Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Eksplozja urody... już za miesiąc (zdjęcia)


To już pewne. Dokładnie 21 marca, w szczycieńskim domu kultury, odbędą się wybory Miss Ziemi Szczycieńskiej. Laureatki zakwalifikują się do kolejnego etapu wyborów Miss Polski.Przygotowania idą pełną parą, chociaż jeszcze „z doskoku”. Dopiero w połowie marca wszystkie kandydatki będą uczestniczyć w zgrupowaniu, które potrwa aż do dnia wyborów. Wtedy m.in. będą uczyły się choreografii, odbędzie się też sesja zdjęciowa. Nie pierwsza, bo co najmniej jedną urodziwe panny mają już za sobą. Zaprezentowały się w sukniach ślubnych.

 

 

Kolekcję dla naszych kandydatek przygotowała Aleksandra Czarnecka, właścicielka olsztyńskiego salonu i marki Nevia. Sukniom i pani Oli warto poświęcić nieco miejsca, bowiem przez kilka lat była ona związana z naszym miastem.

 

- To właśnie w czasie, kiedy prowadziłam także salon sukien ślubnych w Szczytnie, nawiązałam współpracę z organizatorami wyborów i to właśnie ja ubieram dziewczyny, jakby szły do ślubu – mówi „Tygodnikowi”. Przyznaje, że ma swoje „typy” jeśli chodzi o wynik wyborów, ale nie wskaże. - Nie można niczego przewidzieć – podkreśla. - Im bliżej do dnia wyborów i im więcej dziewczyny się uczą, tym bardziej się zmieniają.

 

Niestety, „biznes jest biznes”, więc salon w Szczytnie, po dwóch latach istnienia okazał się niewystarczająco rentowny i został zlikwidowany. Obecnie dzieła pani Oli można nabyć lub zamówić wyłącznie w Olsztynie (ul. Mazurska 13). - Suknie, w których zaprezentuje się dwanaście kandydatek do tytułu Miss Ziemi Szczycieńskiej, w znacznej większości sama projektowałam. Jest to właściwie pierwsza moja kolekcja taka prawie z prawdziwego zdarzenia, chociaż wcześniej też sporo projektowałam, ale raczej pojedyncze egzemplarze na zamówienie.

 

 

 

Nie wskazujemy, które z prezentowanych przez dziewczyny sukien to dzieła pani Oli. To pozostawiamy domysłowi Czytelników. Dla ułatwienia tylko podkreślimy, że pani Ola nie przepada za stereotypowymi modelami, jest zwolenniczką ekstrawagancji i w stosownych proporcjach swoje innowacje w modelach zastosowała.

 

- Moja przygoda akurat z sukniami ślubnymi zaczęła się od przyjaciółki, która w żadnym z dostępnych wówczas sklepów nie znalazła modelu, który by jej w pełni odpowiadał – wspomina Aleksandra Czarnecka. - I to podsunęło mi pomysł na otworzenie salonu, w którym każda panna młoda, niezależnie od wieku, poglądów, urody itp. mogłaby znaleźć to, co jej pasuje – opowiada. - Część sukien zamawiam u innych producentów, jak trzeba projektuję własne, które też w salonie szyjemy.

 

Pani Ola ma nadzieję, że swój talent i biznes przekaże córce, tyle że jeszcze jej nie ma. Sama swoje umiejętności też zawdzięcza własnej mamie.


Reklama

 

- Zaraziła mnie pasją do szycia, a w konsekwencji, do tworzenia strojów według własnych pomysłów. Z zawodu była ekonomistką, ale to tworzenie strojów było jej ulubionym zajęciem. Pamiętam pierwszą sukienkę, którą mi mama uszyła, gdy miałam kilka lat. I do dziś uważam, że była to najpiękniejsza suknia, jaką dotychczas miałam.

 

 

Nie jest wykluczone, że to samo kandydatki na Miss Ziemi Szczycieńskiej mówią o sukniach ślubnych, w które ubrała je Ola Czarnecka.

 

Autorzy „sesji ślubnej”:

Fotograf: Wojtek Mosiołek

Makijaż: Marzena Górak i Ewelina Smalec-Łuczak

Włosy: Marcin Pawlak i Emil Zawisza

Producent sesji zdjęciowej: Firma T&M Agencja Eventowo - Reklamowa

 

 

Marcelina Kaniewska, 19 lat, Bartoszyce

 

Wiktoria Olbryś, 18 lat, Szczytno

 

 

Wiola Janicka, 19 lat, Szczecin

 

Maja Anielska, 18 lat, Szczytno

 

Ada Dudek, 19 lat, Szczytno

Reklama

 

Wiktoria Barszcz, 19 lat, Jeruty

 

 

 

Aleksandra Baholnik, 19 lat, Biskupiec

 

Aleksandra Tkacz, 18 lat, Biskupiec

 

Kasia Mackiewicz, 20 lat, Korpele

 

Klaudia Kośnik, 18 lat, Biskupiec

 

Martyna Drążek, 20 lat, Biskupiec

 

 

Wiktoria Deptuła, 19 lat, RozogiKomentarze do artykułu

Obiektywny

No niestety szału Nima.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Pandemia połączyła „powiatówkę” ze „szkółką” (zdjęcia)
  Oni mogą wszystko ty niewolniku masz się dostosować i nie wychodzić z domu

  Polak


  2020-04-08 17:28:37
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  Ci w 10 dali 9 tys., ale Ci pozostali od Razem raptem rzucili się na pralko-suszarkę za może 2-3 tys.

  Obserwator


  2020-04-08 17:24:37
 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  Zielony namiot w Szczytnie postawiło Wojsko :-)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:44:30
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Jest taka wzmianka o ochronie zdrowia i życia i każdy kto na taki uszczerbek kogoś naraża zwłaszcza świadomie odpowiada za to karnie. Za świadomie rozpowszechnianie AIDS grozi odpowiedzialności karna , nie widzę czemu ma nie przy korona wirusie zwłaszcza że moja mama jest w grupie podwyższonego ryzyka . Jak i wiele inny osób. Ja cały czas robię zakupy by ona nie wychodziła z domu.


  2020-04-08 16:40:05
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  ps. Zbiórka nadal trwa :)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:31:27
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Jeżeli zwolniło się 34 miejsca w żłobku, a podań złożono 60, w tym 10 z terenu Gminy Wiejskiej Szczytno (nieuprawnionych), to znaczy, że brak jest miejsc dla 16. dzieciaków. Skąd więc mowa o tym, że brakuje 22. miejsc? Z drugiej strony to straszne, że tylko 50. dzieciaków ma trafić do żłobka - tzn., że przyrost naturalny w Szczytnie jest słabiutki. I tylko otwarcie się na Gminę Wiejską (pod stołem, nieoficjalnie) może utrzymać żłobek w Szczytnie utrzymać. Tak bywa szkołach wiejskich, gdzie dzieci są \"podkradane\", aby utrzymać ich funkcjonowanie.

  Krajan


  2020-04-08 16:21:04
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

  Śmieszek


  2020-04-08 15:43:35
 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24