Reklama


Reklama

Pani Janina z historyczną wygraną Pony Game (zdjęcia)


W ostatni weekend w Ośrodku Wypoczynkowym "Kalwa" w Pasymiu odbyły się I Powiatowe Zawody Jeździeckie "Pony Game". Zawody wygrała Janina Kayma. Druga była Joanna Kmieć. Uczestnicy mieli do pokonania aż 14 przeszkód. W zawodach wzięło 20 uczestników, w tym osiem osób dorosłych. - W przypadku dzieci, każde z uczestników otrzymało nagrody – tłumaczy Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie. 

W sobotę, 10 października nad pięknym jeziorem Kalwa w Pasymiu, na terenie szkółki jeździeckiej odbyły się I Powiatowe Zawody Jeździeckie "Pony Game". Wzięło w nich udział 20 zawodniczek i zawodników z terenu Powiatu Szczycieńskiego. każdy z nich miał do pokonania 14 przeszkód, które cechował różny stopień trudności, co sprowadzało się do umiejętności opanowania jazdy konnej.

 

 

Dorośli rywalizowali na czas, a każdy błąd kosztował ich +10 sekund do czasu, w którym udało im się pokonać niełatwy tor. Dzieci miały łatwiejsze zadanie, bo bez względu na czas - wystarczyło dotrzeć na metę zawodów.


Reklama

 

Wśród zadań, które czekały na miłośników jazdy konnej znalazły się m.in. slalom, labirynt, koperta, rzut piłeczką do celu, "parkowanie równoległe".

 

Chociaż jesienna aura potrafi płatać figle, tego dnia była bardzo łagodna.

 

- Świeciło słońce i chociaż zawodnicy i konie trochę się denerwowali, to radość na twarzach świadczyła o tym, że bardzo im się podobało. Każdy z uczestników w trakcie zawodów mógł ogrzać się przy ognisku i wypić ciepłą kawę lub herbatę - mówi Ewa Bogusz dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, które było organizatorem wydarzenia.

Reklama

 

- Pierwsze zawody, bo jeszcze takich w naszym powiecie nie było należy uznać za udane. Wpiszą się one na stałe do naszego kalendarza imprez. Jazda konna zyskuje na popularności, a mamy w powiecie dobre warunki do uprawiania tego sportu, do czego zachęcam - podsumowuje Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

 

Zawody odbyły się z zachowaniem norm sanitarnych. Nie zabrakło także obecności władz samorządowych w osobach Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego oraz Cezarego Łachmańskiego Burmistrza Pasymia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze