Reklama


Reklama

Czujne kamery i burmistrz


Trzech młodzieńców zdewastowało miejskie molo, ale ugięli się pod presją miejskiego monitoringu i ewentualnego wstydu. Szkody już naprawili. Co więcej wykonali też pracę społeczną na rzecz miasta.Do incydentu doszło z soboty na niedzielę. Ktoś wyrwał i wrzucił kwiaty z donic stojących na molo do jeziora.

 

- Wypłynęły przy bazie MOS – mówi Krzysztof Mańkowski. - Na profilu facebookowym poinformowałem o incydencie i poprosiłem, aby te osoby, które to zrobiły, zgłosiły się same. Zaznaczyłem, że na monitoringu nagrało się całe zajście i nie będzie kłopotu z ustaleniem sprawców.

 

Na reakcję sprawców burmistrz długo nie czekał. Zadzwonili do niego w poniedziałek wieczorem.


Reklama

 

- Nie wiem, skąd mieli mój numer telefonu komórkowego - mówi. - Powiedzieli, że wiedzą, że zrobili źle, że to chwila głupoty i że chcę naprawić szkodę. Przystałem na to, bo naprawdę wykazali autentyczną skruchę. Taką, że zrobiło mi się ich aż żal. Odkupili kwiaty, naprawili zniszczenia i dodatkowo wykonali na rzecz miasta pracę społeczną, jaką - to zostanie tajemnicą pomiędzy mną, a nimi. Obiecałem im, to i słowa dotrzymam – dodaje tajemniczo burmistrz.

 

Reklama

Młodzieńcy mają od 20 do 23 lat. To mieszkańcy Szczytna, którzy niszcząc molo świętowali awans koleżanki. Burmistrz Mańkowski przestrzega przed takimi ekscesami i przypomina, że miasto jest monitorowane przez 27 kamer.

 

- Do monitoringu dostęp mają policjanci oraz strażnicy miejscy – mówi. - Ciągle go rozbudowujemy. W tym tygodniu pojawią się cztery nowe kamery.Komentarze do artykułu

ika

Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

Tomasz

No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

Iga koziel

Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

Pan.M

No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04