Reklama


Reklama

Elektryka zasili miejską komunikację


W styczniu 2022 roku na ulice Szczytna mają wyjechać dwa elektryczne autobusy. Miastu dostarczy je firma Solarius. We wtorek rozstrzygnięto przetarg. Stanęły do niego dwie firmy. Jedna chce za dostarczone pojazdy 5 mln 300 tys. zł, a druga - 4 mln 400 tys. zł. Tańsza firma została wykluczona...Zakup dwóch autobusów elektrycznych to element większego projektu: "Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego". Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 6,5 mln zł z czego samo dofinansowanie ma wynieść 4,7 mln zł. Za te pieniądze ma powstać też między innymi nowa miejska linia autobusowa „czwórka”, która połączy „osiedle królewskie” z resztą miasta. Dofinansowanie pochodzi z RPO.


Reklama

 

- Projekt zakłada też przebudowę ulic na osiedlu królewskim: Łomżyńskiej, Sobieskiego i Poniatowskiego – mówi burmistrz Mańkowski. - Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

 

Inicjatywa, której źródła sięgają już kilku lat wstecz, jest o tyle istotna, że na tzw. Zatorzu powstały wielkie osiedla mieszkaniowe, zasiedlone głównie przez młode rodziny. Dobra komunikacja tego terenu, dająca lepszy i szybszy dostęp do zakładów pracy, a przede wszystkim do szkół, jest więc niezbędna.

 

Reklama

 

We wtorek, 9 czerwca, rozstrzygnięto przetarg na dostawę autobusów elektrycznych.

 

- Do przetargu stanęły dwie firmy – mówi Ilona Bańkowska, zastępca burmistrza Szczytna. - Niestety, firma, która zaproponowała niższą cenę, nie dopełniła spraw formalnych i musiała zostać wykluczona z postępowania. Dlatego przetarg wygrała firma Solaris, która dwa elektryczne autobusy z ładowarkami i osprzętem ma dostarczyć nam w takim terminie, aby 2 stycznia 2022 roku mogły wyjechać one na ulice naszego miasta. Cena, którą zaproponowała, to około 5 mln 300 tys. Jeśli nie będzie protestów, to ona wygra postępowanie przetargowe.

 

Operatorem nowych autobusów będzie Zakład Komunikacji Miejskiej w Szczytnie, który w tej chwili ma 9 autobusów.Komentarze do artykułu

Józef

Inicjatywa bardzo dobra ale jest małe \"ale\". To kolejny koszt dla miejskiej spółki i warto byłoby zasilić jej budżet aby mogła się rozwijać. Sam zakup autobusów elektrycznych owszem może w perspektywie czasu obniżyć koszty eksploatacji ale nie pozwoli na rozwój przedsiębiorstwa. Jeżeli nie jest to za ambitne dla Pana Burmistrza i Pani Ilony to proponuję powołanie spółki dwóch samorządów tj. miasta i gminy Szczytno. Wtedy obaj udziałowcy mogą decydować i rozwoju spółki a co za tym idzie nie będzie tak, iż zakupy taboru oraz utrzymanie pracowników to zadanie miasta a gmina płaci jedynie za przejechane wozokilometry i ma transport dla własnych mieszkańców z głowy. Jestem przekonany, iż gdyby kursy transportu zbiorowego kończyły się na granicach administracyjnych Szczytna to Pan Wójt innaczej podchodziłby do sprawy. Jemu się nie dziwię bo skoro może z czegoś korzysta to dlaczego nie! Ale o włodarzach miasta to bardzo źle świadczy, iż nie myślą \"jak prawdziwi gospodarze\" o całości problemu!!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39