Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Mega Paka dla Ratowników Medycznych


W tym roku święty Mikołaj na pewno nie zapomni o ratownikach medycznych ze Szczytna. Nie pozwolą mu na to elfy ze stowarzyszenia Wszystko dla Szczytna. W przygotowaniu jest akcja Mega Podziękowania - Mega Paka. Szczegóły na razie objęte są tajemnicą. Wszystko wyjaśni się w niedzielę.W walce z covidem, przy tej drugiej fali, niemal wszystkie działania pomocowe skierowane są w stronę szpitali i pozyskiwania sprzętu – mówi Rafał Kiersikowski, przedstawiciel stowarzyszenia. - Mam wrażenie, że nieco zapomniano o ludziach, a dokładnie ratownikach medycznych, którzy w tej walce są na pierwszej linii. Projektem Mega Podziękowania - Mega Paka chcemy wyrazić im wdzięczność za walkę o nasze zdrowie i życie. O szczegółach na razie jednak nie będę mówił, bo to tajemnica – dodaje z uśmiechem pan Rafał.

 

 

Jest to już druga akcja skierowana do ratowników medycznych ze Szczytna, a organizowana przez Stowarzyszanie Wszystko dla Szczytna. W pierwszej przekazali oni 10 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej dla medyków.

 

W nowy projekt zaangażowało się wielu partnerów, firm, stowarzyszeń.

 

- Na początku miała być to mała akcja z udziałem naszego stowarzyszenia oraz Mlekpolu i OSP Szczytno – mówi Kiersikowski. - Finalnie włączyło się w nią aż 17 podmiotów, między innymi Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Safilin, czy Fabryka Klimatu. Bardzo się cieszę z tego zaangażowania, bo nasz projekt dzięki temu będzie bogatszy.


Reklama

 

- To naturalny odruch – śmieje się Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie, który włączył się do akcji. - Od lat działamy w ramach reguły społecznej odpowiedzialności biznesu. Wsparliśmy dwukrotnie placówki medyczne w Szczytnie, Biskupcu, czy Ostródzie. Teraz, przy okazji świąt, chcemy podziękować ludziom, którzy są na tej pierwszej linii walki z pandemią. Zasługują na to, jak mało kto. Praca z ludźmi w dzisiejszych czasach jest obarczona wysokim ryzykiem zachorowania na tę paskudną chorobę. Ale ratownicy medyczni walczą, pracują. My, jako Bank Spółdzielczy, też pracujemy, nie byliśmy zamknięci ani jednego dnia. Nasi pracownicy obsługują klientów, ich rachunki, bo usługi finansowe to krwiobieg gospodarki, mieszkańców. Ważny element przetrwania dla wielu firm, miejsc pracy.

 

 

Akcję współtworzą też strażacy z OSP Szczytno.

- Chcemy w ten sposób pomóc, wyróżnić naszych kolegów z pogotowia ratunkowego, bo widzimy, jak ciężką pracę wykonują – mówi Paweł Koziatek, wiceprezes i naczelnik w OSP Szczytno oraz strażak zawodowy w KP PSP w Szczytno. - Wielu z nich to też strażacy zawodowi lub ochotnicy. Współpracujemy z  nimi na co dzień. Działania ratowników, ale i nasze strażaków, często wspiera firma Safilin. Przy okazji bardzo chciałbym podziękować za to zaangażowanie, bo w tym projekcie Safilin również uczestniczy.

Reklama

 

 

- Zawsze jesteśmy bardzo chętni, aby pomagać potrzebującym – mówi Katarzyna Idzikowska z firmy Safilin. - Angażujemy się w wiele lokalnych projektów, a ten jest wyjątkowy, bo dotyczy ratowników medycznych, którzy w tym trudnym czasie zasługują szczególnie na wyróżnienie.

 

 

Ratowników wspiera też Fabryka Klimatu.

 

- To ludzie, od których może zależeć życie każdego z nas – komentuje Mariusz Szerszeń z Fabryki Klimatu. - Ten drobny gest z naszej strony ma pokazać, że widzimy ich zaangażowanie i ciężką pracę.Komentarze do artykułu

Śmieszek

To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40