Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Polsko-rosyjska ścieżka projektem tygodnia Centrum Projektów Europejskich


Projekt „Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk" realizowany na nieczynnej linii kolejowej ze Szczytna do Biskupca został wybrany PROJEKTEM TYGODNIA przez Centrum Projektów Europejskich.Przypomnijmy, że projekt „Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk" dofinansowany jest ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Jego głównym celem jest promocja dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Miejskiej Swietłogorsk poprzez rozwój turystyki transgranicznej.


Reklama

 

W ramach projektu w powiecie szczycieńskim budowana jest ścieżka rowerowa o długości blisko 23 km, prowadząca szlakiem starej linii kolejowej, która łączyła kiedyś Szczytno z Biskupcem na terenie Gminy Dźwierzuty. W ramach projektu wyremontowanych zostanie 10 wiaduktów. Po nowo wybudowanej ścieżce zostanie zorganizowany rajd rowerowy.

 

Po rosyjskiej stronie granicy modernizowany jest „Park Modrzewiowy" w Swietłogorsku. Prace obejmują przebudowę m.in. chodników, wykonanie nowego ozdobnego ogrodzenia podkreślającego dziedzictwo historyczne tego miejsca. Powstanie kopia rzeźby „Nośnik wody" i kopia statuetki „Sfinksy". W parku "Listennichny" instalowana jest scena letniej sztuki centralnej. Nowoczesny obiekt zostanie wyposażony w system nagłaśniający, punkty wi-fi i system nadzoru wideo. Dodatkowo Gmina Miejska Swietłogorsk zakupi instrumenty muzyczne, kostiumy dla artystów i dla dziecięcego zespołu tanecznego.

Reklama

 

Zorganizowany zostanie ,,Międzyregionalny festiwal sztuki w Swietłogorsku" oraz ,,Międzyregionalny bank repertuarowy", w ramach którego odbędą się wydarzenie kulturalne takie jak: wystawa, koncert, spotkania na temat zachowania dziedzictwa kulturowego oraz festiwale.

 

Całkowity budżet projektu wynosi 1 155 462,88 euro, z czego dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich to 1 039 916,59 euro.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze