Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Jacek Szewczak z 3 medalami Mistrzostw Świata


Jacek Szewczak ze Szczytna wywalczył w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzy medale podczas Mistrzostwa Świata Seniorów i Mastersów w Jujitsu. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników ze wszystkich kontynentów.Jacek Szewczak na co dzień jest wykładowcą w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz trenerem Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Bersekers.

 

- Do Abu Dhabi pojechałem jako trener kadry Polskiego Związku Jujitsu, a że cały czas jestem w treningu i w dobrej formie, postanowiłem wystartować w kategorii masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia) - tłumaczy instruktor samoobrony i technik interwencji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Szewczak z Adu Dabi wrócił z 3 medalami (złotem i brązem w rywalizacji indywidualnej i brązem jako trener reprezentacji Polskiej drużyny).

 

Mistrzem Świata Szewczak został w formule fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty i walka parterowa) w kategorii wagowej 85 kg masters. W pierwszej walce spotkał się z Austriakiem Wernerem Oswaldem. Był to ciężki pojedynek, ale ostatecznie wygrany przez Polaka 4:0.


Reklama

 

W kolejnych starciach szczytnianin zmierzył się z reprezentantami Iraku Muradem Mahmodem i Rosji Dimitrijem Shirkovem. Były to szybkie pojedynki, skończone przed czasem. W finale Polak spotkał się z Rumunem Viorelem Lixandrau, walkę rozstrzygnął na swoją korzyść wynikiem 11:6 i mógł cieszyć się ze złotego medalu.

 

Brązowy medal Szewczak wywalczył w rywalizacji newaza (sama walka w parterze). Po przebrnięciu eliminacji spotkał się z Jordańczykiem Wesam Zaid Abdellatif, który przy niewielkiej, bo 2-punktowej przewadze okazał się skuteczniejszy. W walce o srebro reprezentant Polski zmierzył się z Kanadyjczykiem Patrykiem Truel. Wobec remisowej walki o wygranej decydowało jury i jego ocena aktywności zawodników. Wykładowca WSPol musiał zadowolić się medalem koloru brązowego.

Reklama

 

Ostatnim krążkiem przywiezionym z Emiratów był brąz w rywalizacji drużynowej, tym razem Szewczak z ławki trenerskiej prowadził ekipę Polski w wygranych meczach z Iranem i Marokiem niestety, na drodze do złotego medalu drużynie prowadzonej przez naszego wykładowcę stanęli Niemcy wygrywając z Polakami pojedynek o wejście do finału jednym punktem (7:6).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2020-02-21 11:59:27

Pięcioro judoków z czterema medalami

 • Poniedziałek, 2019-12-23 11:09:30

12 zwycięstw 9-letniego Igora Szewczaka

 • Poniedziałek, 2019-12-23 10:59:25

Karatecy z pięcioma medalami

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00