Poniedziałek, 6 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Błękitni Pasym żegnają się z czwartą ligą

Przegranymi (2:4, 4:1) zakończyły się oba baraże Błękitnych Pasym, którzy walczyli o utrzymanie w forBet IV lidze. W nadchodzącym sezonie zobaczymy ich w ramach rozgrywek klasy okręgowej.

W obu meczach - zarówno w tym rozegranym u siebie, jak i na wyjeździe - decydująca okazała się druga połowa spotkania. W starciu na pasymskim boisku wybuchła "bomba" naszpikowana błędami i niewykorzystanymi sytuacjami. Podobnie było na wyjeździe, gdzie z początkowego wyniku 1:1 do przerwy, po dwóch rzutach karnych i indywidualnej sytuacji Rominty, Błękitni Pasym zeszli z boiska na 4:1.

- Myślę, że każdy, kto obserwował nasze spotkania, widział, że końcówka sezonu była „jazdą na oparach". Dużo błędów indywidualnych, rzuty karne, bramka samobójcza [...] do tego dużo pecha i mocno zdeterminowany przeciwnik, który ponownie walczył o grę w czwartej lidze i ją wywalczył - relacjonuje trener Błękitnych, Radosław Rogowski. - Przed Błękitnymi nowy rozdział - dodaje.

Błękitni Pasym 2:4 Rominta Gołdap: Paweł Brzozowski, Cezary Trzebiński, Michał Dyka, Filip Brzeziński, Aleksander Dobrzyński, Robert Malanowski, Bartosz Nosowicz, Jakub Kulesik, Maciej Balcerzak, Kamil Kępka, Patryk Malanowski.

Romina Gołdap 4:1 Błękitni Pasym: Paweł Brzozowski, Cezary Trzebiński, Bartosz Nosowicz, Michał Dyka, Aleksander Dobrzyński, Robert Malanowski, Arkadiusz Sokołowski, Jakub Kulesik,  Kamil Kępka, Marcin Łukaszewski, Patryk Malanowski.