Reklama


Reklama

Kolejny rekord tenisowy


Rekordowa liczba uczestników i rodzina w czołówce – to główne cechy tegorocznego, siódmego już Turnieju Tenisowego Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno.W zmaganiach wzięło udział 40 zawodników, rozegrano łącznie 53 mecze. W zawodach głównych startowały 32 osoby, a przegrani w pierwszej rundzie mogli zagrać tzw. turniej pocieszenia. W kategorii nazwanej „50+” zagrało aż 8 zawodników.

 

Oprócz sportowców z naszego powiatu na turniej przyjechali zawodnicy z Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Olsztyna, Warszawy. Z uwagi na liczbę meczów do rozegrania turniej rozpoczął się już 7 czerwca. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się w tym roku Maksymilian Samojłowicz z Warszawy, który w finale, rozegranym 14 czerwca, pokonał zeszłorocznego triumfatora - Andrzeja Cegiełkę z Bartoszyc. W najlepszej czwórce zawodników znalazł się z kolei Krzysztof Samojłowicz, prywatnie tata Maksymiliana.


Reklama

 

W kategorii „55+” doszło do powtórzenia zeszłorocznego wyniku. Zwyciężył Zbigniew Ostasz z Wielbarka, a drugie miejsce zajął Jerzy Tyczyński z Płozów. Turniej pocieszenia wygrał Krzysztof Trzaska ze Szczytna, który w finale pokonał Edwarda Studzińskiego z Wielbarka. Puchary i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Gminę Szczytno. Jak zwykle szczególne podziękowania należą się Mariuszowi Radziszewskiemu, któremu zawdzięczamy rekordową frekwencję zawodników i który skoordynował rozegranie wszystkich gier. Podziękowania należą się również wszystkim członkom SMKT zaangażowanym w pracę nad organizacją turnieju. Uczestnicy wysoko ocenili jego przebieg i panującą atmosferę.

Reklama

 

Organizatorzy: Urząd Gminy w Szczytnie i Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04