Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Karol Kijewski zadebiutował w narodowych barwach


Po sukcesie na Mistrzostwach Polski we Włocławku, sztab szkoleniowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zdecydował się powołać Karola na zgrupowanie Kadry Narodowej w Bielsku-Białej oraz umieścić w składzie reprezentacji Polski U18 na mecz międzypaństwowy pomiędzy Polską, Czechami, Węgrami oraz Słowacją, który odbył się w czeskim Brnie.Nasz znakomity kulomiot swój debiut w kadrze Polski z pewnością może zaliczyć do udanych.


Reklama

 

Reklama

- Po raz kolejny przekroczył granicę 17 metrów i z wynikiem 17.25 zajął drugie miejsce, ustępując nieznacznie jedynie o rok starszemu Czechowi - mówi trener Karola, Maciej Bukowiecki. - Swoim występem Karol dopisał do dorobku reprezentacji Polski 7 punktów, wydatnie przyczyniając się do końcowego triumfu naszej Kadry. Polska wygrała klasyfikację ogólną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

 

Warto dodać, że oprócz Karola w składzie reprezentacji Polski znalazła się też Joanna Marszelewska oraz trener tej dwójki - Maciej Bukowiecki, który był odpowiedzialny za blok rzutów.

 

DD

Karol Kijewski podczas zawodów.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze