Reklama


Reklama

Jacek Szewczak z 3 medalami Mistrzostw Świata


Jacek Szewczak ze Szczytna wywalczył w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzy medale podczas Mistrzostwa Świata Seniorów i Mastersów w Jujitsu. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników ze wszystkich kontynentów.Jacek Szewczak na co dzień jest wykładowcą w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz trenerem Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Bersekers.

 

- Do Abu Dhabi pojechałem jako trener kadry Polskiego Związku Jujitsu, a że cały czas jestem w treningu i w dobrej formie, postanowiłem wystartować w kategorii masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia) - tłumaczy instruktor samoobrony i technik interwencji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Szewczak z Adu Dabi wrócił z 3 medalami (złotem i brązem w rywalizacji indywidualnej i brązem jako trener reprezentacji Polskiej drużyny).

 

Mistrzem Świata Szewczak został w formule fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty i walka parterowa) w kategorii wagowej 85 kg masters. W pierwszej walce spotkał się z Austriakiem Wernerem Oswaldem. Był to ciężki pojedynek, ale ostatecznie wygrany przez Polaka 4:0.


Reklama

 

W kolejnych starciach szczytnianin zmierzył się z reprezentantami Iraku Muradem Mahmodem i Rosji Dimitrijem Shirkovem. Były to szybkie pojedynki, skończone przed czasem. W finale Polak spotkał się z Rumunem Viorelem Lixandrau, walkę rozstrzygnął na swoją korzyść wynikiem 11:6 i mógł cieszyć się ze złotego medalu.

 

Brązowy medal Szewczak wywalczył w rywalizacji newaza (sama walka w parterze). Po przebrnięciu eliminacji spotkał się z Jordańczykiem Wesam Zaid Abdellatif, który przy niewielkiej, bo 2-punktowej przewadze okazał się skuteczniejszy. W walce o srebro reprezentant Polski zmierzył się z Kanadyjczykiem Patrykiem Truel. Wobec remisowej walki o wygranej decydowało jury i jego ocena aktywności zawodników. Wykładowca WSPol musiał zadowolić się medalem koloru brązowego.

Reklama

 

Ostatnim krążkiem przywiezionym z Emiratów był brąz w rywalizacji drużynowej, tym razem Szewczak z ławki trenerskiej prowadził ekipę Polski w wygranych meczach z Iranem i Marokiem niestety, na drodze do złotego medalu drużynie prowadzonej przez naszego wykładowcę stanęli Niemcy wygrywając z Polakami pojedynek o wejście do finału jednym punktem (7:6).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Dajcie zyc chlopakowi a niech sobie pali....

  Kajo


  2020-09-22 20:10:49
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40