Reklama


Reklama

Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza


Od wczoraj do naszej redakcji docierają sygnały, że część policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie może być zakażonych koronawirusem. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzeczniczką sierżant Izabelą Cyganiuk.Rzeczniczka potwierdza, że z wirusem zmaga się czworo funkcjonariuszy.

 

- Jest to sprawa bardzo świeża, bo z niedzieli – mówi. - Funkcjonariusze i ich rodziny, oraz te osoby, które miały z nimi najbliższy kontakt przebywają na kwarantannie bądź w izolacji domowej.

 

Sierżant Cyganiuk dodaje, że nie ma zagrożenia funkcjonowania jednostki.

 

- Ciągłość naszej służby jest zachowana – zapewnia. - W skrajnych przypadkach, jeśli będzie taka potrzeba możemy też liczyć na osobowe wsparcie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Na razie takiej potrzeby nie ma.

 

W szczycieńskiej jednostce pracuje ponad 140 osób. Zakażeni funkcjonariusze nie mieli służbowego, bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami powiatu.


Reklama

 

- Jeśli, któryś z naszych funkcjonariuszy zgłasza złe samopoczucie, czy sygnalizuje objawy koronawisrusa jest kierowany na badania, ale ostateczną decyzję, czy takie badanie przeprowadzić, na podstawie wywiadu  podejmuje sanepid– dodaje policjantka. - Poza tym każdy może zrobić też test prywatnie idąc na przykład do ośrodka zdrowia, i tam lekarz ma możliwość skierowania taką osobę na odpowiednie badania, jeśli uzna, że jest ono potrzebne.

 

 

Szczycieńscy policjanci apelują też do mieszkańców powiatu.

 

- Jeżeli nie mamy pilnej potrzeby to nie przychodźmy do komendy – mówi sierżant Cyganiuk. - W czasie pandemii wskazany jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 733 12 00 (do dyżurnego jednostki) bądź 112. Sprawę można też zgłosić mailem komendant@szczytno.ol.policja.gov.pl Można ją opisać i podać swoje dane kontaktowe, a wówczas policjanci na pewno się się skontaktują.

Reklama

 

W szczycieńskiej jednostce na razie nie można też przebadać się na zawartość alkoholu w organizmie. Czasowo niedostępny jest tam alkotest. Wynika to wytycznych inspektora sanitarnego.Komentarze do artykułu

Nietzsche

Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

gość

czy aby to jest prawda...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Znowu Żuchowskiemu szczęka opadła i ją maseczką podtrzymuje, pewnie przed fleszem z aparatu aby nie było wątpliwości co do darczyńcy.

  Szczytnianin


  2020-11-30 10:04:50