Wtorek, 7 Maj
Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry -

Pięć medali Juranda Szczytno

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyła się 24 edycja Ogólnopolskich Igrzysk LZS, na których, dzięki zawodnikom Juranda, do klubowej gabloty szczytnian trafiło kolejne 5 medali.

Nasz klub reprezentowali: Wojciech Marok, Jakub Borkowski, Kacper Ruciński oraz Martyna Dudziec.

Niepokonanym dyskobolem oraz kulomiotem w zawodach okazał się Wojciech Marok, który pierwszego, jak i drugiego dnia konkursu stanął na pierwszym miejscu podium, a także zdobył tytuł Mistrza Polski LZS. Na podium towarzyszył mu Jakub Borkowski, który dwukrotnie zajął trzecie miejsce. Warto odnotować także starty Kacpra Rucińskiego, który w obu konkurencjach zajął dubeltowo siódmą pozycję.

Maryna Dudziec indywidualnie zajęła 12 miejsce w biegu na 400 metrów, a w sztafecie 4x100 kapitalnie pobiegła na ostatniej, czwartej zmianie, wyprowadzając na finiszowych metrach sztafetę Warmii i Mazur na drugie miejsce i zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski LZS. Do jej osiągnięć należy również 8 miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki z drugiego dnia zawodów.

Poza konkursem w kuli 5-kilogramowej wystartował Karol Kijewski. Uzyskał wartościowy wynik – 17.42, który jest trzecim najlepszym rezultatem w jego karierze.