Reklama


Reklama

Od sierpnia SKS Szczytno wraca na ligowe boiska!


Historia klubu ze Szczytna sięga 1954 roku kiedy to założycielem i prezesem został Zbigniew Wierny. Pod aktualną nazwą Szczycieński Klub Sportowy Szczytno piłkarze występują dopiero od 1 lipca 2017 roku. Największymi sukcesami klubu była gra w 2 lidze w latach 80-tych. Teraz kibice, piłkarze i działacze klubu marzą o powrocie do tych pięknych wspomnień.Poprzedni sezon był dla piłkarzy ze Szczytna katastrofalny. Cudem jedynie uniknęli spadku do A klasy, bo przez pandemię koronawirusa COVID-19 została podjęta decyzja o anulowaniu wszystkich spotkań i rozpoczęcia nowego sezonu w starym składzie.

 

 

Podsumowaniem gry niech będą statystyki. SKS Szczytno było czerwoną latarnią ligi, nie wygrało żadnego meczu, nawet nie udało im się ani razu zremisować. Mniej niż jedna bramka strzelona na mecz i ponad 4 bramki stracone. Ani nie było ofensywy, ani defensywy.

 

 

Czy może być gorzej?

 

Wszyscy mają nadzieje, że szansa dana klubowi nie była przypadkiem i są pełni wiary, że kolejny sezon będzie zupełnie inny. Gdy osiąga się tak tragiczne wyniki przez cały sezon, to ciężko o motywację w kolejnych meczach. Teraz wystarczy dobrze rozpocząć i tchnąć nowego ducha w zespół.

 

 

Jest na to ogromna szansa, bo tym roku wiele się w klubie dzieje i to bardzo pozytywnego. Od stycznia nastąpiła zmiana trenera, którym został Marcin Cieślik. Pierwsze trzy mecze sparingowe wygrane: Rzekunia Rzekuń pokonana 3-2, Orzyc Chorzele 5-2 i FC Różan 4-1. Efekt „nowej miotły” w klubie podziałał, a trener przez dłuższą przerwę miał dużo więcej czasu na działanie.


Reklama

 

 

 

 

Jeżeli SKS Szczytno awansuje do IV ligi kibice już regularnie będą mogli obstawiać mecze swoich ulubieńców, teraz też zdarzają się oferty na żywo z meczów lig regionalnych. Warto być czujnym i zaczerpnąć informacji z takich portali jak strony-bukmacherskie.pl gdzie można dowiedzieć się wiele na temat zakładów bukmacherskich.

 

 

Od 7 lutego nastąpiła też zmiana zarządu i nowym prezesem klubu został Piotr Mikosza. Spotkanie z nową władzą klubu relacjonował burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski: „Na dzisiejszym spotkaniu z Prezesami rozmawialiśmy o funkcjonowaniu klubu oraz odbudowaniu dobrego wizerunku zarówno sportowego jak i organizacyjnego. Zapewniłem działaczy, że mają moje pełne poparcie i wsparcie w pozyskiwaniu dla klubu środków pozabudżetowych”.

 

 

Przed nowym sezonem skończona zostanie modernizacja stadionu tak żeby kibice i piłkarze czuli się tam jak najlepiej. Będą też koszulki dla kibiców i stroje na treningi dla piłkarzy. Przebudowa klubu SKS Szczytno trwa w najlepsze i wszyscy liczą na lepsze wyniki. Pod koniec czerwca odbyły się powiatowe derby o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Aż sześć drużyn z regionu w nim rywalizowało. SKS Szczytno wygrało swój pierwszy mecz przeciwko Wałpuszy 07 Jesionowiec 5-2, ale w półfinale ulegli najlepszej drużynie ligi Błękitnym Pasym - do przerwy było już 1-6, a potem goście dołożyli parę bramek. Zimny kubeł wody po wielu wygranych sparingach.

Reklama

 

 

Na wyróżnienie zasługuje Radek Krzewski, który w tym roku zdobył już wiele bramek i Nikodem Cegielski, który wnosi do zespołu mnóstwo energii. W zespole jest wielu młodych chłopaków, więc to inwestycja w przyszłość.

 

 

Wstępnie zostały zaplanowane cztery mecze sparingowe, jednak z racji wcześniejszych spotkań w Pucharze Starosty mogą nastąpić rotacje:

 

 

• 8.07 – Błękitni Pasym

• 11.07 – Wałpusza 07 Jesionowiec

• 15.07 – Omulew Wielbark

• 18.07 – Orlęta Reszel

 

Fot. Facebook SKS SeniorKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04