Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry


Dwa duże, nowe obiekty handlowe powstaną w Dźwierzutach: Dino oraz sklep rolniczy.Sieciówka Dino chce otworzyć swój sklep przy ulicy Szczycieńskiej. Obiekt, o powierzchni 650 metrów kwadratowych ma powstać na przeciwko ośrodka zdrowia.

 

- Dino ma wydaną decyzję o warunkach zabudowy, czekamy jedynie na jej uprawomocnienie – tłumaczy Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.

 

Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.

 

Z kolei sklep rolniczy (o powierzchni 1200 metrów kwadratowych) ma zostać wybudowany na działce znajdującej się na wyjeździe z Dźwierzut, za blokami.

 

- Tu na razie jednak na wniosek inwestora postępowanie jest zawieszone – mówi wójt Szydlik.


Reklama

 

Nowe sklepy budzą mieszane uczucia wśród mieszkańców. Właściciele małych lokalnych punktów handlowych boją się najbardziej sieciówki Dino.

 

- Nie ma co ukrywać, że może nas pozbawić dochodów i zmuszeni będziemy zamknąć swoje sklepy – mówią w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno”. - Dziwi nas to, że władze gminy nie próbują nas przed tym obronić.

 

Samorządowcy twierdzą z kolei, że nie mają na to żadnego wpływu.

 

- Inwestycje powstają na prywatnych terenach, a my nie możemy ich blokować - mówi wójt Szydlik. - Myślę jednak, że aż tak strasznie nie będzie. Być może początkowo obroty spadną, bo mieszkańcy wybiorą się tam z ciekawości, ale potem, wydaje mi się, że powinno wszystko wrócić do normy.

Reklama

 

Emocji nie budzi sklep rolniczy. Wręcz przeciwnie, wiele osób wyczekuje jego powstania.

 

- Nie będzie w końcu trzeba jechać do Szczytna, czy Biskupca – mówi nam jeden z rolników. - Bo przyznam, że w sezonie przebić się przez zakorkowane miasto to strata kilku godzin.

 

Kiedy sklepy miałyby zacząć działać?

 

- Tej informacji nie mamy – mówi Marianna Szydlik. - Myślę, że z powodu koronawirusa większość takich inwestycji jest bardzo ruchoma. Inwestorzy wyczekują i obserwują rynki.Komentarze do artykułu

Olo Smolo

Już po małym handlu. Następna będzie Biedronka

Tomasz

Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

Ela

A ja się cieszę że będę miała blisko do dużego sklepu. Z ulicy szczycienskiej do centrum jest daleko. Nie każdy ma samochód. NIektórzy muszą nieść zakupy w rękach.

Mo

Broncie się przed Dino rękami i nogami. Zniszczy drobny handel. To bardzo inwazyjna sieć, która za jakiś czas sprzeda się zagranicznemu inwestorowi.

Zdziwiony

A jakie ma przełożenie Wójt na inwestora, który planuje pobudować cokolwiek na działce, która nie stanowi własności gminy? Żadne. Im prędzej zrozumieją to sklepikarze tym lepiej. Zachęcam też do weryfikacji cen produktów w sklepach. Ja wolę dopłacić do paliwa i jechać do Biedronki w Szczytnie, bo i tak bardziej mi się to opłaca. Tyle w temacie.

Do Handlowca

w Dźwierzutach ma powstać 10 sklepów DINO? Masz marzenia chłopie. Ja bym poczytał ze zrozumieniem tekst, ale to tylko moja sugestia. Ja jako mieszkaniec gminy cieszę się, bo będę miał wybór, a może wreszcie otworzą się Ci oczy i obniżysz ceny? Powodzenia w dalszym prowadzeniu działalności

Handlowiec

\"Ale potem wszystko wróci do normy\". Czyli rozumiem, że jak powstanie nawet 10 nowych Dino to i tak każdy sklepikarz zarobi tyle samo co zawsze. O takim sposobie rozmnażania pieniędzy to ja nie słyszałem :D. Brawo dla Pani Wójt!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Facet odleciał. Aby tylko zaistnieć. Może coś mądrego wymyślić dla żyjących, Panie Radny. Rzeczywiście skład Rady tej kadencji mamy wyjątkowo dobrany. Jeden wart drugiego- same asy.

  dr


  2021-09-27 12:59:02
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  W Szczytnie to świecka tradycja- jeszcze nigdy nie zrobiono nic na czas, zgodnie z planem.

  dr


  2021-09-27 12:54:55
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dlaczego w takich sprawach wypowiadają się faceci , a to dotyczy dramatu kobiet . W latach końca 80 tych jechałem z Olsztyna pociągiem ze starszą wówczas kobietą . Ona mi powiedziała ( głośno było na temat aborcji) \" co oni politycy będą się zajmować moją dupą to moja sprawa , niech się zajmą , aby ludziom było lepiej żyć .

  Zdzysk


  2021-09-27 09:53:29
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Ręka rękę myje....

  Tomasz


  2021-09-27 07:07:51
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Może i byłbym za tą inicjatywą, gdyby nie to, ze firmuje ją Paweł Wicha-Krassowski. Takie tematy powinny być podejmowane przez środowiska - osoby, których te sprawy bezpośrednio dotyczą. A tak - staje się to zwykłą hucpą polityczną, bez krzty szacunku dla prawdziwych dramatów ludzkich. Zdaje się, że jakieś wybory będą szybciej, niż zakłada to kalendarz.

  Krajan


  2021-09-26 20:50:14
 • Zazdrosny anonim na starostę
  mol , i z tym się z Tobą zgadzam.

  Coś tu nie tak .


  2021-09-26 19:51:22
 • Nartom wodnym „zaszkodził” muł
  zaszkodził muł... w głowach samorządowców

  Kolega Krzyśka


  2021-09-26 18:06:35
 • Konkurs Eko Pocztówka z wakacji, do wygrania rower
  W sierpniu też miał być konkurs z butelek plastykowych na ścieżce rowerowej Szczytno-Biskupiec , i guzik z pętelką wyszedł z tego.

  Jaja sobie robicie .


  2021-09-26 08:48:05
 • Dlaczego podkładki tarasowe są ważne? 
  Żona od zawsze chciała ładny drewniany taras, a że ja się nie znam na jego budowie, to zleciłem to firmie Parkietlux. Nie wiem czy stosowali podkładki, ale na pewno zrobili wszystko dobrze, bo po 4 latach nic się z tarasem nie dzieje.

  Marek


  2021-09-26 02:42:34
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w ruiny :-)

  raczej


  2021-09-25 22:49:38