Reklama


Reklama

Mega Paka dla Ratowników Medycznych


W tym roku święty Mikołaj na pewno nie zapomni o ratownikach medycznych ze Szczytna. Nie pozwolą mu na to elfy ze stowarzyszenia Wszystko dla Szczytna. W przygotowaniu jest akcja Mega Podziękowania - Mega Paka. Szczegóły na razie objęte są tajemnicą. Wszystko wyjaśni się w niedzielę.W walce z covidem, przy tej drugiej fali, niemal wszystkie działania pomocowe skierowane są w stronę szpitali i pozyskiwania sprzętu – mówi Rafał Kiersikowski, przedstawiciel stowarzyszenia. - Mam wrażenie, że nieco zapomniano o ludziach, a dokładnie ratownikach medycznych, którzy w tej walce są na pierwszej linii. Projektem Mega Podziękowania - Mega Paka chcemy wyrazić im wdzięczność za walkę o nasze zdrowie i życie. O szczegółach na razie jednak nie będę mówił, bo to tajemnica – dodaje z uśmiechem pan Rafał.

 

 

Jest to już druga akcja skierowana do ratowników medycznych ze Szczytna, a organizowana przez Stowarzyszanie Wszystko dla Szczytna. W pierwszej przekazali oni 10 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej dla medyków.

 

W nowy projekt zaangażowało się wielu partnerów, firm, stowarzyszeń.

 

- Na początku miała być to mała akcja z udziałem naszego stowarzyszenia oraz Mlekpolu i OSP Szczytno – mówi Kiersikowski. - Finalnie włączyło się w nią aż 17 podmiotów, między innymi Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Safilin, czy Fabryka Klimatu. Bardzo się cieszę z tego zaangażowania, bo nasz projekt dzięki temu będzie bogatszy.


Reklama

 

- To naturalny odruch – śmieje się Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie, który włączył się do akcji. - Od lat działamy w ramach reguły społecznej odpowiedzialności biznesu. Wsparliśmy dwukrotnie placówki medyczne w Szczytnie, Biskupcu, czy Ostródzie. Teraz, przy okazji świąt, chcemy podziękować ludziom, którzy są na tej pierwszej linii walki z pandemią. Zasługują na to, jak mało kto. Praca z ludźmi w dzisiejszych czasach jest obarczona wysokim ryzykiem zachorowania na tę paskudną chorobę. Ale ratownicy medyczni walczą, pracują. My, jako Bank Spółdzielczy, też pracujemy, nie byliśmy zamknięci ani jednego dnia. Nasi pracownicy obsługują klientów, ich rachunki, bo usługi finansowe to krwiobieg gospodarki, mieszkańców. Ważny element przetrwania dla wielu firm, miejsc pracy.

 

 

Akcję współtworzą też strażacy z OSP Szczytno.

- Chcemy w ten sposób pomóc, wyróżnić naszych kolegów z pogotowia ratunkowego, bo widzimy, jak ciężką pracę wykonują – mówi Paweł Koziatek, wiceprezes i naczelnik w OSP Szczytno oraz strażak zawodowy w KP PSP w Szczytno. - Wielu z nich to też strażacy zawodowi lub ochotnicy. Współpracujemy z  nimi na co dzień. Działania ratowników, ale i nasze strażaków, często wspiera firma Safilin. Przy okazji bardzo chciałbym podziękować za to zaangażowanie, bo w tym projekcie Safilin również uczestniczy.

Reklama

 

 

- Zawsze jesteśmy bardzo chętni, aby pomagać potrzebującym – mówi Katarzyna Idzikowska z firmy Safilin. - Angażujemy się w wiele lokalnych projektów, a ten jest wyjątkowy, bo dotyczy ratowników medycznych, którzy w tym trudnym czasie zasługują szczególnie na wyróżnienie.

 

 

Ratowników wspiera też Fabryka Klimatu.

 

- To ludzie, od których może zależeć życie każdego z nas – komentuje Mariusz Szerszeń z Fabryki Klimatu. - Ten drobny gest z naszej strony ma pokazać, że widzimy ich zaangażowanie i ciężką pracę.Komentarze do artykułu

Śmieszek

To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04