 tys. złotych i więcej. A że portal, za pośrednictwem którego zbiórka jest prowadzona, pobiera 7,5-procentową prowizję uznałam, że kwota 2,5 tysiąca będzie akurat – tłumaczy Agnieszka Dziwura.- To spory wydatek dla rodziny uznałam więc, że poprzez tę zbiórkę uda się ich wspomóc.

 

Zbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodiaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama