Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Jacek Szewczak z 3 medalami Mistrzostw Świata


Jacek Szewczak ze Szczytna wywalczył w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzy medale podczas Mistrzostwa Świata Seniorów i Mastersów w Jujitsu. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników ze wszystkich kontynentów.Jacek Szewczak na co dzień jest wykładowcą w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz trenerem Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Bersekers.

 

- Do Abu Dhabi pojechałem jako trener kadry Polskiego Związku Jujitsu, a że cały czas jestem w treningu i w dobrej formie, postanowiłem wystartować w kategorii masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia) - tłumaczy instruktor samoobrony i technik interwencji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Szewczak z Adu Dabi wrócił z 3 medalami (złotem i brązem w rywalizacji indywidualnej i brązem jako trener reprezentacji Polskiej drużyny).

 

Mistrzem Świata Szewczak został w formule fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty i walka parterowa) w kategorii wagowej 85 kg masters. W pierwszej walce spotkał się z Austriakiem Wernerem Oswaldem. Był to ciężki pojedynek, ale ostatecznie wygrany przez Polaka 4:0.


Reklama

 

W kolejnych starciach szczytnianin zmierzył się z reprezentantami Iraku Muradem Mahmodem i Rosji Dimitrijem Shirkovem. Były to szybkie pojedynki, skończone przed czasem. W finale Polak spotkał się z Rumunem Viorelem Lixandrau, walkę rozstrzygnął na swoją korzyść wynikiem 11:6 i mógł cieszyć się ze złotego medalu.

 

Brązowy medal Szewczak wywalczył w rywalizacji newaza (sama walka w parterze). Po przebrnięciu eliminacji spotkał się z Jordańczykiem Wesam Zaid Abdellatif, który przy niewielkiej, bo 2-punktowej przewadze okazał się skuteczniejszy. W walce o srebro reprezentant Polski zmierzył się z Kanadyjczykiem Patrykiem Truel. Wobec remisowej walki o wygranej decydowało jury i jego ocena aktywności zawodników. Wykładowca WSPol musiał zadowolić się medalem koloru brązowego.

Reklama

 

Ostatnim krążkiem przywiezionym z Emiratów był brąz w rywalizacji drużynowej, tym razem Szewczak z ławki trenerskiej prowadził ekipę Polski w wygranych meczach z Iranem i Marokiem niestety, na drodze do złotego medalu drużynie prowadzonej przez naszego wykładowcę stanęli Niemcy wygrywając z Polakami pojedynek o wejście do finału jednym punktem (7:6).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama