Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Nowa lista powiatów "czerwonych" i "żółtych", objętych obostrzeniami


Od piątku (28 sierpnia) 18 powiatów będzie objętych obostrzeniami "żółtymi" i "czerwonymi", czyli o jeden mniej niż dotychczas - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Które powiaty i miasta na prawach powiatu znalazły się na zaktualizowanych listach w strefach "czerwonych" i "żółtych", a w których przestają obowiązywać dodatkowe obostrzenia?27 sierpnia 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podało nową listę 18 powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Wskazało także powiaty, które znalazły się na liście ostrzegawczej. Obostrzenia mają zacząć obowiązywać od 28 sierpnia.
 


W strefie czerwonej znajdują się powiaty:

nowotarski (woj. małopolskie),
lipski (woj. mazowieckie),
łowicki, wieluński, pajęczański (woj. łódzkie),
kolski (woj. podlaskie),
miasto Nowy Sącz.

 

Z kolei w strefie żółtej znajdą się powiaty:

 


rybnicki, kłobucki (woj. śląskie),
tatrzański, limanowski, nowosądecki (woj. małopolskie),
przemyski (woj. podkarpackie),
żuromiński (woj. mazowieckie),
kartuski (woj. pomorskie),
konecki (woj. kujawsko-pomorskie),
bartoszycki (woj. warmińsko-mazurskie),
miasto Kraków.


Reklama

 

 

W których powiatach nie obowiązują już dodatkowe obostrzenia?

 

Z listy powiatów z obostrzeniami skreślone zostały powiaty: ostrowski, ostrzeszowski, pszczyński, miasta Rybnik, Żory, Ruda Śląska, Biała Podlaska, powiaty radziejowski i jarosławski.Które miasta i powiaty obejmuje lista ostrzegawcza od 28 sierpnia?


Podano również listę powiatów i miast, które znalazły się na liście ostrzegawczej. Są to powiat:

brzeski,
oleski,
myszkowski
miasto Sopot

 

 

Obostrzenia w strefach czerwonych


W "czerwonych" powiatach jest obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. Restauracje i gastronomia obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 m2. Kościoły i miejsca kultu religijnego mają limity maksymalnie 1 osoba na 4 m2, do 150 osób na zewnątrz. W powiatach w czerwonej strefie w kinach zajęte może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne. Targi i konferencji nie odbywają się. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie - 1 osoba na 10 m kw. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.
 

Reklama

Obostrzenia w strefach żółtych


W "żółtych" powiatach w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest tez limit max. 1 osoba na 4 m2. W kinach także jest limit 25 proc. zajętych miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 m2. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 m2. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 m2. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 proc. widowni.

PAPKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze