Reklama


Reklama

Podyskutuj o stanie miasta na specjalnej sesji


Mieszkańcy Szczytna będą mogli w piątek, 29 maja publicznie powiedzieć, co myślą o stanie miasta oraz o rządzących. Tego dnia odbędzie się specjalna sesja, na której można będzie zabrać głos. Niestety, liczba mieszkańców dopuszczonych do debaty jest ograniczana do 15. Podpowiadamy, jak zgłosić się do dyskusji. Publikujemy też raport o stanie miasta na 31 grudnia 2019 roku, który będzie podstawą do dyskusji.Debata publiczna to nowa forma społecznego udziału w kierowaniu miastem, ale też i kontroli. To rzadka, jeśli nie jedyna okazja, by np. wyrazić swoją opinię o tym, że w porównaniu do 2018 roku wzrosła stawka bazowa czynszów za najem mieszkań komunalnych czy też dopytać dlaczego, zdaniem władz miasta, produkujemy mniej śmieci i słabiej segregujemy. Może ma na to wpływ wzrost opłat?

 

 

Sesję zaplanowano na piątek, 29 maja na godzinę 9.30. Odbędzie się ona w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczytnie. To tam zostanie publicznie przedstawiony "Raport o stanie miasta. Stan na 31.12.2019 r.". Ale już dziś można pobrać go i przeczytać z naszej strony >>> (pobierz raport o stanie miasta).


Reklama

 

Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku 2019, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Miejskiej i budżetu obywatelskiego. Debata z udziałem mieszkańców Szczytna poprzedzi uchwałę o udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza.

 

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie pisemne zgłoszenie (>>>kliknij i pobierz zgłoszenie) wraz ze zgodą na przetwarzanie swoich danych osobowych (>>>kliknij i popierz zgodę na przetwarzanie danych), poparte co najmniej 50 podpisami. Zgłoszenia do Przewodniczącego Rady składać można najpóźniej do dnia 28 maja 2020 r. do godz. 15:30 w Urzędzie Miejskim (ul. Sienkiewicza 1, pok. 129).

Reklama

 

 

 

Mimo stanu pandemii sesja ma odbyć się w tradycyjny sposób.

 

- Oczywiście z zachowaniem wszystkich zaleceń bezpieczeństwa – mówi Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie. - Czyli obowiązkowe maseczki i przed wejściem na obrady dezynfekcja. Takie mamy założenie, ale jeśli sytuacja w kraju się zmieni, to może się okazać, że z tej tradycyjnej formy będziemy musieli zrezygnować. Przygotowani jesteśmy na komplet osób chcących wziąć udział w debacie.Komentarze do artykułu

Ale jaja.

To dwa razy więcej podpisów niż kandydat na radnego co startował w wyborach (25 tylko podpisów)

Janusz

Panie Łachacz kolejny raz się pan ośmiesza.

Śmieszek

A mnie zastanawia, jak w obradach Rady Miejskie może brać udział człowiek, który dostał 54 głosy. A zwykły obywatel musi zdobyć 50 pospisów? czyli co - on nie ma głosu, ale ten co ma 4 głosy więcej - to już może decydować o sprawach miasta? jak również ci radni, którzy dostali 50 głosów razy 3, razy dwa - to oni są tak naprawdę uprawnieni? Specjalna sesja powinna się odbyć w MDK, czy na jakiejś sali gimnastycznej, aby zainteresowani mogli w niej wziąć udział bezpiecznie i realnie. A tak to jest zwykła wydmuszka propagandowa.

Łukasz

Ustawa o samorządzie gminnym reguluje, że mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie gminy składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób w gminie powyżej 20 000 mieszkańców .... Janie, poczytaj ustawę zanim zabierzesz głos.....

Jan

Panie Łachacz tak bardzo boi się Pan kompromitacji, że osoba zabierająca głos musi złożyć wniosek z 50 podpiasmi mieszkańców, oj chłopaku chłopaku.... Zdajesz sobie również sprawę, że to i tak nie pomoże.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-07-30 10:35:53

Powstanie centrum kulturalne

  • Piątek, 2020-07-24 09:46:15

Powstanie słoneczna aleja z dofinansowaniem

  • Środa, 2020-06-17 14:05:58

Adam D. zostanie w areszcie

  • Środa, 2020-05-13 14:52:30

Nurkowie Specjalnej Grupy z nową łodzią

Reklama


Komentarze