Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Jeszcze są pieniądze na wymianę pieców


Około 150 tysięcy złotych warte są już złożone wnioski o dofinansowanie wymiany pieców w szczycieńskich domach i mieszkaniach. - Na realizację tego programu przewidziane jest 200 tysięcy złotych, wnioski można więc jeszcze składać,a termin minie dopiero wraz z końcem roku – mówi burmistrz Danuta Górska.Przypomnijmy, że Szczytno, podobnie jak Pasym oraz gmina Szczytno (jak dotychczas), realizuje swój własny program walki ze smogiem. Polega on na finansowym wsparciu tych właścicieli domów i mieszkań (jeśli są w nich odrębne systemy grzewcze), którzy chcą unowocześnić źródło energii. Inaczej mówiąc – chodzi o wymianę starych, nieekonomicznych, a przede wszystkim ekologicznie szkodliwych pieców na nowe z wykorzystaniem alternatywnych paliw.


Reklama

 

- Nasz program przewiduje dofinansowanie w wysokości 50% kosztów pieca i jego wymiany, nie więcej jednak niż 5 tysięcy w przypadku domów jednorodzinnych i 3 tysięcy w odniesieniu do mieszkań – uściśla Górska.

 

Niewykluczone, że ta oddolna inicjatywa samorządów, która zatacza coraz szersze kręgi w kraju stanowi przesłankę do rozważań nad wprowadzeniem rządowego programu obejmującego ten sam zakres działań. W każdym razie na na szczeblu ministerialnym takie przygotowania trwają. Czy i jak ewentualny program rządowy wpłynie na miejski?

Reklama

 

- Nasz nie ulegnie zmianie – zapewnia burmistrz Górska. - Deklarujemy pokrycie połowy kosztów ze wskazanymi górnymi limitami i nie interesuje nas to, skąd będą pochodziły pozostałe środki. Jeśli więc ktoś uzyska dofinansowanie także z rządowego programu, to po prostu bardziej skorzysta.Komentarze do artykułu

Maria Bura

Byłam na spotkaniu w sprawie rządowego programu czyste powietrze. Świetny program. Myślę, że tysiące ludzi z niego skorzysta. Można wymienić piec, nawet kaflowy. Można wymienić okna, drzwi wejściowe do domku, ocieplić dom. To jest kompleksowe i mądre podejście do tematu. 103 mld na 10 lat. Chyba większość wybierze rządowy program, a nie ofertę na piecyk.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49