Reklama


Reklama

Chcą wydłużyć kadencję sołtysom


W gminie Dźwierzuty ruszyły społeczne konsultacje dotyczące opracowania nowych statutów sołectw. - Zmieniły się przepisy dotyczący długości kadencji samorządowych – wyjaśnia wójt Marianna Szydlik. - Z 4 lat wydłużono je do 5. Chcemy również do 5 lat wydłużyć kadencję sołtysom.A to wymaga zmiany statutów. - Przed nami wybory sołtysów, dlatego opracowanie nowych aktów prawnych jest tak ważne - tłumaczy wójt Szydlik. - Ale przy okazji konsultacji każdy mieszkaniec może wnieść też inne uwagi do statutu, bo w końcu one dotyczą mieszkańców każdego z sołectw.


Reklama

 

Projekty statutów dostępne są u sołtysów, w urzędzie gminy oraz na stronie internetowej urzędu. Na uwagi samorządowcy czekają do 15 lutego.

ReklamaKomentarze do artykułu

obserwator

Zmiana statutów - działanie słuszne, bo w przepisach o wydłużeniu kadencji samorządów nie ma mowy o jednostkach pomocniczych. Swoją drogą jestem ciekaw czy zmianę lub potrzebę zmiany dostrzeżono w innych gminach? Tu jeszcze, niejako przy okazji, konsultacje społeczne. Wydłuża to proces tworzenia prawa, ale właśnie tak powinno to wyglądać.

Napisz

Reklama


Komentarze