Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Polsko-rosyjska ścieżka projektem tygodnia Centrum Projektów Europejskich


Projekt „Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk" realizowany na nieczynnej linii kolejowej ze Szczytna do Biskupca został wybrany PROJEKTEM TYGODNIA przez Centrum Projektów Europejskich.Przypomnijmy, że projekt „Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk" dofinansowany jest ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Jego głównym celem jest promocja dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Miejskiej Swietłogorsk poprzez rozwój turystyki transgranicznej.


Reklama

 

W ramach projektu w powiecie szczycieńskim budowana jest ścieżka rowerowa o długości blisko 23 km, prowadząca szlakiem starej linii kolejowej, która łączyła kiedyś Szczytno z Biskupcem na terenie Gminy Dźwierzuty. W ramach projektu wyremontowanych zostanie 10 wiaduktów. Po nowo wybudowanej ścieżce zostanie zorganizowany rajd rowerowy.

 

Po rosyjskiej stronie granicy modernizowany jest „Park Modrzewiowy" w Swietłogorsku. Prace obejmują przebudowę m.in. chodników, wykonanie nowego ozdobnego ogrodzenia podkreślającego dziedzictwo historyczne tego miejsca. Powstanie kopia rzeźby „Nośnik wody" i kopia statuetki „Sfinksy". W parku "Listennichny" instalowana jest scena letniej sztuki centralnej. Nowoczesny obiekt zostanie wyposażony w system nagłaśniający, punkty wi-fi i system nadzoru wideo. Dodatkowo Gmina Miejska Swietłogorsk zakupi instrumenty muzyczne, kostiumy dla artystów i dla dziecięcego zespołu tanecznego.

Reklama

 

Zorganizowany zostanie ,,Międzyregionalny festiwal sztuki w Swietłogorsku" oraz ,,Międzyregionalny bank repertuarowy", w ramach którego odbędą się wydarzenie kulturalne takie jak: wystawa, koncert, spotkania na temat zachowania dziedzictwa kulturowego oraz festiwale.

 

Całkowity budżet projektu wynosi 1 155 462,88 euro, z czego dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich to 1 039 916,59 euro.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43