Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Mega Paka dla Ratowników Medycznych


W tym roku święty Mikołaj na pewno nie zapomni o ratownikach medycznych ze Szczytna. Nie pozwolą mu na to elfy ze stowarzyszenia Wszystko dla Szczytna. W przygotowaniu jest akcja Mega Podziękowania - Mega Paka. Szczegóły na razie objęte są tajemnicą. Wszystko wyjaśni się w niedzielę.W walce z covidem, przy tej drugiej fali, niemal wszystkie działania pomocowe skierowane są w stronę szpitali i pozyskiwania sprzętu – mówi Rafał Kiersikowski, przedstawiciel stowarzyszenia. - Mam wrażenie, że nieco zapomniano o ludziach, a dokładnie ratownikach medycznych, którzy w tej walce są na pierwszej linii. Projektem Mega Podziękowania - Mega Paka chcemy wyrazić im wdzięczność za walkę o nasze zdrowie i życie. O szczegółach na razie jednak nie będę mówił, bo to tajemnica – dodaje z uśmiechem pan Rafał.

 

 

Jest to już druga akcja skierowana do ratowników medycznych ze Szczytna, a organizowana przez Stowarzyszanie Wszystko dla Szczytna. W pierwszej przekazali oni 10 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej dla medyków.

 

W nowy projekt zaangażowało się wielu partnerów, firm, stowarzyszeń.

 

- Na początku miała być to mała akcja z udziałem naszego stowarzyszenia oraz Mlekpolu i OSP Szczytno – mówi Kiersikowski. - Finalnie włączyło się w nią aż 17 podmiotów, między innymi Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Safilin, czy Fabryka Klimatu. Bardzo się cieszę z tego zaangażowania, bo nasz projekt dzięki temu będzie bogatszy.


Reklama

 

- To naturalny odruch – śmieje się Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie, który włączył się do akcji. - Od lat działamy w ramach reguły społecznej odpowiedzialności biznesu. Wsparliśmy dwukrotnie placówki medyczne w Szczytnie, Biskupcu, czy Ostródzie. Teraz, przy okazji świąt, chcemy podziękować ludziom, którzy są na tej pierwszej linii walki z pandemią. Zasługują na to, jak mało kto. Praca z ludźmi w dzisiejszych czasach jest obarczona wysokim ryzykiem zachorowania na tę paskudną chorobę. Ale ratownicy medyczni walczą, pracują. My, jako Bank Spółdzielczy, też pracujemy, nie byliśmy zamknięci ani jednego dnia. Nasi pracownicy obsługują klientów, ich rachunki, bo usługi finansowe to krwiobieg gospodarki, mieszkańców. Ważny element przetrwania dla wielu firm, miejsc pracy.

 

 

Akcję współtworzą też strażacy z OSP Szczytno.

- Chcemy w ten sposób pomóc, wyróżnić naszych kolegów z pogotowia ratunkowego, bo widzimy, jak ciężką pracę wykonują – mówi Paweł Koziatek, wiceprezes i naczelnik w OSP Szczytno oraz strażak zawodowy w KP PSP w Szczytno. - Wielu z nich to też strażacy zawodowi lub ochotnicy. Współpracujemy z  nimi na co dzień. Działania ratowników, ale i nasze strażaków, często wspiera firma Safilin. Przy okazji bardzo chciałbym podziękować za to zaangażowanie, bo w tym projekcie Safilin również uczestniczy.

Reklama

 

 

- Zawsze jesteśmy bardzo chętni, aby pomagać potrzebującym – mówi Katarzyna Idzikowska z firmy Safilin. - Angażujemy się w wiele lokalnych projektów, a ten jest wyjątkowy, bo dotyczy ratowników medycznych, którzy w tym trudnym czasie zasługują szczególnie na wyróżnienie.

 

 

Ratowników wspiera też Fabryka Klimatu.

 

- To ludzie, od których może zależeć życie każdego z nas – komentuje Mariusz Szerszeń z Fabryki Klimatu. - Ten drobny gest z naszej strony ma pokazać, że widzimy ich zaangażowanie i ciężką pracę.Komentarze do artykułu

Śmieszek

To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama