Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Omulew startuje z... okrojonym budżetem


W środę piłkarze Omulwi Wielbark wznowili treningi. Niestety, zamieszanie z koronawirusem odbiło się na budżecie klubu. Gmina obcięła 26 tys. zł. - Jesteśmy jedyną gminą w powiecie szczycieńskim, a być może w województwie, której zabrano dofinansowanie – żali się Mariusz Korczakowski, trener seniorskiej drużyny.



W początkowym etapie pandemii w Wielbarku był całkowity zakaz korzystania z obiektów sportowych.

 

- Te restrykcje trwały ponad 10 dni, ale nie był to dla nas jakiś wielki kłopot, bo każdy z zawodników miał utrzymywać formę indywidualnie – mówi Mariusz Korczakowski, trener pierwszego zespołu Omulwi Wielbark. - Potem okazało się, że liga nie zostanie wznowiona. Do nowych rozgrywek przygotowujemy się od środy, 3 czerwca. Tego dnia odbył się pierwszy trening.

 

Omulewianie grają w piłkarskiej klasie okręgowej. Liga startuje 1 sierpnia.

 

- Rywala jeszcze nie znamy, bo wciąż trwa kompletownie drużyn do rozgrywek – mówi Korczakowski. - Nie wiadomo, kto się zgłosi. W naszym zespole na razie nikt nie ubył, nikt nie przybył. W jakiej formie jesteśmy? To będzie wiadomo dopiero po kilku treningach, a takim sprawdzianem będą sparingi i turniej o Puchar Starosty. W ramach tych rozgrywek 27 czerwca zmierzymy się albo z GKS Dźwierzuty, albo z GKS Szczytno. Myślę, że taki Puchar Powiatu to naprawdę fajna sprawa. Integracja środowiska, ale też pokazanie, na jakim poziomie u nas jest piłka nożna.


Reklama

 

Jak mówi Korczakowski dwa miesiące do wznowienia rozgrywek to wystarczający czas na pełne przygotowania.

 

- Niestety, mamy inny kłopot – żali się Korczakowski. - Budżet klubu uszczuplił się o 26 tys. zł. Nie odbyły się mecze z poprzedniego sezonu i gmina zdecydowała się okroić dotację. Jeśli nie pozyskamy sponsorów zewnętrznych, to może się okazać, że będziemy musieli zrezygnować z prowadzenia dwóch grup dziecięcych. To około 40 osób w wieku od 8 do 11 lat. Owszem, są to grupy ponadplanowe, ale szkoda byłoby tych dzieciaczków, bo to właśnie z nich mogą wyrosnąć świetni zawodnicy do starszych drużyn. Dziwię się tym działaniom gminy, bo jesteśmy chyba jedynym klubem w województwie, któremu obcięto dotację.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-05-13 14:33:08

To nie droga, to już cmentarz...

  • Niedziela, 2020-03-01 15:11:22

Randka w ciemno z... książką

  • Piątek, 2019-11-22 21:55:28

Omulew z szacunkiem o rywalu

  • Środa, 2019-11-20 17:27:19

Lodowisko wystartuje 1 grudnia

Reklama


Komentarze

  • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
    Super. Pozdrawiam

    Arek


    2020-07-07 23:08:30
  • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
    Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

    mol \"do mol\"


    2020-07-07 22:35:53
  • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
    ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

    Kreti


    2020-07-07 22:07:13
  • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
    Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

    Czas ucieka.


    2020-07-07 18:56:21
  • Czujne kamery i burmistrz
    No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

    Tomasz


    2020-07-07 18:51:51
  • Czujne kamery i burmistrz
    Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

    Iga koziel


    2020-07-07 18:38:27
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

    k.arzyna


    2020-07-07 18:25:15
  • Czujne kamery i burmistrz
    No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

    Pan.M


    2020-07-07 15:49:27
  • Policjanci ukarali... policjantkę
    Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

    Ale mi sensacja.


    2020-07-07 14:11:17
  • Dowóz uczniów z „postojowym”
    A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

    Żeby za darmo nie płacić.


    2020-07-07 14:02:53