Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Błękitny marsz do IV ligi


Błękitni Pasym rozegrali pierwszy sparing z „obcą” drużyną. Zmierzyli się z a-klasowym GKS Szczytno. Wynik – 5:1. - Do tej pory rozgrywaliśmy jedynie sparingi wewnętrzne – mówi Patryk Malanowski, grający trener Błękitnych Pasym. - Mecz z GKS pokazał nam, w którym miejscu jesteśmy.W nowym piłkarskim sezonie piłkarze Błękitnych Pasym zagrają w IV lidze. Już raz awans wywalczyli, ale spędzili w tej klasie rozgrywek jedynie sezon.

 

- Z tej lekcji wyciągnęliśmy naprawdę kawał solidnej nauki – śmieje się Patryk Malanowski. - Wówczas głównym problemem była kadra. Zbyt krótka. Sporo doświadczonych zawodników po wywalczonym awansie odeszło też z drużyny. Tym razem trzon zespołu został, poczyniliśmy też duże wzmocnienia. Myślę, że jesteśmy przygotowani osobowo na grę w IV lidze. Umiejętności? Też mamy – dodaje z uśmiechem grający trener Błękitnych.

 

 

Malanowski optymista

 

Te umiejętności w piątek sprawdzali piłkarze GKS Szczytno, bo to z tym „obcym” zespołem Błękitni rozegrali pierwszy sparing po serii rozgrywek wewnętrznych.

 

- Rozgrywki wewnątrzklubowe nie oddają realiów przygotowań i umiejętności – mówi Malanowski. - Zbyt dobrze się znamy, przyjaźnimy, nie ma tej pełnej mobilizacji. W pojedynku z GKS Szczytno nasza gra nie wyglądała najgorzej. Jak na pierwszy sparing i początek przygotowań, zagraliśmy bardzo dobrze, a co ważne skutecznie. Jeśli będziemy w ten sposób grać, to o utrzymanie, a może i o coś więcej w IV lidze jestem spokojny.


Reklama

 

 

Szeroka kadra i poziom

 

Podobne zdanie ma Marek Jurczak z GKS Szczytno.

 

- Po tym, co widziałem, mogę powiedzieć, że Pasym stoi bardzo dobrze kadrowo – mówi. - A wiemy, że zespoły często mają z tym problem. Dodatkowo zawodnicy, nawet ci rezerwowi, są na wysokim poziomie. Myślę, że Błękitni doskonale poradzą sobie w IV lidze. Mimo przegranego sparingu dobrze oceniam też swój zespół. To dopiero początek naszych przygotowań, ale widać, że drużyna ma potencjał. Dodatkowo mamy trzech nowych zawodników. Jeden z nich zdobył gola. Na razie nie chcę wymieniać ich nazwisk, bo wciąż są to jedynie zawodnicy testowi.

 

W pojedynku z GKS w barwach Błękitnych zabrakło kilku podstawowych zawodników (m.in. Brzozowskiego, Stańczaka, czy Dobrzyńskiego), natomiast z ławki rezerwowych całe spotkanie obserwował Patryk Malanowski.

Wynik otworzył w 24 minucie Daniel Gołaszewski. Po około dziesięciu minutach GKS doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą swoją drugą bramkę zdobył Gołaszewski.

Reklama

Dwie minuty po zmianie stron wynik podwyższył powracający po dłuższym czasie do gry Patryk Jagiełło. W 58. minucie czwartą bramkę dla Błękitnych zdobył Patryk Kowalewski. Dziesięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Krzysztof Jędrzejewski.

 

Błękitni Pasym

 

I połowa: Zink - Mikulak, Świercz, B. Nosowicz, Walczak - Kulesik, zawodnik testowany 1, M. Nosowicz, P. Kowalewski, zawodnik testowany 2 - Gołaszewski.

II połowa: Zink - B. Kowalewski, Świercz, Nosowicz, Chlebowski - Jagiełło (75' Mikulak) , Młotkowski, P. Kowalewski (63' zawodnik testowany 2), zawodnik testowany 1 (68' Kulesik), Kępka - Gołaszewski (60' Jędrzejewski).

 

 

tom,psKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53