Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Aferą szambową zajął się prokurator


Do prokuratury trafiło już zawiadomienie w sprawie tak zwanej afery szambowej w Dźwierzutach. - Nie pozwolę tej sprawy zamieść pod dywan – groził podczas ostatniej sesji radny Kazimierz Malik i słowa dotrzymał.Rzecz dotyczy ciągnącej się już kilka miesięcy (co najmniej) kwestii opróżniania szambowozów i zrzucania ścieków w dźwierzuckiej oczyszczalni. Nie w pełni legalnie, bo poza urządzeniami mierniczymi. Czyli, w skrócie, było tak: właściciel firmy odbierał ścieki z posesji i brał od właścicieli za to kasę. Ścieki zrzucał w oczyszczalni, ale „tajnie”, i za to nie płacił, choć powinien, co szkodziło gminnym finansom. W jak dużym stopniu? Tego nikt nie wie, bo nie wiadomo, jak długo trwał proceder. Malik żądał wyjaśnienia sprawy na początku września. Uzyskał w odpowiedzi lapidarną informację o tym, że – faktycznie – takie zrzuty nielegalne miały miejsce. Zainteresowane strony: dzierżawca gminnych urządzeń wod.-kan. i oszczędny, „przedsiębiorczy” przedsiębiorca lokalny, przy pełnej akceptacji wójt gminy, dogadali się, policzyli i rozliczyli. Ile, za ile, jak i czy rzetelnie – tego nikt ujawnić nie chce. Czemu? Nie wiadomo. I te tajemnice wciąż niepokoją radnego Malika, który na tej podstawie podejrzewa, że w tym szambie nadal śmierdzi i uważa, że to powinien „powąchać” prokurator. Prokuratura już analizuje sprawę.


Niejako bez związku ze sprawą ścieków jest inny konflikt pomiędzy radnym Malikiem, który do niedawna był też sołtysem Dźwierzut, a Leszkiem Kalinowskim, pełniącym obecnie tę funkcję, chociaż tzw. opinia społeczna łączy te dwie sprawy. Ten drugi zarzuca pierwszemu, że niewłaściwie gospodarował sołeckim mieniem, niedbale – dokumentami, z których niektóre są bardzo podejrzane. Te kwestie doprowadziły podczas sesji do dość ostrej wymiany zdań pomiędzy obydwoma panami. Taka to już chyba tradycja w Dźwierzutach – im bliżej końca kadencji, tym robi się głośniej, krzykliwiej i nieprzyjemniej.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48