Środa, 24 Kwiecień, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Aktywne Szczytno -Aktywni Obywatele – ruszyła mapa potrzeb


W Szczytnie ruszyła mapa potrzeb. Jest to część projektu pt. „Aktywne Szczytno -Aktywni Obywatele”. To internetowy serwis, za pomocą którego każdy mieszkaniec Szczytna i okolic może zgłosić swoje potrzeby, oczekiwania i pomysły na rozwój swojego miejsca zamieszkania. Projekt realizuje stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia. O projekcie rozmawiamy z pomysłodawcą - Pawłem Krassowskim.



Strona działa od dwóch tygodnia. Czy są już jakieś zgłoszenia?

 

Mamy już kilkanaście. Jak się okazuje, potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców są różne. Od tych drobnych, jak na przykład postawienie koszy na śmieci przy ulicy Konopnickiej czy znaku zakazu parkowania przy ulicy Żwirki i Wigury do poważniejszych, jak budowa ulicy Nowej, postawienie znaku zakazu parkowania przy ulicy Żwirki i Wigury. Mieszkańcy mają też pomysły na rozwój Szczytna, bo na przykład zgłosili budowę miasteczka rowerowego przy ulicy Królowej Jadwigi, czy budowę fontanny multimedialnej przy Jeziorze Domowym Małym.

 

 

Czy te potrzeby można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej?

 

Nie. Będą trzy kanały komunikacji: strona internetowa, dyżur telefoniczny oraz mobilne stoisko komunikacji. Telefonicznie można skontaktować się z nami w każdy wtorek od godz. 12 do 16 pod numerem telefonu – 530-500-590. Z kolei mobilne stoisko komunikacji będzie pojawiać się w różnych częściach miasta, być może nawet powiatu. Szukamy wolontariuszy i osób, które są zainteresowane losami naszego miasta, powiatu. Mile widziane też w naszym projekcie są inne stowarzyszenia oraz samorządy.


 

 

Mieszkaniec zgłosi problem, potrzebę, czy jakiś projekt, co będzie działo się z tym dalej?

 

Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia. Po tym terminie sporządzimy raport, zorganizujemy spotkanie, na które już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz włodarzy poszczególnych gmin. Tam przedstawimy wszystkie propozycje i oczekiwania mieszkańców. Dodatkowo złożymy petycje do poszczególnych gmin celem realizacji postulatów.

 

 

 

Mapa Potrzeb Szczytna i okolic działa pod adresem:

www.mapapotrzeb.szczytno.pl

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-04-10 14:47:30

Nowi sołtysi w gminie Szczytno (zdjęcia)

  • Środa, 2019-04-10 13:41:30

Jaśniej w gminie Szczytno

  • Środa, 2019-04-03 14:26:35

Triathlon Szczytno - zachęca Anna Orzoł

  • Poniedziałek, 2019-04-01 14:28:19

Fraszką ozdobiliśmy Szczytno


Komentarze

  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Za stan wspólczesnego stanu piłko nożnej odpowiada w głownej mierze niejaki Pan Zbignie Magnuszewski, przez lata szara eminencja, nastepnie pierwszy który pogrązył MKS aby podlizac sie Błekitnym ( wyciagając najlepszych z MKSu ) powodując kolejne spadki druzyny ze Szczytna. Nastepnie powracając na zgliszcza tego co zostało aby mienic się zbawcą szczycienskiego futbolu, by ostatecznie zostawić zdezoerientowane zielone i zagubione towarzystwo zwane zarządem.
    Autor: piłjarz płotkarz
    2019-04-24 17:04:23
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Połowa rady miejsckiej to byli piłkarze bądź sportrowcy, niektórzy juz drugą i wiecej kadencji, wiec efekty jesli chodzi o sport w Szczytnie sa widoczne :). Ruina na SKS , ruina na Ślaskiej, hala Wagner hmmm każdy widzi jak jest po wieloletnich rządach pana L. Sport organizowany jest w Szczytnie przez stowarzyszenia typu Morsy czy Jurund nastawione na lansowanie sie i zbieranie wpisowego za imprezy zamiast na proowanie zdrowego trybu życia. Także panie Romanie na wiele to nie ma co liczyc!
    Autor: piłkarka
    2019-04-24 16:57:29
  • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
    Najlepiej stare wyrzucić tak trzymać trzeba od pani Górskiej wymusić zwrot lamp lub ewentualnie podać do sądu w trybie cywilnym o zwrot lamp.
    Autor: Nowak
    2019-04-24 08:37:01
  • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
    Szanowny Czytelniku, nalezy zadać organowi, tj. burmistrzowi, pisemne zapytanie w trybie ustawy z 6.09.2001 o dostępie do informacji publicznej . Organ jest obowiazany udzielić odp. w ciagu 14 dni, nie później niz w ciagu 2 m-cy. Wniosek o inf. jest oczywiscie bezpłatny.
    Autor: Czytelnik_2
    2019-04-23 23:26:51
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    Do DR - popieram zdanie: \"...kto skusi się na 26 apartamentów w Szczytnie. Ludzie szukają spokoju, komfortu, piękna krajobrazu- a tu co widok na \\\"Zacisze\\\", hałas na orliku, o komforcie nie wspomnę.\" Fakt, obłażąca z tynku zabytkowa szkoła obok to też mało szałowy widok. A co do zapotrzebowanie na apartamenty w Szczytnie, to podobnie obawiam się o sklepy w nowej mega galerii po kinie.
    Autor: kaj
    2019-04-23 21:29:07
  • Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?
    No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.
    Autor: kaj
    2019-04-23 21:12:44
  • Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół
    No i w tym mieście nie ma talentów!
    Autor: Śmieszek
    2019-04-23 19:04:32
  • Egzaminy mimo strajku
    Do Rodzica. Chodzi o to, że dobrze opłacany nauczyciel jest dobrze przygotowany do swoich zajęć w szkole. Np. chodzi do teatru, czy ta książki - różne - zaznaczam, śledzi, co się dzieje w internecie, śledzi, co dzieje się w kraju i na świecie. Bo tak, jak ty - Rodzicu - jest odpowiedzialny za rozwój Twojego dziecka. Musi mieć w sobie iskrę, która pozwoli \"w aniołów przemienić\" zwykłych zjadaczy chleba. Aby młodzi mieli ambicję, chcieli odkrywać świat we wszystkich jego wymiarach. tak, ciekawość świata! Do jej rozbudzania służy nauczyciel, który również podaje narzędzia, aby móc ten świat poznawać! To nie testy, to nie punkty! To wiedza! Zamień się z nauczycielem na tydzień pracy - z gromadą przynajmniej 25 osobowości w ramach pensum. Nie jestem nauczycielem, ale wystarczą mi moje dzieci w domu.
    Autor: Śmieszek
    2019-04-23 15:12:16
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Czy to ta Pani co garnki sprzedaje?
    Autor: Rafał
    2019-04-23 13:21:09
  • Szczytno chce przystąpić do sieci miast Cittaslow
    To tego Rafala wybrali na przedstawiciela do promowania miasta poza jego granicami ale wstyd. Koleś z taką........
    Autor: Karol