Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Pani Janina z historyczną wygraną Pony Game (zdjęcia)


W ostatni weekend w Ośrodku Wypoczynkowym "Kalwa" w Pasymiu odbyły się I Powiatowe Zawody Jeździeckie "Pony Game". Zawody wygrała Janina Kayma. Druga była Joanna Kmieć. Uczestnicy mieli do pokonania aż 14 przeszkód. W zawodach wzięło 20 uczestników, w tym osiem osób dorosłych. - W przypadku dzieci, każde z uczestników otrzymało nagrody – tłumaczy Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie. 

W sobotę, 10 października nad pięknym jeziorem Kalwa w Pasymiu, na terenie szkółki jeździeckiej odbyły się I Powiatowe Zawody Jeździeckie "Pony Game". Wzięło w nich udział 20 zawodniczek i zawodników z terenu Powiatu Szczycieńskiego. każdy z nich miał do pokonania 14 przeszkód, które cechował różny stopień trudności, co sprowadzało się do umiejętności opanowania jazdy konnej.

 

 

Dorośli rywalizowali na czas, a każdy błąd kosztował ich +10 sekund do czasu, w którym udało im się pokonać niełatwy tor. Dzieci miały łatwiejsze zadanie, bo bez względu na czas - wystarczyło dotrzeć na metę zawodów.


Reklama

 

Wśród zadań, które czekały na miłośników jazdy konnej znalazły się m.in. slalom, labirynt, koperta, rzut piłeczką do celu, "parkowanie równoległe".

 

Chociaż jesienna aura potrafi płatać figle, tego dnia była bardzo łagodna.

 

- Świeciło słońce i chociaż zawodnicy i konie trochę się denerwowali, to radość na twarzach świadczyła o tym, że bardzo im się podobało. Każdy z uczestników w trakcie zawodów mógł ogrzać się przy ognisku i wypić ciepłą kawę lub herbatę - mówi Ewa Bogusz dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, które było organizatorem wydarzenia.

Reklama

 

- Pierwsze zawody, bo jeszcze takich w naszym powiecie nie było należy uznać za udane. Wpiszą się one na stałe do naszego kalendarza imprez. Jazda konna zyskuje na popularności, a mamy w powiecie dobre warunki do uprawiania tego sportu, do czego zachęcam - podsumowuje Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

 

Zawody odbyły się z zachowaniem norm sanitarnych. Nie zabrakło także obecności władz samorządowych w osobach Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego oraz Cezarego Łachmańskiego Burmistrza Pasymia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama