Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Kamery poprawiły bezpieczeństwo


Od listopada ubiegłego roku 19 kamer obserwuje park i centrum Dźwierzut. Dzięki nim znacznie poprawiło bezpieczeństwo. Zadowolenia z tego faktu nie kryją i mieszkańcy stolicy gminy, i samorządowcy. Przed zamontowaniem monitoringu dość często zdarzały się tam akty wandalizmu. Kilka lat temu ktoś dosłownie zdemolował świąteczne ozdoby w parku.- Teraz jest spokój – cieszy się wójt gminy Marianna Szydlik. - Niewykluczone, że system monitoringu zostanie rozbudowany. Możliwości techniczne pozwalają go rozbudować do 30 kamer. Ostatnio z monitoringu gminnego skorzystali między innymi policjanci. Szukali podejrzanego samochodu, który mógł przejeżdżać przez centrum Dźwierzut.


Reklama

 

Obraz z kamer zapisywany jest na specjalnych serwerach i przetrzymywany tam przez kilka miesięcy. Gdyby doszło do jakiegoś przestępstwa szybko można zajrzeć do nagranych plików i odtworzyć przebieg przestępstwa.

ReklamaKomentarze do artykułu

Ojciec Mateusz

Potwierdzam. Ilość gwałtów, mordestrw i pościgów za kochanką zmalała o 100%

sąsiad

Co z tej wiadomości wynika? Kamery działają kilka miesięcy i to ma być jakiś sukces? Raczej byle informacja, aby przysłonić dym z rozwalenia przez władzę gminnej piłki nożnej. Tyle w temacie.

Napisz

Reklama


Komentarze