Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jedwabno podzieliło pieniądze na organizację


Na wspieranie i upowszechnianie sporty – 40, a na kulturę – 30 tysięcy złotych. Takie środki zostały rozdysponowane dla organizacji pozarządowych, które chcą coś zdziałać na terenie gminy w tym roku.



Z pieniędzy przeznaczonych na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej skorzystają trzy podmioty. Najwięcej, bo aż 35.240 zł otrzyma klub piłkarski „Zryw”.

 

Z pozostałej resztki 4.280 zł przypadnie strażakom – ochotnikom z Burdąga, na realizację zadania o nazwie: „Sport w gminie Jedwabno łączy pokolenia i kształtuje zdrowe postawy. Finansowym drobiazgiem, bo zaledwie kwotą 480 zł gmina wesprze spływ kajakowy Omulwią, który chce zorganizować Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rekownica.

 

Środki przeznaczone na działania związane z kulturą, sztuka i ochroną dóbr dziedzictwa narodowego zostały bardziej rozdrobnione, bo beneficjentów jest pięciu, a pieniędzy mniej niż na sport. Blisko 12 tysięcy z rozdzielonych 30 otrzyma Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” na dwa zaplanowane wydarzenia.


 

Koło Gospodyń w Szuci na cykliczny zestaw działań zwanych podtrzymywaniem dobrych tradycji „przygarnie” ponad 6 tysięcy złotych, Kreolia będzie w swojej kuźni wykuwać talenty za 9 tysięcy, a wspomniane już stowarzyszenie z Rekownicy na aktywne poznawanie dziedzictwa narodowego otrzyma ponad 2,5 tysiąca złotych.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-05-09 11:40:37

Siedmiu nowych sołtysów w gminie Jedwabno

  • Piątek, 2019-05-03 10:40:44

Jedwabno najlepsze... na drogach

  • Piątek, 2019-03-15 09:13:21

Filmowe spotkanie w GOK Jedwabno

  • Piątek, 2019-02-22 12:03:17

Poseł Papke uczył, jak zdobyć pieniądze

  • Czwartek, 2018-12-27 09:42:54

ŚDS Jedwabno w ministerstwie


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21