Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Elektryka zasili miejską komunikację


W styczniu 2022 roku na ulice Szczytna mają wyjechać dwa elektryczne autobusy. Miastu dostarczy je firma Solarius. We wtorek rozstrzygnięto przetarg. Stanęły do niego dwie firmy. Jedna chce za dostarczone pojazdy 5 mln 300 tys. zł, a druga - 4 mln 400 tys. zł. Tańsza firma została wykluczona...Zakup dwóch autobusów elektrycznych to element większego projektu: "Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego". Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 6,5 mln zł z czego samo dofinansowanie ma wynieść 4,7 mln zł. Za te pieniądze ma powstać też między innymi nowa miejska linia autobusowa „czwórka”, która połączy „osiedle królewskie” z resztą miasta. Dofinansowanie pochodzi z RPO.


Reklama

 

- Projekt zakłada też przebudowę ulic na osiedlu królewskim: Łomżyńskiej, Sobieskiego i Poniatowskiego – mówi burmistrz Mańkowski. - Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

 

Inicjatywa, której źródła sięgają już kilku lat wstecz, jest o tyle istotna, że na tzw. Zatorzu powstały wielkie osiedla mieszkaniowe, zasiedlone głównie przez młode rodziny. Dobra komunikacja tego terenu, dająca lepszy i szybszy dostęp do zakładów pracy, a przede wszystkim do szkół, jest więc niezbędna.

 

Reklama

 

We wtorek, 9 czerwca, rozstrzygnięto przetarg na dostawę autobusów elektrycznych.

 

- Do przetargu stanęły dwie firmy – mówi Ilona Bańkowska, zastępca burmistrza Szczytna. - Niestety, firma, która zaproponowała niższą cenę, nie dopełniła spraw formalnych i musiała zostać wykluczona z postępowania. Dlatego przetarg wygrała firma Solaris, która dwa elektryczne autobusy z ładowarkami i osprzętem ma dostarczyć nam w takim terminie, aby 2 stycznia 2022 roku mogły wyjechać one na ulice naszego miasta. Cena, którą zaproponowała, to około 5 mln 300 tys. Jeśli nie będzie protestów, to ona wygra postępowanie przetargowe.

 

Operatorem nowych autobusów będzie Zakład Komunikacji Miejskiej w Szczytnie, który w tej chwili ma 9 autobusów.Komentarze do artykułu

Józef

Inicjatywa bardzo dobra ale jest małe \"ale\". To kolejny koszt dla miejskiej spółki i warto byłoby zasilić jej budżet aby mogła się rozwijać. Sam zakup autobusów elektrycznych owszem może w perspektywie czasu obniżyć koszty eksploatacji ale nie pozwoli na rozwój przedsiębiorstwa. Jeżeli nie jest to za ambitne dla Pana Burmistrza i Pani Ilony to proponuję powołanie spółki dwóch samorządów tj. miasta i gminy Szczytno. Wtedy obaj udziałowcy mogą decydować i rozwoju spółki a co za tym idzie nie będzie tak, iż zakupy taboru oraz utrzymanie pracowników to zadanie miasta a gmina płaci jedynie za przejechane wozokilometry i ma transport dla własnych mieszkańców z głowy. Jestem przekonany, iż gdyby kursy transportu zbiorowego kończyły się na granicach administracyjnych Szczytna to Pan Wójt innaczej podchodziłby do sprawy. Jemu się nie dziwię bo skoro może z czegoś korzysta to dlaczego nie! Ale o włodarzach miasta to bardzo źle świadczy, iż nie myślą \"jak prawdziwi gospodarze\" o całości problemu!!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2018-11-02 09:31:39

Gra miejska o niepodległość

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jaki rodzaj ludzi masz na myśli pisząc \"ludzie z łapanki\" to ktoś inny niż my wszyscy ? Ktoś gorszy? Dzielisz ludzi i sam tego nie dostrzegasz. A to na pewno są PRAWDZIWI POLACY i do tego przykładni KATOLICY, jestem co do tego przekonany !

  do mol


  2020-07-08 09:57:31
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Upraszczasz sprawę, nie jestem pracownikiem ratusza, i nie istotne jest na kogo głosuję. Tak wygląda teraz sytuacja w naszym chorym kraju. Pracuję bezustannie już 38 lat, nikt nigdy nic mi nie dał i teraz też nie daje tylko zabiera (w formie podatków i podwyżek) i irytuje mnie że komuś się nie chce pracować lub mu się nie opłaca bo za mało) ale brać można a nawet trzeba bo się należy. Dając jednym zabieramy drugim. Dawanie nigdy nie zostaje bez konsekwencji. A ile by tego nie było zawsze można rozdać wszystko, tylko co dalej?

  mol \\\"do mol\\\"


  2020-07-08 09:18:49
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27