Reklama


Reklama

Na wieczny dyżur odszedł dr Wiesław Muszyński


W poniedziałek, 16 listopada, zmarł znany szczycieński lekarz ginekolog – Wiesław Muszyński. Był związany ze szczycieńską służbą zdrowia ponad pięćdziesiąt lat. Do śmierci Doktora, niestety, przyczynił się koronawirus, któremu poddał się organizm nękany innymi schorzeniami.Ze skutkami zakażenia zmaga się jeszcze żona pana Wiesława, która przebywa w szpitalu. Trudna sytuacja rodzinna sprawiła, że prochy dra Muszyńskiego wciąż czekają na pochówek. O jego terminie, gdy już będzie znany, poinformujemy.

 

Doktora Wiesława Muszyńskiego i jego pracę w Szczytnie wspominają Jego przyjaciele i znajomi - dyrekcja i pracownicy szpitala.

 

Lekarz Wiesław Muszyński wiele lat swojego życia poświęcił pracy w naszym szpitalu. 20 lipca 1964 r. ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie i uzyskał tytuł lekarza. Już 16 września tego samego roku zatrudnił się w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie na stanowisku lekarza stażysty, a następnie asystenta oddziału położniczo-ginekologicznego.

 


Reklama

W 1973 r. uzyskał specjalizację I stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii. W okresie wieloletniej pracy pełnił funkcję kierownika Poradni Kobiecej, jednocześnie pracował jako asystent na dyżurach w Dziale Pomocy Doraźnej i nieprzerwanie pracował w oddziale położniczo-ginekologicznym.

 

W listopadzie 2000 r. objął stanowisko zastępcy ordynatora tego oddziału. Niespełna dwa lata później, bo 15 września 2002 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Mimo to nie zarzucił medycznej działalności. Jeszcze wiele kolejnych lat pełnił lekarskie dyżury w oddziale położniczo-ginekologicznym, przyjmował też pacjentki w Poradni Kobiecej. Definitywnie rozstał się z pracą dopiero 30 września 2017 roku.

 

W okresie długoletniej pracy dał się poznać jako bardzo dobry i sumienny lekarz. Posiadał umiejętności współpracy z przełożonymi, współpracownikami. W stosunku do pacjentów wykazywał wiele troski i taktu oraz wysoką etykę zawodową. Umiejętne wykorzystanie wiedzy fachowej w codziennej pracy i poczucie odpowiedzialności uczyniły dra Wiesława Muszyńskiego bardzo wartościowym człowiekiem.

Reklama

 

Żonie Urszuli i całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia.

Cześć jego pamięci.

 

W imieniu Dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie oraz wszystkich pracowników Szpitala

 

Beata KostrzewaKomentarze do artykułu

Irena mikołajewska Trzcińska

Pracowałam na oddziale polozniczym później byłam jego pacjentka dziś dziękuję bardzo i jestem wdzięczna doktorowi Muszyński najlepszy specjalista dzięki doktorowi wychowalam troje dzieci wczesniakow niech Pan Bóg da mu wiele łask za to jakie dobro czynił dla kobiet

Z. J. B.

Bardzo dobry lekarz i człowiek wyrazy współczucia dla p. Urszuli z powodu śmierci męża

Napisz

Reklama


Komentarze