Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Pędził” porsche 141 km/h w obszarze zabudowanym


Rozogi, ulica Warszawska, porsche, 40-letni kierowca, 141 km/h, policja – efekt? 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych oraz zabrane prawko na 3 miesiące.W piątek policjanci drogówki zatrzymali w Rozogach, na ulicy Warszawskiej do kontroli 40-letniego kierującego porsche. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym 141 km/h. 40-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

 

Policjanci ze szczycieńskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

 

 

Obowiązujące od 2015 roku przepisy wprowadzają obostrzenia nakładając dotkliwe kary dla kierowców, którzy nie pamiętają o dopuszczalnych prędkościach. Za przekroczenie dozwolonej prędkości, poza mandatem i punktami karnymi, na drogowych piratów czeka kara - pozbawienia prawa jazdy.


 

 

- Stracić dokument uprawniający do kierowania pojazdem można na kilka sposobów i na różny czas – mówi Anna Walewrzak ze szczycieńskiej policji. - Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h to rozstanie z "prawkiem" na trzy miesiące. Ponieważ utrata dokumentu, dla niektórych kierowców nie stanowi bariery by usiąść za kierownicą, dla recydywistów przewidziano przedłużenie kary do sześciu miesięcy. Kolejny raz taki kierowca ukarany już będzie definitywnym odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdu.Komentarze do artykułu

drach

porszak czy nie...bez Yanosika się nie ruszam

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze