Reklama


Reklama

Adam D. zostanie w areszcie


29-letni Adama D. nie wyjdzie na razie na wolność. Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy tymczasowy areszt. Posiedzenie sądu odbyło się w piątek, 29 maja. 29-latek podejrzany jest o spowodowanie w kwietniu tego roku tragicznego wypadku na ulicy Władysława IV. Potrącił babcię z 1,5-rocznymi bliźniętami. Jedno z bliźniąt zmarło.



Zażalenie na postanowienie sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztu złożyli obrońcy 29-latka. Było to już trzecie orzeczenie sądu w tej sprawie. Przypomnijmy. Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosowała wobec Adama D. dozór policyjny oraz zakazał mu opuszczania kraju oraz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na to postanowienie zażalenie złożył szczycieńska prokuratura oraz oskarżyciele posiłkowi. Wówczas Sąd Okręgowy w Olsztynie na posiedzenie, o którym nie zostali powiadomieni obrońcy oskarżonego zmienił postanowienie Sądu Rejonowego w Szczytnie i zastosował wobec 29-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.


Reklama

 

Reklama

Na to z kolei postanowienie zażalenie złożyli obrońcy Adama D. Posiedzenie sądu odbyło się w piątek, 29 maja.

 

- Nie mamy na piśmie tego postanowienia, dlatego wolałbym go nie komentować – mówi Andrzej Jemielita, jeden z obrońców 29-latka. - Argumentacja sądu sprowadzała się do tego, że na tę chwilę w dalszym ciągu istnienie zagrożenie wysoką karą i obawa, domniemanie matactwa. Sąd uznał, że na razie jest też przedwcześnie mówić o tym, że do zaistniałego wypadku mogły przyczynić się inne osoby,

 

Sąd nie dopatrzył się także uchybień procesowych przy podjęciu tej decyzji, na co wskazywali obrońcy w zażaleniach.

 

Przypomnijmy. Do wypadku doszło 25 kwietnia przy ul. Władysława IV w Szczytnie. Mustang, kierowany przez 29-letniego Adama D. potracił kobietę oraz półtoraroczne bliźnięta. Jedno z dzieci zmarło w szpitalu.



Komentarze do artykułu

KTOS

Dożywocie to najlepsza kara dla tego śmiecia.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42