Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Jacek Szewczak z 3 medalami Mistrzostw Świata


Jacek Szewczak ze Szczytna wywalczył w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzy medale podczas Mistrzostwa Świata Seniorów i Mastersów w Jujitsu. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników ze wszystkich kontynentów.



Jacek Szewczak na co dzień jest wykładowcą w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz trenerem Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Bersekers.

 

- Do Abu Dhabi pojechałem jako trener kadry Polskiego Związku Jujitsu, a że cały czas jestem w treningu i w dobrej formie, postanowiłem wystartować w kategorii masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia) - tłumaczy instruktor samoobrony i technik interwencji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Szewczak z Adu Dabi wrócił z 3 medalami (złotem i brązem w rywalizacji indywidualnej i brązem jako trener reprezentacji Polskiej drużyny).

 

Mistrzem Świata Szewczak został w formule fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty i walka parterowa) w kategorii wagowej 85 kg masters. W pierwszej walce spotkał się z Austriakiem Wernerem Oswaldem. Był to ciężki pojedynek, ale ostatecznie wygrany przez Polaka 4:0.


Reklama

 

W kolejnych starciach szczytnianin zmierzył się z reprezentantami Iraku Muradem Mahmodem i Rosji Dimitrijem Shirkovem. Były to szybkie pojedynki, skończone przed czasem. W finale Polak spotkał się z Rumunem Viorelem Lixandrau, walkę rozstrzygnął na swoją korzyść wynikiem 11:6 i mógł cieszyć się ze złotego medalu.

 

Brązowy medal Szewczak wywalczył w rywalizacji newaza (sama walka w parterze). Po przebrnięciu eliminacji spotkał się z Jordańczykiem Wesam Zaid Abdellatif, który przy niewielkiej, bo 2-punktowej przewadze okazał się skuteczniejszy. W walce o srebro reprezentant Polski zmierzył się z Kanadyjczykiem Patrykiem Truel. Wobec remisowej walki o wygranej decydowało jury i jego ocena aktywności zawodników. Wykładowca WSPol musiał zadowolić się medalem koloru brązowego.

Reklama

 

Ostatnim krążkiem przywiezionym z Emiratów był brąz w rywalizacji drużynowej, tym razem Szewczak z ławki trenerskiej prowadził ekipę Polski w wygranych meczach z Iranem i Marokiem niestety, na drodze do złotego medalu drużynie prowadzonej przez naszego wykładowcę stanęli Niemcy wygrywając z Polakami pojedynek o wejście do finału jednym punktem (7:6).



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-12-23 11:09:30

12 zwycięstw 9-letniego Igora Szewczaka

  • Poniedziałek, 2019-12-23 10:59:25

Karatecy z pięcioma medalami

  • Niedziela, 2019-10-27 17:22:45

Rafał Kot 15 na Mistrzostwach Świata

Reklama


Komentarze

  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
    Autor: Włodzimierz Dudek
    2020-01-22 15:26:17
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
    Autor: A.
    2020-01-22 15:03:12
  • Dwudziestolecie wieży ciśnień w prywatnych rękach (zdjęcia, rozmowa)
    Kiedy rozpoczną się prace budowlane?
    Autor: Łukasz
    2020-01-22 12:03:21
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    To ustawa jest kulawa. A ustawa to kompetencje sejmu. Samorząd spija śmietankę a raczej śmieci które spływają z góry. No cóż, jacy obywatele taki sejm i takie ustawy.
    Autor: Do szaraków
    2020-01-22 11:21:27
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Burmistrz powołał Radę Gospodarczą. W końcu jest okazja do wykazania się organu doradczego. Chyba, że służy tylko do spotkań przy kawie i tworzenia wirtualnych pomysłów, planów, , strategii itd.
    Autor: szary obywatel
    2020-01-22 10:43:45
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    Co za absurd !!! Przejścia niebezpieczne !!!! Jak można coś takiego napisać ? Przejścia są normalne, tylko ludzie nie. Wmawianie pieszym, że mają pierwszeństwo jest największą głupotą. Na przejściu wszyscy, kierowcy i piesi muszą zachować szczególną ostrożność. Ludzie myśląc że mają pierwszeństwo wchodzą na przejście nawet nie podnosząc głowy (wpatrzeni w telefony), samochód nie zatrzyma się w miejscu, potrzebuje dystansu. Trzeba obiektywnie powiedzieć, że dużo w mieście się zmieniło pod tym względem na \"+\". Większość kierowców bardzo szanuje pieszych ale piesi też powinni ten szacunek mieć również dla kierowców i ich pojazdów, wtedy bezpieczeństwo będzie większe. To nie przejścia są winne wypadkom, tyko ludzie, piesi i kierowcy.
    Autor: Pieszy i kierowca
    2020-01-22 07:58:09
  • Ford galaxy w rowie, ranny 40-latek
    Zwykły idiota. Mało nie pozabijał innych.
    Autor: TT
    2020-01-22 07:46:35
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Urzędnicy już wiedzą burmistrz Mańkowski już wie przewodniczący rady Łachacz też już słyszał i na tym tyle nikt nic nie robi.
    Autor: Marcin
    2020-01-22 06:41:33
  • Wybierali trumnę, choć wciąż mieli nadzieję
    Nie znam ani jednego ani drugiego chłopaczka , nie bronie nikogo . Ale skoro wiedział , że jest pijany to po co z nim wsiadał . Tak naprawdę na własną odpowiedzialność . Poproście operatora , którego jest bankomat o monitoring z miejsca i będzie wiadomo kto , wypłacał pieniążki z konta .
    Autor: Joanna
    2020-01-21 21:34:08
  • Via Masuria – droga, która uratuje Szczytno
    S16 to droga wazna dla gospodarki Rosji .
    Autor: WROTYCZ
    2020-01-21 21:04:03