Reklama


Reklama

Kolejny rekord tenisowy


Rekordowa liczba uczestników i rodzina w czołówce – to główne cechy tegorocznego, siódmego już Turnieju Tenisowego Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno.W zmaganiach wzięło udział 40 zawodników, rozegrano łącznie 53 mecze. W zawodach głównych startowały 32 osoby, a przegrani w pierwszej rundzie mogli zagrać tzw. turniej pocieszenia. W kategorii nazwanej „50+” zagrało aż 8 zawodników.

 

Oprócz sportowców z naszego powiatu na turniej przyjechali zawodnicy z Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Olsztyna, Warszawy. Z uwagi na liczbę meczów do rozegrania turniej rozpoczął się już 7 czerwca. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się w tym roku Maksymilian Samojłowicz z Warszawy, który w finale, rozegranym 14 czerwca, pokonał zeszłorocznego triumfatora - Andrzeja Cegiełkę z Bartoszyc. W najlepszej czwórce zawodników znalazł się z kolei Krzysztof Samojłowicz, prywatnie tata Maksymiliana.


Reklama

 

W kategorii „55+” doszło do powtórzenia zeszłorocznego wyniku. Zwyciężył Zbigniew Ostasz z Wielbarka, a drugie miejsce zajął Jerzy Tyczyński z Płozów. Turniej pocieszenia wygrał Krzysztof Trzaska ze Szczytna, który w finale pokonał Edwarda Studzińskiego z Wielbarka. Puchary i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Gminę Szczytno. Jak zwykle szczególne podziękowania należą się Mariuszowi Radziszewskiemu, któremu zawdzięczamy rekordową frekwencję zawodników i który skoordynował rozegranie wszystkich gier. Podziękowania należą się również wszystkim członkom SMKT zaangażowanym w pracę nad organizacją turnieju. Uczestnicy wysoko ocenili jego przebieg i panującą atmosferę.

Reklama

 

Organizatorzy: Urząd Gminy w Szczytnie i Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze