Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Kolejna drukowana promocja lasów


Nadleśnictwo Jedwabno wydało książkę promującą lokalną przyrodę, pt. „Nadleśnictwo Jedwabno. Historia i walory przyrodniczo-kulturowe”.Publikacja ukazuje nie tylko dzieje ziem będących pod zarządem Nadleśnictwa Jedwabno, ale także odkrywa tajemnice skryte w nieraz niedostępnych mazurskich, a także warmińskich lasach Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Dzięki niej można poznać historię Nadleśnictwa Jedwabno, którego korzenie wywodzą się z dwóch Nadleśnictw: Dłużek oraz Zimna Woda, a także historię tutejszych ziem, od czasów Prusów poczynając, a na okresie powojennym kończąc.


Reklama

 

Walorów przyrodniczo-kulturowych na terenie Nadleśnictwa Jedwabno jest tak wiele, że trudno się odnieść do wszystkich w jednej publikacji, ale mówi ona o zasobach wodnych, roślinnych i zwierzęcych, o formach ochrony przyrody i łowiectwie.

 

Autorka, Izabela Lewandowska, nie zapomniała też o ludziach. Wspomina nie tylko o leśnikach, ale także o obecnych i byłych mieszkańcach tutejszych terenów, i o miejscowościach, zarówno istniejących, jak i zapomnianych. Książka jest dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie.

Reklama

 

Żródło: Nadleśnictwo JedwabnoKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze