Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jedwabno podzieliło pieniądze na organizację


Na wspieranie i upowszechnianie sporty – 40, a na kulturę – 30 tysięcy złotych. Takie środki zostały rozdysponowane dla organizacji pozarządowych, które chcą coś zdziałać na terenie gminy w tym roku.Z pieniędzy przeznaczonych na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej skorzystają trzy podmioty. Najwięcej, bo aż 35.240 zł otrzyma klub piłkarski „Zryw”.

 

Z pozostałej resztki 4.280 zł przypadnie strażakom – ochotnikom z Burdąga, na realizację zadania o nazwie: „Sport w gminie Jedwabno łączy pokolenia i kształtuje zdrowe postawy. Finansowym drobiazgiem, bo zaledwie kwotą 480 zł gmina wesprze spływ kajakowy Omulwią, który chce zorganizować Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rekownica.

 

Środki przeznaczone na działania związane z kulturą, sztuka i ochroną dóbr dziedzictwa narodowego zostały bardziej rozdrobnione, bo beneficjentów jest pięciu, a pieniędzy mniej niż na sport. Blisko 12 tysięcy z rozdzielonych 30 otrzyma Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” na dwa zaplanowane wydarzenia.


 

Koło Gospodyń w Szuci na cykliczny zestaw działań zwanych podtrzymywaniem dobrych tradycji „przygarnie” ponad 6 tysięcy złotych, Kreolia będzie w swojej kuźni wykuwać talenty za 9 tysięcy, a wspomniane już stowarzyszenie z Rekownicy na aktywne poznawanie dziedzictwa narodowego otrzyma ponad 2,5 tysiąca złotych.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze