Reklama


Reklama

Dowóz uczniów z „postojowym”


Mimo że formalnie zaczęły się wakacje, to wielbarski samorząd przymierza się już do przyszłego roku szkolnego. Rzecz dotyczy przygotowywanego przetargu na dowóz uczniów.Od lat w gminie „działa” aż siedem tras dowozu i przetarg obejmował każdą z nich odrębnie.

 

- Tak też będzie i tym razem, tyle że do specyfikacji o istotnych warunkach zamówienia wprowadziliśmy dodatkowe elementy – mówi burmistrz Grzegorz Zapadka.

 

Te dodatkowe elementy dotyczą „postojowego”. Chodzi o to, że nikt nie jest w stanie dziś stwierdzić, jak będzie we wrześniu wyglądała nauka w szkołach. Może się zdarzyć i tak, że wciąż będzie zdalna, a wtedy dowóz uczniów do placówek będzie zbędny.


Reklama

 

- Z tym problemem spotkaliśmy się już teraz, bo przecież umowy z przewoźnikiem były podpisane i określały termin świadczenia usług do końca roku szkolnego – wyjaśnia Zapadka. - Ani to nasza, ani przewoźnika wina, że on tych usług w ostatnich miesiącach nie świadczył. W drodze negocjacji ustaliliśmy więc swoiste „postojowe”, czyli gmina płaciła za dowóz uczniów, którego de facto nie było. Ale za to było to po prostu uczciwe w stosunku do usługodawcy.

 

Niejako „dmuchając na zimne”, gmina tę kwestię zamierza rozstrzygnąć z góry, wprowadzając do SIWZ informacje o wysokości ewentualnego „postojowego”, na którą uczestnicy przetargu muszą się zgodzić.

Reklama

 

- To przyszłoroczne „postojowe” jest niższe od tego, jakie ustaliliśmy w tym roku szkolnym, ale w razie konieczności będziemy jednak je wypłacać, a tym samym nie zostawimy naszych kontrahentów na przysłowiowym lodzie.Komentarze do artykułu

Żeby za darmo nie płacić.

A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04