Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Policjanci szukają właściciela kota przywiązanego do znaku drogowego


Policjanci szukają właściciela kota, którego ktoś przywiązał do znaku drogowego przy ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie. Ale to niejedyna „zwierzęca” interwencja funkcjonariuszy minionego weekendu. Zaopiekowali się oni bowiem też beaglem, który błąkał się przy krajówce w okolicach Jedwabna.W sobotę, 13 marca tuż przed godziną 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej 58 błąka się pies rasy beagle. Funkcjonariuszy o incydencie zawiadomiła 19-letnia mieszkanka Jedwabna.

 

- Na trasie Szczytno - Dzierzki policjanci zastali zgłaszającą i wystraszonego czworonoga – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Z uwagi na okoliczności, które zagrażały jego bezpieczeństwu, mundurowi przetransportowali psiaka schroniska. Zanim Beagle wskoczył do policyjnego radiowozu, wykazywał się ogromną chęcią zabawy, co wywołało uśmiech na twarz zgłaszającej oraz szczycieńskich funkcjonariuszy.

 

.


Reklama

Mundurowi przewieźli psinę do schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie, gdzie została on objęta specjalistyczną opieką. Finał tego zdarzenia był taki, że właściciele już następnego dnia zgłosili się po swojego czworonoga, dzięki temu beagle cały i zdrowy wrócił już do domu.

Reklama

 

W poniedziałek, 15 marca parę minut po godzinie 01:00 kolejna zaniepokojona 19-latka poinformowała funkcjonariuszy, że na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie zauważyła przywiązanego do znaku drogowego kota.

 

- Zwierzę było bardzo zadbane – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - Posiadało szelki i smycz. Przywiązane było do znaku drogowego usytuowanego przy pasie zieleni w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. M. C. Skłodowskiej. 19-letnia mieszkanka Szczytna, która zgłosiła interwencję wykazała się ogromnym zaangażowaniem i wyraziła chęć zaopiekowania się kociakiem, do czasu ustalenia jego właściciela.

.

- Zatem jeśli jesteś właścicielem/lką odnalezionego na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie kota, skontaktuj się z policjantami szczycieńskiej komendy, którzy udzielą Ci informacji, gdzie obecnie Twój pupil przebywa! - zachęca policjantka.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Seneka

Odpowiadam Mieszkańcowi Powiatu: Oby!

Kowal

Seneka, dzięki za głos rozsądku. Zagubione zwierzaki są tak samo ważne jak zagubione rowery i zagubione pieniądze. Dla niektórych nawet ważniejsze. Życie - nawet kota i psa - zawsze chyba powinno być ważniejsze niż przedmioty i forsa? Nie wolelibyście żyć w takim świecie, gdzie tak jest?

Seneka

Są rzeczy i mniej ważne ale jednakowoż ważne. Nie wiem czy to rozumiesz?

mieszkaniec powiatu

właściciela kota szukają? a tego Pana co okradł bank znaleźli? bo koleżance jak rower ukradli to nie znaleźli, we mnie uderzył samochód i uciekł sprawca też nie odnaleziony.....ale może właściciel kota będzie miał więcej szczęścia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43