Reklama


Reklama

Gwiazdy sportu przy pokerowych stołach w walce z pandemią Covid-19


Pandemia koronawirusa na całym świecie zbiera swe żniwo. Podczas gdy większość osób skupionych jest na skutkach zdrowotnych pandemii, warto również pamiętać, że pandemia doprowadziła do tymczasowego zamknięcia lub co gorsza likwidacji wielu zakładów pracy, a co za tym idzie setki tysięcy ludzi na całym świecie znalazło się w trudnej sytuacji finansowej.W akcje charytatywne zaangażowało się wielu celebrytów oraz aktorów, a ostatnio do grupy tej dołączyli również sportowcy, którzy aktywnie wsparli projekt operatora pokerowego GGPoker.

 

Operator pokerowy zorganizował turniej pokerowy

 

W związku z koniecznością odwołania prestiżowej serii turniejów pokerowych WSOP rozgrywanej co roku w Las Vegas, GGPoker zorganizowało festiwal w sieci i postanowiło wykorzystać to wydarzenie również do celów charytatywnych. Podczas festiwalu rozegrano turniej pod nazwą „Every 1 for COVID Relief."

Chociaż w wydarzeniu udział wzięło wielu znanych pokerzystów, takich jak Tony G, Fedor Holz czy Daniel Negreanu, zdecydowanie większe zainteresowanie wzbudzały gwiazdy sportu. W turnieju udział wzięli m.in. bokserzy Riddick Bowe oraz Jason Quigley, były tenisista numer jeden Boris Becker, a także wojownicy MMA Elias Theodorou i Patrick Cote.

Wielki sukces inicjatywy GGPoker

 

Akcja zorganizowana przez GGPoker przy współpracy z WSOP (World Series of Poker) zakończyła się olbrzymim sukcesem. W turnieju odnotowało 2,323 wejść, a $111 z każdego wpisowego przeznaczono na rzecz funduszu Casears Cares. Łącznie udało się zatem zebrać $257,853, a dodatkowe $96,903 zostało przekazane przez GGPoker. Łącznie na konto funduszu trafiło $354,756.

 

Kwota ta została rozdysponowana wśród wszystkich pracowników spółki Caesars Entertainment, którzy na skutek pandemii COVID-19, stracili źródło dochodu. Jest to niewątpliwy sukces całej pokerowej społeczności, bowiem dotąd wszystkie wysiłki skupiały się wokół zaspokajania potrzeb związanych z brakami maseczek i innych przedmiotów ochrony, a zapominano o tym, że skutki pandemii to również dramaty ludzi, którzy zostali dotknięci pandemią w inny sposób.

 

"Tym razem międzynarodowa społeczność naprawdę pokazała swoją siłę, a GGPoker zdecydował się wesprzeć te działania," powiedział ambasador GGPoker, Daniel Negreanu. "W przyszłości nadal będziemy zbierać fundusze na szczytne cele, a ja jestem wdzięczny, że mogę być częścią czegoś, co robi tak dużą różnicę."

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze