Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry


Dwa duże, nowe obiekty handlowe powstaną w Dźwierzutach: Dino oraz sklep rolniczy.Sieciówka Dino chce otworzyć swój sklep przy ulicy Szczycieńskiej. Obiekt, o powierzchni 650 metrów kwadratowych ma powstać na przeciwko ośrodka zdrowia.

 

- Dino ma wydaną decyzję o warunkach zabudowy, czekamy jedynie na jej uprawomocnienie – tłumaczy Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.

 

Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.

 

Z kolei sklep rolniczy (o powierzchni 1200 metrów kwadratowych) ma zostać wybudowany na działce znajdującej się na wyjeździe z Dźwierzut, za blokami.

 

- Tu na razie jednak na wniosek inwestora postępowanie jest zawieszone – mówi wójt Szydlik.


Reklama

 

Nowe sklepy budzą mieszane uczucia wśród mieszkańców. Właściciele małych lokalnych punktów handlowych boją się najbardziej sieciówki Dino.

 

- Nie ma co ukrywać, że może nas pozbawić dochodów i zmuszeni będziemy zamknąć swoje sklepy – mówią w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno”. - Dziwi nas to, że władze gminy nie próbują nas przed tym obronić.

 

Samorządowcy twierdzą z kolei, że nie mają na to żadnego wpływu.

 

- Inwestycje powstają na prywatnych terenach, a my nie możemy ich blokować - mówi wójt Szydlik. - Myślę jednak, że aż tak strasznie nie będzie. Być może początkowo obroty spadną, bo mieszkańcy wybiorą się tam z ciekawości, ale potem, wydaje mi się, że powinno wszystko wrócić do normy.

Reklama

 

Emocji nie budzi sklep rolniczy. Wręcz przeciwnie, wiele osób wyczekuje jego powstania.

 

- Nie będzie w końcu trzeba jechać do Szczytna, czy Biskupca – mówi nam jeden z rolników. - Bo przyznam, że w sezonie przebić się przez zakorkowane miasto to strata kilku godzin.

 

Kiedy sklepy miałyby zacząć działać?

 

- Tej informacji nie mamy – mówi Marianna Szydlik. - Myślę, że z powodu koronawirusa większość takich inwestycji jest bardzo ruchoma. Inwestorzy wyczekują i obserwują rynki.Komentarze do artykułu

Tomasz

Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

Ela

A ja się cieszę że będę miała blisko do dużego sklepu. Z ulicy szczycienskiej do centrum jest daleko. Nie każdy ma samochód. NIektórzy muszą nieść zakupy w rękach.

Mo

Broncie się przed Dino rękami i nogami. Zniszczy drobny handel. To bardzo inwazyjna sieć, która za jakiś czas sprzeda się zagranicznemu inwestorowi.

Zdziwiony

A jakie ma przełożenie Wójt na inwestora, który planuje pobudować cokolwiek na działce, która nie stanowi własności gminy? Żadne. Im prędzej zrozumieją to sklepikarze tym lepiej. Zachęcam też do weryfikacji cen produktów w sklepach. Ja wolę dopłacić do paliwa i jechać do Biedronki w Szczytnie, bo i tak bardziej mi się to opłaca. Tyle w temacie.

Do Handlowca

w Dźwierzutach ma powstać 10 sklepów DINO? Masz marzenia chłopie. Ja bym poczytał ze zrozumieniem tekst, ale to tylko moja sugestia. Ja jako mieszkaniec gminy cieszę się, bo będę miał wybór, a może wreszcie otworzą się Ci oczy i obniżysz ceny? Powodzenia w dalszym prowadzeniu działalności

Handlowiec

\"Ale potem wszystko wróci do normy\". Czyli rozumiem, że jak powstanie nawet 10 nowych Dino to i tak każdy sklepikarz zarobi tyle samo co zawsze. O takim sposobie rozmnażania pieniędzy to ja nie słyszałem :D. Brawo dla Pani Wójt!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze