Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Miasto kupi Hotel Leśna? Radny Krassowski: - To doskonały pomysł


Radny Paweł Krassowski chce, aby miasto kupiło Hotel Leśna, który został wystawiony na sprzedaż. – To idealne, rozwojowe miejsce na utworzenie centrem sportowo-kulturalnego – przekonuje. - To niezwykle atrakcyjny teren, który może nasze miasto rozwinąć również turystycznie. Do pomysłu sceptycznie nastawiony jest burmistrz Krzysztof Mańkowski.Temat został wywołany na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie przy okazji dyskusji nad przyszłorocznym budżetem i planowaną budową stadionu przy ulicy Śląskiej.

 

- Od lat powtarzam, że inwestowanie w stadion przy ulicy Śląskiej jest błędem – mówił radny Krassowski. - Teraz pojawiła się szansa, aby te plany zmienić i odkupić budynek Hotelu Leśna, przy ulicy Ostrołęckiej, który został wystawiony na sprzedaż. Tam śmiało można umiejscowić sportowo-rekreacyjne inwestycje naszego miasta. To idealne miejsce. Dodam, że i tak większość terenu należy do miasta, tak samo jak część istniejących tam budynków, które były tylko wydzierżawione właścicielom hotelu. Ich własnością jest jedynie główny budynek. Działka, okoliczny las, to wszystko należy do miasta.

 

Pomysł radnego Krassowskiego spodobał się przewodniczącemu rady miejskiej Tomaszowi Łachaczowi. Zaproponował, aby zająć się nim na styczniowych komisjach.

 

- Jest to inicjatywa, którą należy rozważyć – mówi. - Trzeba ją jednak dokładnie przeanalizować.

 

 

- Teren przy ulicy Ostrołęckiej to idealne miejsce, w którym można umiejscowić basen, lodowisko, orliki, korty tenisowe, strzelnicę, stadion piłkarski... - wylicza Paweł Krassowski. - Bezpieczne. To świetny teren na taki kompleks, który dodatkowo miałby bazę noclegową. Myślę, że byłaby to perełka turystyczna, jeśli tę bazę wzbogaciłoby się też o jakąś strefę rekreacyjną i SPA. Ludzie szukają takich miejsc. Oczywiście nie da się tego zrobić podczas jednej, czy nawet dwóch kadencji, ale można to przecież systematycznie rozwijać. Byłby to też doskonały argument do rozmów z Wyższą Szkołą Policji o utworzeniu kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Takiego ośrodka w naszym mieście, a być może i regionie brakuje. Jak nic przydałby się do tego utracone przez pana burmistrza środki z Innopolice.


Reklama

 

Do pomysłu negatywnie nastawiony jest burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Nie widzę żadnego uzasadnienia, aby ten obiekt kupować – tłumaczy. - Jest on w bardzo złym stanie, a doprowadzenie go do normalności i dzisiejszych standardów pochłonąłby miliony. Nie jest to inwestycja na dzisiejsze, trudne czasy. Poza tym miasto nie może prowadzić działalności komercyjnej, a budowa centrum sportowo-rekreacyjnego, o którym mówił pan radny byłaby właśnie takim przedsięwzięciem. To nie jest rola samorządu.

 

 

Hotel Leśna to legenda hotelarstwa w Szczytnie. Od 1991 roku należy on do Ewy i Norberta Zurbrüggen z Harsewinkel w Niemczech. Przez ostatnie lata był wydzierżawiony mieszkankom Szczytna. Dziś Hotel Leśna można kupić za 1 mln 800 tys. zł.

 

- Hotel nie został jeszcze sprzedany, ale jest już kilku zainteresowanych – powiedziała w czwartek, 31 grudnia „Tygodnikowi Szczytno” Ewa Zurbrüggen. - W tej chwili prowadzimy z nimi rozmowy. Jeśli miasto przedstawi nam jakąś swoją propozycję, to też ją rozpatrzymy.

 

 

Hotel „Leśna” znany dawniej jako Schützenhaus został wybudowany w roku 1931 pośród Lasu Miejskiego. Pomysłodawcą jego budowy był burmistrz Ernest Mey, który wiele dobrego zrobił dla Szczytna. W roku 1938, pod rządami burmistrza Bruno Armgarda, hotel został rozbudowany i na nowo urządzony. Niestety, w czasie II wojny światowej budynek został całkowicie zniszczony. Udało się go odbudować i rozbudować. W obecnym kształcie obiekt funkcjonuje pod nazwą Hotel „Leśna” i należy do niemieckiego biznesmena Norberta Zurbrüggena z Harsewinkel w Niemczech.

Reklama

 

Więcej na temat hotelu można przeczytać tu: <<<kliknij>>>

 

Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

Zenek

Taka mądra inwestycja z tym hotelem, jak i z Innopolice. Tylko wybitny \"geniusz\" może wpaść na tak idiotyczny pomysł!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama