Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Eksplozja urody... już za miesiąc (zdjęcia)


To już pewne. Dokładnie 21 marca, w szczycieńskim domu kultury, odbędą się wybory Miss Ziemi Szczycieńskiej. Laureatki zakwalifikują się do kolejnego etapu wyborów Miss Polski.Przygotowania idą pełną parą, chociaż jeszcze „z doskoku”. Dopiero w połowie marca wszystkie kandydatki będą uczestniczyć w zgrupowaniu, które potrwa aż do dnia wyborów. Wtedy m.in. będą uczyły się choreografii, odbędzie się też sesja zdjęciowa. Nie pierwsza, bo co najmniej jedną urodziwe panny mają już za sobą. Zaprezentowały się w sukniach ślubnych.

 

 

Kolekcję dla naszych kandydatek przygotowała Aleksandra Czarnecka, właścicielka olsztyńskiego salonu i marki Nevia. Sukniom i pani Oli warto poświęcić nieco miejsca, bowiem przez kilka lat była ona związana z naszym miastem.

 

- To właśnie w czasie, kiedy prowadziłam także salon sukien ślubnych w Szczytnie, nawiązałam współpracę z organizatorami wyborów i to właśnie ja ubieram dziewczyny, jakby szły do ślubu – mówi „Tygodnikowi”. Przyznaje, że ma swoje „typy” jeśli chodzi o wynik wyborów, ale nie wskaże. - Nie można niczego przewidzieć – podkreśla. - Im bliżej do dnia wyborów i im więcej dziewczyny się uczą, tym bardziej się zmieniają.

 

Niestety, „biznes jest biznes”, więc salon w Szczytnie, po dwóch latach istnienia okazał się niewystarczająco rentowny i został zlikwidowany. Obecnie dzieła pani Oli można nabyć lub zamówić wyłącznie w Olsztynie (ul. Mazurska 13). - Suknie, w których zaprezentuje się dwanaście kandydatek do tytułu Miss Ziemi Szczycieńskiej, w znacznej większości sama projektowałam. Jest to właściwie pierwsza moja kolekcja taka prawie z prawdziwego zdarzenia, chociaż wcześniej też sporo projektowałam, ale raczej pojedyncze egzemplarze na zamówienie.

 

 

 

Nie wskazujemy, które z prezentowanych przez dziewczyny sukien to dzieła pani Oli. To pozostawiamy domysłowi Czytelników. Dla ułatwienia tylko podkreślimy, że pani Ola nie przepada za stereotypowymi modelami, jest zwolenniczką ekstrawagancji i w stosownych proporcjach swoje innowacje w modelach zastosowała.

 

- Moja przygoda akurat z sukniami ślubnymi zaczęła się od przyjaciółki, która w żadnym z dostępnych wówczas sklepów nie znalazła modelu, który by jej w pełni odpowiadał – wspomina Aleksandra Czarnecka. - I to podsunęło mi pomysł na otworzenie salonu, w którym każda panna młoda, niezależnie od wieku, poglądów, urody itp. mogłaby znaleźć to, co jej pasuje – opowiada. - Część sukien zamawiam u innych producentów, jak trzeba projektuję własne, które też w salonie szyjemy.

 

Pani Ola ma nadzieję, że swój talent i biznes przekaże córce, tyle że jeszcze jej nie ma. Sama swoje umiejętności też zawdzięcza własnej mamie.


Reklama

 

- Zaraziła mnie pasją do szycia, a w konsekwencji, do tworzenia strojów według własnych pomysłów. Z zawodu była ekonomistką, ale to tworzenie strojów było jej ulubionym zajęciem. Pamiętam pierwszą sukienkę, którą mi mama uszyła, gdy miałam kilka lat. I do dziś uważam, że była to najpiękniejsza suknia, jaką dotychczas miałam.

 

 

Nie jest wykluczone, że to samo kandydatki na Miss Ziemi Szczycieńskiej mówią o sukniach ślubnych, w które ubrała je Ola Czarnecka.

 

Autorzy „sesji ślubnej”:

Fotograf: Wojtek Mosiołek

Makijaż: Marzena Górak i Ewelina Smalec-Łuczak

Włosy: Marcin Pawlak i Emil Zawisza

Producent sesji zdjęciowej: Firma T&M Agencja Eventowo - Reklamowa

 

 

Marcelina Kaniewska, 19 lat, Bartoszyce

 

Wiktoria Olbryś, 18 lat, Szczytno

 

 

Wiola Janicka, 19 lat, Szczecin

 

Maja Anielska, 18 lat, Szczytno

 

Ada Dudek, 19 lat, Szczytno

Reklama

 

Wiktoria Barszcz, 19 lat, Jeruty

 

 

 

Aleksandra Baholnik, 19 lat, Biskupiec

 

Aleksandra Tkacz, 18 lat, Biskupiec

 

Kasia Mackiewicz, 20 lat, Korpele

 

Klaudia Kośnik, 18 lat, Biskupiec

 

Martyna Drążek, 20 lat, Biskupiec

 

 

Wiktoria Deptuła, 19 lat, RozogiKomentarze do artykułu

Obiektywny

No niestety szału Nima.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama