Poniedziałek, 6 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Funkcjonariusze ze Szczytna pobiegli dla Wdów i Sierot po Poległych Policjantach (zdjęcia)

Bieg na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach odbył się 9 października pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W przedsięwzięciu udział wzięli również reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

W niedzielę (09.10.2022r.) na plaży miejskiej w Szczytnie odbył się IV Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora WSPol organizowany przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Trasa zawodów biegła ścieżką wokół jeziora Domowego Dużego. Honorowym patronatem biegu był Komendant Główny Policji. Organizatorom biegu przyświecał jeden cel – pomoc i wsparcie rodzin poległych funkcjonariuszy Policji. Całkowity dochód został przekazany na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W rywalizacji udział wzięło 13 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, na czele z nadkom. Andrzejem Andraczek – I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.

Miejsce 8 w kategorii Open, a jednocześnie miejsce 1 w korpusie podoficerów Policji wśród mężczyzn zajął, i na podium stanął sierż. Dariusz Wierzbicki ze szczycieńskiej jednostki.

Podczas tego wydarzenia policjanci z Komendy Powiatowej w Szczytnie wystawili stoisko profilaktyczne, było ono miejscem spotkań i rozmów na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Przybliżona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najmłodsi mogli zobaczyć z bliska policyjny motocykl oraz policyjną łódź, które służą szczycieńskim policjantom w codziennej służbie. Dzieci miały możliwość wykonania na stoisku odbitek linii papilarnych.

Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny, z którego każdy z uczestników mógł skorzystać.