Reklama


Reklama

Małe zakupy i impreza w aucie, czyli kwarantanna po pasymsku i szczycieńsku


Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają obowiązujących ich zasad. Niestety nie wszyscy dozorowani wywiązują się z poleceń wydanych przez sanepid. Szczycieńscy policjanci ujawnili, że 27-letni mieszkaniec gminy Pasym zamiast zostać w domu, postanowił zrobić zakupy na stacji benzynowej. Z kolei na jednym z osiedlowych parkingów policjanci interweniowali w sprawie „imprezy w aucie”, w której udział wzięli czterej młodzi mężczyźni.Policjanci ze Szczytna zostali poinformowani przez mieszkańców Pasymia, że w środę późnym wieczorem (01.04.2020) około godz. 22:45 jeden z mieszkańców objęty domową kwarantanna, pojawił się na stacji paliw. Policjanci potwierdzili, że 28-latek wszedł na teren sklepu i zaczął robić zakupy. Następnie podszedł do kasjerki i chciał zapłacić za towar.

 

 

- Gdy ta wiedząc, że ma do czynienia z osobą objętą kwarantanną odmówiła, oburzony 28-latek wyszedł ze stacji benzynowej, wsiadł do samochodu i odjechał w stronę Szczytna – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze nawiązali kontakt z mężczyzną, który potwierdził, że był na „małych zakupach”. Jak stwierdził, wydawało mu się, że „po zakupy, to on może wyjść”. 27-letni mieszkaniec gminy Pasym popełnił wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń. Został poinstruowany, że ma nie opuszczać miejsca pobytu na czas kwarantanny. Wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.


Reklama

 

Konsekwencje lekceważącego zachowania poniesie też czterech młodych mężczyzn ze Szczytna.

 

W czwartek (02.04.2020) około godz. 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy, skierował policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego na jeden z parkingów położonych na terenie miasta.

 

 

- Z informacji jakie dotarły do policjantów wynikało, że czterech młodych mężczyzn spotkało się przed jednym z bloków, a następnie wsiadło do pojazdu marki Golf i urządzili tam sobie spotkanie – mówi Izabela Cyganiuk z KPP Szczytno. - Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, dwóch 19-letnich mieszkańców Szczytna i 19-letni mieszkaniec Grudziądza zorganizowali sobie „imprezę w aucie”. Mężczyźni słuchali muzyki i pili alkohol.

Reklama

 

Funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne w kwocie po 500 złotych każdy z art. 54 kodeksu wykroczeń, który mówi o naruszeniu przepisów o zachowaniu się w miejscach publiczny w związku z ogłoszona na terenie kraju pandemią koronawirusa i nakazali im rozejście się.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze