Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jeszcze są pieniądze na wymianę pieców


Około 150 tysięcy złotych warte są już złożone wnioski o dofinansowanie wymiany pieców w szczycieńskich domach i mieszkaniach. - Na realizację tego programu przewidziane jest 200 tysięcy złotych, wnioski można więc jeszcze składać,a termin minie dopiero wraz z końcem roku – mówi burmistrz Danuta Górska.Przypomnijmy, że Szczytno, podobnie jak Pasym oraz gmina Szczytno (jak dotychczas), realizuje swój własny program walki ze smogiem. Polega on na finansowym wsparciu tych właścicieli domów i mieszkań (jeśli są w nich odrębne systemy grzewcze), którzy chcą unowocześnić źródło energii. Inaczej mówiąc – chodzi o wymianę starych, nieekonomicznych, a przede wszystkim ekologicznie szkodliwych pieców na nowe z wykorzystaniem alternatywnych paliw.

 

- Nasz program przewiduje dofinansowanie w wysokości 50% kosztów pieca i jego wymiany, nie więcej jednak niż 5 tysięcy w przypadku domów jednorodzinnych i 3 tysięcy w odniesieniu do mieszkań – uściśla Górska.

 


Niewykluczone, że ta oddolna inicjatywa samorządów, która zatacza coraz szersze kręgi w kraju stanowi przesłankę do rozważań nad wprowadzeniem rządowego programu obejmującego ten sam zakres działań. W każdym razie na na szczeblu ministerialnym takie przygotowania trwają. Czy i jak ewentualny program rządowy wpłynie na miejski?

 

- Nasz nie ulegnie zmianie – zapewnia burmistrz Górska. - Deklarujemy pokrycie połowy kosztów ze wskazanymi górnymi limitami i nie interesuje nas to, skąd będą pochodziły pozostałe środki. Jeśli więc ktoś uzyska dofinansowanie także z rządowego programu, to po prostu bardziej skorzysta.Komentarze do artykułu

Maria Bura

Byłam na spotkaniu w sprawie rządowego programu czyste powietrze. Świetny program. Myślę, że tysiące ludzi z niego skorzysta. Można wymienić piec, nawet kaflowy. Można wymienić okna, drzwi wejściowe do domku, ocieplić dom. To jest kompleksowe i mądre podejście do tematu. 103 mld na 10 lat. Chyba większość wybierze rządowy program, a nie ofertę na piecyk.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41