Środa, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Droga jak durszlak


Modne ostatnio słowo „suweren” jest dobrym argumentem dla władz na dowód, że tychże władz działania maja na celu wyłącznie dobro owego suwerena. W istocie nie brak przykładów, iż „wola ludu” niewiele jest warta. Takim przykładem z naszego podwórka jest fragment drogi wojewódzkiej z Jedwabna do Nowego Borowego.



- Już w grudniu 2015 roku złożyłem petycję, z wieloma podpisami mieszkańców, by ta droga została uwzględniona w planach inwestycyjnych – mówi Józef Ciak z Jedwabna. - Chodzi o fragment już za Bankiem Spółdzielczym, w kierunku na Nidzicę. Stan nawierzchni jest tam fatalny. A stanu drogi wcale nie poprawia fakt, że jeżdżą nią tiry, mimo że obowiązuje tam zakaz.

Petycja została skierowana do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nidzicy, bo ten fragment Jedwabna i obszaru za nim podlega już tej jednostce. Efektów nie było, reakcji też nie.


Reklama

Na początku sierpnia 2016 roku urzędowe działania podjęły władze samorządowe. Wójt Sławomir Ambroziak zwrócił się bezpośrednio do właściciela drogi czyli do samorządu wojewódzkiego. Członek Zarządu Województwa, Marcin Kuchciński, znalazł czas na odpowiedź w ostatnich dniach września. Łatwo się domyślić treści korespondencji. Wójt prosił o solidny remont drogi, wicemarszałek obiecał, że będzie to zrobione... kiedyś.

- Tragikomicznie brzmi, z perspektywy czasu, zapewnienie wicemarszałka, że zarządca tego odcinka „będzie na bieżąco monitorował stan bezpieczeństwa […], a w sytuacji wystąpienia zagrożeń, bezzwłocznie je usunie – konkluduje Józef Ciak. - Może i monitoruje, tyle że tam już się nie da usunąć zagrożenia, bo ta cała droga jest jednym wielkim zagrożeniem.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-02-05 18:45:35

Droga do świetlicy na liście premiera

  • Sobota, 2019-12-07 21:41:05

Miętkie z nową drogą w... budowie

  • Poniedziałek, 2019-12-02 18:00:07

Dąbrowa z nową drogą

Reklama


Komentarze

  • Child Alert – policja szuka 10-letniego Ibrahima
    Przecież już wiadomo, że belgijski sąd przyznał prawa do opieki nad dzieckiem jego ojcu, a matka to zwykła p0lka patusiara. Może jakaś adnotacja w artykule na ten temat?

    michail bialkov


    2020-02-18 22:58:36
  • Centrum w szkole i w budżecie
    Może i fajny pomysł, tylko ile będzie kosztowało przystosowanie tego budynku dla osób niepełnosprawnych?

    Ciekawski


    2020-02-18 18:59:27
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06