Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Firmy z Gutkowa zajmą się termomodernizacją szkoły i przedszkola


Tylko dwie firmy stanęły do przetargu na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Miejskiego Przedszkola nr 3 w Szczytnie. I najprawdopodobniej podzielą się robotami.- Przetarg został podzielony na dwie części – mówi Katarzyna Hrybek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Szczytnie. - Na część dotyczącą przedszkola i szkoły. I najprawdopodobniej będzie tak, że jedna firma zajmie się termomodernizacją przedszkola, a druga szkołą, bo takie oferty złożyły.

 

Obie firmy pochodzą z podolszyńskiego Gutkowa. Przedszkole „poszło” w przetargu za 1,6 mln zł, o około 300 tysięcy mniej, niż planowano, z kolei firma skłonna wykonać termomodernizację „szóstki” wyceniła inwestycję prawie na 8,7 mln zł, czyli sporo więcej niż planowane 7,8 mln zł. W sumie więc na wykonanie termomodernizacji obu budynków brakuje w budżecie około 300 tysięcy złotych.


Reklama

 

- Jeśli do tego doliczymy np. koszt nadzorów budowlanych, to brakująca kwota może sięgnąć nawet miliona złotych – mówi naczelnik Hrybek.

 

- Inwestycja na pewno ruszą, bo są długo wyczekiwane przez użytkowników obu budynków – mówi Krzysztof Mańkowski. - Na najbliższej sesji będziemy zmieniać budżet, aby znaleźć brakującą kwotę, która wyszła po przetargu. Na razie trwają jeszcze procedury przetargowe, więc trudno jeszcze podać konkretną datę wejścia firmy na plac budowy. Obie inwestycja mają zakończyć się w październiku 2020 roku.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze