Reklama


Reklama

NIE KŁAM MEDYKA - szczycieńscy ratownicy apelują (wideo)


„Nie kłam medyka, nie kłam ratownika!” - pod takim hasłem trwa akcja edukacyjna polskich ratowników. Pracownicy naszego pogotowie również się w nią właczyli. Właśnie nagrali film promocyjny, który ma uświadomić mieszkańcom powiatu, że nie należy oszukiwać służb i zatajać informacji o swoim stanie zdrowia.


 

System ochrony zdrowia w dobie koronowirusa jest przeciążony. Wiele osób będących na pierwszej linii frontu walki z epidemią pracuje ponad siły. Wzrasta także liczba zachorowań wśród samych pracowników służby zdrowia. Przyczyniają się do tego między innymi osoby, które ukrywają prawdę o swoim stanie zdrowia przed ratownikami.

 

- Osoby postronne, które zgłaszają wezwanie, kłamią przez telefon. Nie mówią prawdy. Głównym charakterem tej choroby jest temperatura, kaszel, bóle mięśni. Nasze społeczeństwo to zataja – mówi Grzegorz Achremczyk, kierownik pogotowia ratunkowego w Szczytnie. - Nagraliśmy ten film po to, aby edukować mieszkańców naszego powiatu. Wzięli w nim udział nasi ratownicy, bo myślę, że swoi bardziej trafią do wyobraźni mieszkańców naszego powiatu.

 

Gdy wzywający kłamie, wówczas wezwany lekarz, strażak, czy policjant są narażeni na zakażenie koronawirusem. Stąd pomysł na akcję „Nie kłam medyka, nie kłam ratownika”.





Reklama

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze