Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Lesiny Wielkie z zespołem boisk


Wielofunkcyjne boisko powstanie z udziałem środków, pozyskanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”. Gmina otrzyma na tę inwestycję wsparcie w wysokości 56.009 złotych.Na lesiński „stadion” składać się będą boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz tenisa ziemnego. Elementy niezbędne do dwóch z pierwszych gier (bramki, kosze) będą zamontowane na stałe, natomiast te do siatkówki i tenisa będą „ruchome”, montowane na czas wykorzystania boiska do takich akurat rozgrywek. Wysokie ogrodzenie ma pełnić jednocześnie funkcję piłkochwytu.


Reklama

- To drugie z czterech identycznych boisk, które powstają w miejscowościach naszej gminy – mówi burmistrz Grzegorz Zapadka. - Taki przyjęliśmy program na początku kadencji. W ubiegłym roku boisko zostało wybudowane w Kucborku, w tym roku w Lesinach Wielkich, a w kolejnych latach będą w Wielbarku i w Baranowie. Koszt każdego z nich waha się w okolicach 200 tysięcy złotych.

Reklama

Umowa dotycząca przyznania środków pochodzących z PROW, których dysponentem jest samorząd województwa, została podpisana 22 kwietnia.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze