Reklama


Reklama

Byk poważnie ranił rolnika i zaatakował ratowników


Potężny byk ciężko poturbował rolnika z Szuci. Zwierzę udało się odegnać, a rolnikowi schronić w domu. Miał jednak tak poważne obrażenia, że wezwano lotnicze pogotowie ratunkowe. Gdy medycy zaopatrzyli go i próbowali przetransportować do śmigłowca, byk ponownie zaatakował...Z naszych informacji wynika, że rolnik z Szuci przygotowywał zwierzęta do sprzedaży.

 

- Umówił się z handlarzami – mówi „Tygodnikowi Szczytno” mieszkaniec Szuci, który zna sprawę. - Jednego byka przywiązał, a drugi w tym momencie rzucił się na niego. Wziął go na rogi. Naprawdę solidnie poturbował. Rolnik miał ogromnie dużo szczęścia, że udało mu się uciec i schronić w domu, bo mogło to skończyć się większą tragedią.

 

Widząc co się stało, domownicy wezwali pogotowie. Karetki z naszego powiatu były zajęte dlatego do Szuci od razu przyleciał śmigłowiec LPR. Ratownicy weszli do domu i zaopatrzyli rannego mężczyznę. Gdy wychodzili z nim do śmigłowca, byk ponownie zaatakował.


Reklama

 

- Puszył się, stał przy śmigłowcu, mimo prób jego odgonienia nie uciekał i dalej chciał atakować – opowiada Czytelnik. - Rzucił się nawet w kierunku drzwi wejściowych domu.

 

Na pomoc wezwano policję oraz strażaków. Ochotnicy Szuci próbowali zwierzę przepłoszyć kijami, ale bez rezultatu. Gdy dojechali strażacy z Jedwabna zwierzę przegonili przy użyciu wody z szybkiego natarcia.

 

- Ale i tak tylko na chwilę – wspomina akcję jeden ze strażaków. - Ratownikom udało dostać się z rannym do śmigłowca i odlecieć, a byk ponownie wrócił i atakował.

Reklama

 

W końcu jeden ze strażaków odpalił ciągnik i nim zagonił zwierzę do obory. Ale i to nie było wcale takie proste, bo byk atakował ciągnik.

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło 17 czerwca, wyjaśniają policjanci.

 

Fot. Zdjęcie jest wyłącznie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02