Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Eksplozja urody... już za miesiąc (zdjęcia)


To już pewne. Dokładnie 21 marca, w szczycieńskim domu kultury, odbędą się wybory Miss Ziemi Szczycieńskiej. Laureatki zakwalifikują się do kolejnego etapu wyborów Miss Polski.Przygotowania idą pełną parą, chociaż jeszcze „z doskoku”. Dopiero w połowie marca wszystkie kandydatki będą uczestniczyć w zgrupowaniu, które potrwa aż do dnia wyborów. Wtedy m.in. będą uczyły się choreografii, odbędzie się też sesja zdjęciowa. Nie pierwsza, bo co najmniej jedną urodziwe panny mają już za sobą. Zaprezentowały się w sukniach ślubnych.

 

 

Kolekcję dla naszych kandydatek przygotowała Aleksandra Czarnecka, właścicielka olsztyńskiego salonu i marki Nevia. Sukniom i pani Oli warto poświęcić nieco miejsca, bowiem przez kilka lat była ona związana z naszym miastem.

 

- To właśnie w czasie, kiedy prowadziłam także salon sukien ślubnych w Szczytnie, nawiązałam współpracę z organizatorami wyborów i to właśnie ja ubieram dziewczyny, jakby szły do ślubu – mówi „Tygodnikowi”. Przyznaje, że ma swoje „typy” jeśli chodzi o wynik wyborów, ale nie wskaże. - Nie można niczego przewidzieć – podkreśla. - Im bliżej do dnia wyborów i im więcej dziewczyny się uczą, tym bardziej się zmieniają.

 

Niestety, „biznes jest biznes”, więc salon w Szczytnie, po dwóch latach istnienia okazał się niewystarczająco rentowny i został zlikwidowany. Obecnie dzieła pani Oli można nabyć lub zamówić wyłącznie w Olsztynie (ul. Mazurska 13). - Suknie, w których zaprezentuje się dwanaście kandydatek do tytułu Miss Ziemi Szczycieńskiej, w znacznej większości sama projektowałam. Jest to właściwie pierwsza moja kolekcja taka prawie z prawdziwego zdarzenia, chociaż wcześniej też sporo projektowałam, ale raczej pojedyncze egzemplarze na zamówienie.

 

 

 

Nie wskazujemy, które z prezentowanych przez dziewczyny sukien to dzieła pani Oli. To pozostawiamy domysłowi Czytelników. Dla ułatwienia tylko podkreślimy, że pani Ola nie przepada za stereotypowymi modelami, jest zwolenniczką ekstrawagancji i w stosownych proporcjach swoje innowacje w modelach zastosowała.

 

- Moja przygoda akurat z sukniami ślubnymi zaczęła się od przyjaciółki, która w żadnym z dostępnych wówczas sklepów nie znalazła modelu, który by jej w pełni odpowiadał – wspomina Aleksandra Czarnecka. - I to podsunęło mi pomysł na otworzenie salonu, w którym każda panna młoda, niezależnie od wieku, poglądów, urody itp. mogłaby znaleźć to, co jej pasuje – opowiada. - Część sukien zamawiam u innych producentów, jak trzeba projektuję własne, które też w salonie szyjemy.


Reklama

 

Pani Ola ma nadzieję, że swój talent i biznes przekaże córce, tyle że jeszcze jej nie ma. Sama swoje umiejętności też zawdzięcza własnej mamie.

 

- Zaraziła mnie pasją do szycia, a w konsekwencji, do tworzenia strojów według własnych pomysłów. Z zawodu była ekonomistką, ale to tworzenie strojów było jej ulubionym zajęciem. Pamiętam pierwszą sukienkę, którą mi mama uszyła, gdy miałam kilka lat. I do dziś uważam, że była to najpiękniejsza suknia, jaką dotychczas miałam.

 

 

Nie jest wykluczone, że to samo kandydatki na Miss Ziemi Szczycieńskiej mówią o sukniach ślubnych, w które ubrała je Ola Czarnecka.

 

Autorzy „sesji ślubnej”:

Fotograf: Wojtek Mosiołek

Makijaż: Marzena Górak i Ewelina Smalec-Łuczak

Włosy: Marcin Pawlak i Emil Zawisza

Producent sesji zdjęciowej: Firma T&M Agencja Eventowo - Reklamowa

 

 

Marcelina Kaniewska, 19 lat, Bartoszyce

 

Wiktoria Olbryś, 18 lat, Szczytno

 

 

Wiola Janicka, 19 lat, Szczecin

 

Maja Anielska, 18 lat, Szczytno

 

Reklama

Ada Dudek, 19 lat, Szczytno

 

Wiktoria Barszcz, 19 lat, Jeruty

 

 

 

Aleksandra Baholnik, 19 lat, Biskupiec

 

Aleksandra Tkacz, 18 lat, Biskupiec

 

Kasia Mackiewicz, 20 lat, Korpele

 

Klaudia Kośnik, 18 lat, Biskupiec

 

Martyna Drążek, 20 lat, Biskupiec

 

 

Wiktoria Deptuła, 19 lat, RozogiKomentarze do artykułu

Obiektywny

No niestety szału Nima.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41